שונאים - סיפור אהבה 10
נתניהו מסרב לעזוב את הכותרות, או יותר נכון - הכותרות מסרבות לעזוב את נתניהו. לאן תתפתח הפרשה החדשה של ראש הממשלה הישן?

"מחפשים" את נתניהו

מחר יתפרסם בעיתון "ידיעות אחרונות" תחקיר מאת מרדכי גילת, ממנו עולה שבני הזוג נתניהו הזמינו עבודות אחזקה פרטיות מהקבלן אבנר עמדי על חשבון כספי הציבור.

מהתחקיר עולה חשד לפיו בני הזוג נתניהו קיבלו טובות הנאה ועשו שימוש בלתי חוקי בכספי המדינה. המשטרה פתחה בחקירה, עמדי נעצר, ובני הזוג נתניהו נחקרו תחת אזהרה. עורך דינו של עמדי ביקש להמיר את תקופת המעצר במעצר־בית, וטען שאלמלא היה מדובר בנתניהו, המשטרה לא היתה מבקשת להאריך את תקופת המעצר. חבר הכנסת ד"ר יובל שטייניץ קרא לחברי הכנסת לחתום על גינוי לעיתונאי מרדכי גילת.

יש לא מעט אמת בטענותיהם של השניים, לפיהן התקשורת "מחפשת" את נתניהו. מה שהם לא מציינים, הוא שהתקשורת מחפשת איפה שיש סיכוי שתמצא. נתניהו, שכבר הוכיח במהלך פרשת בר־און שאינו יודע להתרחק ממעשים שנמצאים בנקודת ההשקה שבין מנהל ציבורי בלתי תקין לבין הפלילים, הוא מקום טוב לחפש.

עולם קטן

לא כל־כך מזמן, כשנתניהו היה ראש הממשלה ואהוד ברק היה יושב־ראש האופוזיציה, עלה שר המשפטים צחי הנגבי לדוכן הנואמים בכנסת וכינה, בהסתמך על תחקיר אחר של אותו מרדכי גילת, את יושב ראש־האופוזיציה בשם "אהוד ברח". מי שמרוחה חמאה על ראשו, אמר הנגבי, בל יצא לשמש הקופחת. ונתניהו? נתניהו לא הודה ולא הכחיש ששלח את הנגבי לומר את אשר אמר. אולי אני הייתי מנסח את הדברים אחרת, אמר נתניהו, אבל מעל ראשו של אהוד ברק אכן רובצת עננה כבדה. מאז כבר קבע משרד מבקר המדינה שלא היה דופי בהתנהגותו של אהוד ברק באסון צאלים ב', הציבור הביע בו את אמונו באופן גורף, והוא אף זכה לתווית ההכשר המפוקפקת של צחי הנגבי. היום, אותה עננה כבדה רובצת מעל ראשו של נתניהו. עולם קטן.

הירייה

יאמר איש השמאל: מאחורי התחקיר של מרדכי גילת עומדת אמביציה עיתונאית מקצועית וסיפור עיתונאי טוב. ישיב לו איש הימין: מרדכי גילת, שהספיק כבר להתנצל על חלקו בתחקיר "ידיעות אחרונות" בפרשת צאלים ב', ניסה לתקן את הרושם הרע שהותיר על עמיתיו בתחקיר צאלים ב' וביקש "להתקזז" בתחקיר נגדי. למעשה, שניהם טועים.

התחקיר אינו אלא פרק חדש ביחסי האהבה־שנאה שבין נתניהו והתקשורת. בארבעת החודשים המשמימים מבחינה תקשורתית שעברו מאז בחירתו של אהוד ברק, הבינה התקשורת שאמנם לא טוב עם נתניהו, אבל גם לא טוב בלעדיו.

נתניהו, שנמנע מראיונות ומהתבטאויות פוליטיות מאז הובס, חסר לתקשורת. היעלמותו של נתניהו מהחיים הציבוריים הותירה ואקום שמסרב להתמלא. לא לחינם תפסו רעידות האדמה בטורקיה מקום מרכזי כל־כך במהדורות החדשות. אהוד ברק, שממעט להתראיין, שנמנע מפרובוקציות ושאפילו לא מעלה על דעתו לתקוף את התקשורת - לא עושה רושם של אחד שמתכוון למלא את הואקום.

נתניהו, בעל כורחו, נשאב (שוב) אל תוך הואקום. אבל, ולזה צריך לשים לב, אם נתניהו יזוכה מכל האשמות, הוא יחזור לואקום. יחזור כדי להישאר. מרדכי גילת, ביודעין או שלא ביודעין, ירה ירייה. בעוד מספר שבועות נדע אם הירייה היא זו שרצחה, פוליטית, את בנימין נתניהו, או שמא היתה זו רק יריית הפתיחה למסע הבחירות של נתניהו לכיבוש מחודש של הליכוד ושל לשכת ראש הממשלה.
קישורים
ידיעות אחרונות הנוכחות היחידה על הרשת. לא הגיע הזמן לחדש?
ראש הממשלה האתר הרשמי
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  התקשורת מחפשת מתחת לפנס • דן כהן
  כמה מילים טובות על מוטי גילת • יוסי גורביץ
  על כלב השמירה הזה ניתן לסמוך • שי
  ללא כותרת • אסף נמרודי
  נא לדייק בעובדות! • מיכה
  נתניהו אשם! • האייל האלמוני • 2 תגובות בפתיל
  שונאים סיפור אהבה • אביב

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים