הר הגעש אתנה בסיציליה מתעורר 1211
הר הגעש אתנה שגובהו 3350 מטר, שהוא הר הגעש הפעיל היחיד במערב אירופה, החל להתפרץ בבוקר יום א'.
לפני ההתפרצות פקדה את ההר סדרה של רעידות אדמה בסמוך ללועו.באזור הקרוב להתפרצות הוכרז מצב חירום.
הנסיונות לצנן ולכבות את הלבה נעשים באמצעות מטוסים עמוסי מים.

הלבה, שלוותה בענני אבק שחורים, כילתה עד כה אתר סקי שפונה מבעוד מועד, עם זאת, לא נשקפת כרגע סכנה לתושבי המקום שטרם פונו. תשתית שירותי התיירות שעל ההר סגורים למבקרים ומוגנים באמצעות חומה בת 3 מטר.

ידוע על כ-‏130 התפרצויות של ההר במהלך ההיסטוריה. זהו הר הגעש הגבוה ביותר באירופה ולצד הלוע העיקרי ישנם יותר מ-‏200 לועות משניים שנוצרים בהתפרצויות. לפיכך, הוא נחשב להר הגעש הפעיל ביותר בעולם.
קישורים
Ynet
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

לא היחיד במערב אירופה 102774
שכחתם את הווזוב - מחריב פומפיי והרקולנום? הפעילות האחרונה היתה ב-‏1944, ממש הרף-עין גיאולוגי.

והר אטנה:
כולל תמונות וצילומי לוויין
זה טוב ליהודים? 102778
או: תהיה לזה השפעה על כמות הגשמים?
זה טוב ליהודים? 103220
לפי תמונות הלווין נראה שהאזור מדרום לסיציליה קרי צפון אפריקה יושפע מהאפר שמתפזר לאטמוספירה. מעבר לימים מעט חשוכים (במידה זעומה) לא צפויים מונסונים במרכז הסהרה.
ממתי סופרים? 102788
מה זאת אומרת 130 פעם? איך יודעים כמה פעמים הוא התפרץ לפני שהתחילו לספור?
ממתי סופרים? 102836
הניסוח המקורי תוקן.
ממתי סופרים? 102858
אפשר לדעת לפי שכבות הלבה שנוצרו.
הצעה לחדשות: 103063
''התקציב עבר בקריאה ראשונה. שרי העבודה הצביעו בעד''
סליחה? 103065
מתי?
בכדור הבדולח שלי 103079
רוצה להמר? 103081
חבל 103102
בזמן כתיבת ההודעה המקורית שלי (16:17) היה נראה שאתה הולך לנצח (אם היית מהמר), http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2215514,00.h... ואפילו חשבתי להכפיל את יחס ההימור (מאפס), אבל, לצערי, לא הימרת, ונראה שכדור הבדולח שלך מקולקל http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2215795,00.h... אבל, בכל זאת, אני מוכן לחזור ליחס ההימור המקורי...
הצעה לחדשות: 103103
מגיע לך.

(דובי, שמח לאיד)
48 שעות הן המווווון זמן 103104
48 שעות הן המווווון זמן 103105
אבל לא צריך לחכות 48 שעות בשביל ההצבעה על התקציב.
אופס...... 103204
אולי בתור עורך (ראשי!) תגלה מנהיגות, אחריות, אומץ לב, תושייה וחיוניות ותמחק את הפתיל הזה? :) ........

:(
טוב, מה אומר ומה אתרץ...
הפוליטיקה היא ארץ האפשרויות הבלתי נדלות. אני עדיין מאמין שממשלת האחדות תמשיך להתקיים, באיזו שהיא דרך.

זאת תהיה ממש, אבל *ממש* חוצפה מצדי, להביע דעה בעת הזו. (חוצפה היא אחת התכונות הדומיננטיות אצלי)
ובכל זאת ישנם כמה דברים ראויים לציון:
אין בין המשבר הקואליציוני ובין תוכנו של התקציב דבר ואף לא חצי דבר.
הגורם העיקרי שאפשר למפלגת העבודה לבצע את התרגיל הזה הוא לא פחות ולא יותר מאשר - ש"ס (בגלל שבניגוד להרגלה לא צייצה אפילו קצת והצביע בעד).
יכל להיות שש"ס החליטה להיאבק על השינויים בתקציב עד לקריאה השניה, אולם ייתכן גם שש"ס עשתה זאת בשיתוף פעולה עם מפלגת העבודה ובתמורה מפלגת העבודה תדאג לאנטרסים של התקציביים של ש"ס. לש"ס בכל אופן יש בציבור תדמית של סחטנית מסואבת ולכן מעדיפה להתלכלך כמה שפחות. בשנה שעברה המצב היה הפוך, קרי מפלגת העבודה שמשה רשת ביטחון להעברת התקציב ואילו ש"ס הבריזה, שרון לא פספס את ההרמה להנחתה הזו. הסוף ידוע והלקח נלמד. ועוד לקח נלמד: שרי העבודה מתפטרים מבעוד מועד ולא מפוטרים לאחר מעשה.
אל תנסו את זה בבית 103206
אני מציע להשאיר את תחום חיזויי העתידות והניחושים המושכלים למומחים:
תגובה 76829
אופס...... 103263
להפך, עזיבתה של מפלגת העבודה משחקת לידיה של ש"ס, שהופכת לפי כמה יותר קריטית בהצבעה בקריאה שנייה ושלישית. עכשיו הם יוכלו לסחוט את שרון טוב טוב. מה הוא כבר יעשה, שרון? יקרא למפלגת העבודה לשוב? ש"ס ידעה יפה מאוד להמתין עד שהעבודה תצא (מסיבותיה שלה), ועכשיו תוכל לגזור כמה קופונים בתמורה.
אופס...... 103472
וזה המקום (טוב, זה לא באמת המקום, אבל זה הזמן) לקרוא לשרי מפלגת העבודה לשעבר‏1 לגלות אחריות לאומית אמיתית ולהבטיח לרה"מ תמיכה לא מסוייגת בתקציב בקריאה שניה ושלישית, כדי למנוע הפעלת סחטנות ע"י מפלגות אחרות.

(שרים? אחריות? את מי אני מנסה להצחיק?)

-----
1 הקורא מתבקש להחליט אם ה"לשעבר" מתייחס לשרים, או למפלגת העבודה.
אופס...... 103481
זה לא יהיה קצת משונה? הם עזבו "כי אי אפשר לתמוך בתקציב כזה". ועכשיו להצביע בעד?
אופס...... 103491
לא, ועכשיו למנוע סחטנות ולאפשר לשמור על יציבות כלכלית במדינה. הם לא מסכימים עם התקציב, והם פרשו מהממשלה עקב כך, אבל הם מעדיפים את התקציב (הגרוע, לדעתם) כמות שהוא על פני גרסה ''סחוטה'' שלו.
אופס...... 103529
אתה רואה את פואד מצליח להסביר את זה לציבור? אני מחכה בקוצר רוח עם הוידיאו - זה הולך להיות יותר מצחיק ממונטי פייטון.
ואולי 103521
וזה המקום לקרוא לשרי מפלגת העבודה לשעבר לגלות אחריות לאומית אמיתית ולהבטיח לציבור להתנגד לתקציב בקריאה שניה ושלישית, כדי למנוע מצב בו מתקבל התקציב ללא השינויים שנדרשים ע''י נציגי הציבור.
ואולי 103534
"נציגי הציבור", או אלו שנמצאים בעמדה נוחה לסחוט את הממשלה, ולהוביל לפגיעה בכלכלה ובדירוג האשראי של ישראל?
ואולי 103546
לצערי, אותם הציבור בחר, זה לא שהציבור לא ידע על מי מדובר, ולא שלציבור לא היו אפשרויות אחרות, ועדיין, זה מה שהציבור רצה, וכנראה, זה גם מה שהוא רוצה.
הציבור מטומטם 104233
ולכן הציבור ישלם.
הציבור מטומטם 104366
סילבן או חנוך?
אי אפשר שניהם? 104370
אחד אומר ואחד עושה.
ואולי 103551
הפוליטיקה היא עניין של פשרה. יכול להיות ש''נבחרי הציבור'' של העבודה יעדיפו את התקציב הנוכחי על התקציב שש''ס וליברמן יסחטו.
יכול להיות 103644
ויכול להיות שלא. בכל מקרה, אולי זה המקום לקרוא לשר האוצר לגלות אחריות לאומית ולנסות להגיע לתקציב מוסכם אם מפלגת העבודה, או שאולי רק מפלגת העבודה צריכה לגלות אחריות לאומית?
יכול להיות 107035
זה באמת תלוי בדרישות של מפלגת העבודה, אני חושש. אם הן לא ריאליות, אז אין מקום לעשות כן.
יכול להיות 107176
התפקיד של שר האוצר הוא להגיש תקציב שיתאים לרצונותיו של רוב הציבור, מפלגת העבודה מיצגת חלק מהציבור, ודרישות מפלגת העבודה הם דרישותיו של אותו חלק מהציבור.

אם שר האוצר לא מצליח להגיש תקציב שעונה לדרישותיו של רוב הציבור, אז שר האוצר הוא כישלון, והתקציב מנוגד לדעתו של רוב הציבור. תמיכה בתקציב כזה, שלא מטעמים עניניים, היא *חוסר* אחריות לאומית, בדיוק כמו הגשתו.

הדרישה לתת לגימלאים, חסרי פנסיה, רמת חיים מינימלית, שכוללת את צרכיהם הבסיסיים ביותר, כמו אוכל, מגורים ובריאות, לא יכולה להיחשב לא ריאלית, לא במדינה שמונעת ממספר גבוהה כל כך של אזרחים כשירים לעבוד.
יכול להיות 107226
רצונותיו האמיתיים של הציבור הם כדלקמן:

1. פחות מיסים.
2. יותר קצבאות.
3. יותר השקעה בחינוך, בריאות, תשתיות, איכות סביבה, רווחה וכו'.

מה לעשות שרצונותיו של הציבור אינם ריאליים?
למה לא ריאליים? 107230
הציבור בסה''כ רוצה שפחות כסף יצא מידיו, ויותר כסף יחזור אליו. זה אומר בירוקרטיה פחות מנופחת, קיצוץ בהוצאות הביטחון (שהן תמיד הפסד נקי), הגדלת ההכנסה מתיירות ויצוא (אם ע''י עידודם או ע''י מיסוי נוסף שלהם) והשקעה בתחומים יוצרי הון כמו חינוך ואיכות הסביבה.

זיהום האוויר בגוש דן מביא למותם של אלפי אזרחים בשנה. אכיפה ממשלתית נמרצת של תקנות זיהום האוויר תגרום נזק של מיליונים ספורים לתעשייה, אך תחסוך מאות מיליונים למערכת הבריאות.
כל בוגר של המוסדות להשכלה גבוהה בתחומי המדעים, ההנדסה והניהול מכניס מאות אלפים בשנה לקופת המדינה, ומכאן אינטרס ישיר של המדינה להשקיע בתחומים אלה. זאת למשל לעומת עורכי דין, מתווכים ופרסומאים שאינם יוצרים הון אלא הוצאות. האינטרס הציבורי הוא להטיל מיסוי גבוה על תחומים אלה, או להציע להם אלטרנטיבה הולמת כדוגמת הפרקליטות הציבורית, מוסדות הגישור ואמצעי תקשורת טובים יותר בין עסקים.

גם תשלומי הרווחה למיניהם אמורים למנוע מצעירים להידרדר לפשע ולזנות, ומחולקים דרך מנגנון מבוקר של עזרה סוציאלית. בשום מקרה לא תוחבים שטרות לידיהם של עוברים ושבים בשביל הפרצוף היפה שלהם.

קצבאות הביטוח הלאומי מכוסות מן התשלומים שכל אזרח משלם במרוצת חייו. מעורבות הממשלה בנושא מסתכמת בחיובך להשתתף בתשלומים אלה.
יכול להיות 107233
כן, גם אני רוצה לקבל משכורת גבוהה יותר, עבור פחות עבודה.

אבל, בדיוק כמו שאני מסוגל לקבל את ההחלטה כמה לעבוד, וכמו שאני מקבל את העובדה שהמשכורת שלי לא תעלה מעבר ליכולת שלי, כך גם הציבור מסוגל לקבל את ההחלטה כמה מיסים לשלם, ומסוגל לקבל את העובדה שכמות ההוצאות של המדינה יחסית לכמות המיסים שהוא משלם, והוא עושה את זה בתהליך שנקרא בחירות. עכשיו, כל מה שנשאר הוא לקבל את החלטתו של הציבור.

רצונותיו של הציבור, כמו שנציגיו מייצגים אותם, הם רציונלים לחלוטין. הדרישה להעלות את ההשקעה בסעיף אחד על חשבון סעיף אחר (וזו הדרישה של מפלגת העבודה) היא רציונלית.
יכול להיות 107309
ומה קורה כשיש התנגשות בין חלקי העם השונים, כפי שהם מיוצגים בכנסת?
יכול להיות 107414
הרוב קובע, כמובן.
יכול להיות 107869
ומה קורה כשאין שום הצעה שמקובלת על רוב כלשהו?
יכול להיות 107893
ומה קורה כשאין שום קואליציה שמקובלת על רוב כלשהו?

בכל מקרה, לפי חוק יסוד הכנסת סעיף 36:
"א. לא נתקבל חוק התקציב בתוך שלושה חודשים מיום תחילתה של שנת הכספים, יראו ביום שאחרי סיום התקופה האמורה (להלן - היום הקובע) כאילו החליטה הכנסת על התפזרותה לפני גמר תקופת כהונתה, וייערכו בחירות מוקדמות ביום ג' האחרון שלפני תום 90 הימים מהיום הקובע, אלא אם כן החליטה הכנסת ברוב חבריה, בתוך חמישה ימים מהיום הקובע, בשל סמיכות מועד הבחירות ליום חג, מועד או זיכרון, על קיום הבחירות במועד מאוחר יותר, אך לא יאוחר מ-‏100 ימים מהיום הקובע.

ב. על אף הוראות סעיף קטן (א), פתח נשיא המדינה בהליכים להרכבת ממשלה חדשה לפי סעיף 30 לחוק-יסוד: הממשלה, או התקבל חוק על התפזרות הכנסת, או התקיימו בחירות לכנסת, אחרי המועד להגשת הצעת התקציב לפי סעיף 3 לחוק-יסוד: משק המדינה, ולפני תום שלושת החודשים שמיום תחילת שנת הכספים, יהיה היום הקובע כאמור בסעיף קטן (א), שלושה חודשים מיום תחילת שנת הכספים או 45 ימים מיום כינון הממשלה, לפי המאוחר." (http://www.knesset.gov.il/laws/special/heb/yesod2.ht...)
יכול להיות 107897
ורק על מנת להרחיב:
גם אם לא אושר תקציב, אין זה אומר שעל ראש הממשלה לממן מכיסו את הדלק למכוניתו, או שעל השרים להביא סנדוויצים מהבית לישיבות הממשלה, במקום הבורקס הבלתי מתוקצבים.
במידה ולא אושר תקציב, תקף תקציב השנה הקודמת, מחולק ל12, לחודש הקרוב, וכך עד אשורו של תקציב חדש.
מה שלוחץ לאוצר הרבה יותר באי אשור תקציב, הוא הפרט הקטן שיחד עם אי אשור התקציב, לא מאושר גם הנספח השולי הקרוי חוק ההסדרים, והוא, להבדיל מהתקציב, אינו זוכה בהארכה.
אופס...... 103550
ע"פ מעריב, הפרישה הזו תעלה כמיליארד ש"ח, אם אריאל שרון ירצה לשמור על ממשלה צרה. פירוט ההעברות בידיעה המקושרת:


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים