לקראת השביתה: הממשלה אישרה הוצאת צווי חירום 1674
לקראת השביתה הכללית במשק הצפויה מחר אישרה הממשלה היום (א') בהצבעה טלפונית הוצאת צווי חירום - התקנת תקנות שעת חירום לשירותי עבודה חיוניים בשירות הציבורי.

תקנות שעת חירום קובעות כי מנהל גוף חיוני, או מי שהוא הסמיך לכך, רשאי לקרוא בצו לשירות עבודה חיוני, עובד או עובדים מסוימים. השירותים החיוניים שעליהם יחולו תקנות שעת חירום בדבר שירותי עבודה חיוניים במשק הם: חברת חשמל, בזק, מקורות, בתי הזיקוק, חברת אל־על, החברה להובלת הדלקים "תשתיות נפט ואנרגיה", התעשייה הצבאית, רשות שדות התעופה, רשות הנמלים והרכבות, המוסד לביטוח לאומי, מערכת הבריאות ועוד.

הוצאת צווי החירום בפועל תיעשה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, בהתאם להתפתחויות מחר.

בצהריים עתרו לבית הדין הארצי לעבודה התאחדות התעשיינים, רשות הנמלים, רשות שדות התעופה, רכבת ישראל ואיגוד הבנקים, נגד השביתה הצפויה.
קישורים
Ynet
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 178900
אני מאחל לשביתה הזו שתחזיק הרבה זמן, כך שכל כך ימאס לאנשים מהההסתדרות והמקום הזה יתרסק סופית לבור שיצר בעצמו.

אני מאחל לאוצר שלא לוותר ואפילו במייל, כיוון שסוף סוף מגיע פוליטיקאי ועושה מה שהוא אמר שיעשה ומנסה לחשוב קדימה ולא רק לכיוון הבחירות הבאות.

רק ממליץ בחום חברה מלאו דלק כי לא יהיה , כנו מעט מיים מינרלים גם ככה המים בברז בדרך כלל מגעילים, ובמקרה הכי גרוע כחו כמה ימים חופש מהעבודה כיוון ש''אין לכם איך להגיע''
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178901
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178916
רק חלק מהאוטובוסים והרכבות יסעו אני חושב ,לא סגור על זה.
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178926
הרכבות בעקרון שובתות. (חברה ממשלתית)
אגד ודן (וכן כל החברות החדשות) הן חברות פרטיות ולכן לא שובתות. באגד יש עובדים חברי הסתדרות וסביר שהם ישבתו ויגרמו לשיבושים בשרות, אך לא להפסקתו.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179075
צחוק הגורל: אתה תומך של ביבי אך שש אלי שביתה. לי נראה שגם לביבי השביתה רק תעזור, ואם זה נשמע מקיאווליסטי, ככל הנראה יש בדברי מן האמת:
- גלי השביתות יכולים להוות תירוץ נח מאוד למצבו המדרדר של המשק. כזכור, אנחנו מתקרבים לסוף השנה.
- ביב יוכל לנצל את המאסת חיי הציבור כדי לנגח את ההסתדרות, ולהשתמש בכך כמנוף כדי לדחוף תהליכי הפרטה. בסיטואציה שכזו, אף אחד לא יעצור וישאל אם יש צורך בהמשך ההפרטות.
- במים הסוערים שיווצרו הוא יוכל לדוג באין מפריע: כשהכל כ"כ סוער וגועש מסביב, לא כ"כ קל לשים לב ולמקד את תשומת לב הציבור בדברים אחרים שקורים: זה יכול להיות דבר "קטן", כמו למשל בתקציב הקודם - שמה היה תוספת של עוד 5 משרות אמון לכל שר (זה בזמן שהוא דיבר על קיצוץ הסקטור הציבורי..); וזה יכול להיות דבר גדול - הידוק הקשר בין ההון לשלטון, הפרטות למקורבים ועוד.

אם טובת המשק אכן הייתה מול עיניו של שר האוצר, הוא היה יוזם פגישה עם יו"ר ההסתרות באותו יום שזה הכריז על השביתה הצפויה, ולא מס' ימים לפני תחילתה.
הוא לא היה מנסה ליזום מהלכים כוחניים וחד צדדים ללא הידברות וללא פרק זמן הגיוני למו"מ.
הוא היה מבצע את השינויים הדרושים בעיניו בצורה הדרגתית ולא בצורה ברוטלית, תוך נפנוף בסדין אדום מול עיניו של ציבור כה גדול.
אם הוא היה חרד משביתה שכזו, הוא היה מנסה לקדם את מהלכיו תוך גילוי אמפאטיה לנפגעים, ולא תוך כדי הסתה פרועה כנגדם.

אבל הוא לא.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179105
בוודאי שאני תומך בשביתה כיוון שהיא תראה בדיוק מה שווה ההסתדרות, ארגון כושל בזבזני חסר יכולות שמתהדר בהגנה על העובדים אולם בעיקר מגן על הוועדים למעט כאשר יש סיקור טלוויזיה אז הם יהיו שם.

אני בהחלט חושב שגל השביתות יועיל לביבי , למעשה כל מה שההסתדרות עושה היום רק מועיל לו, כאשר רואים למה היא דואגת ואיך היא פועלת זה בהחלט מועיל לו.

השאלה האם צריכה להיות הפרטה היא שאלה מאוד חשובה ואולי שאלת השאלות, אני בהחלט מאמין כי בהחלט צריכה להיות הפרטה של כל דבר שבו מחזיקה הממשלה מלבד שמירה על הביטחון (פנימי חיצוני).
למעשה אפילו את מס הכנסה הייתי נותן לבצע לחברה חיצונית פרטית ואני מבטיח לך שהוא היה יעיל הרבה יותר.

האם זה שמוסיפים עוד 5 משרות (שלזה אני מתנגד) משתווה לזה שבכל הארץ כל המפעלים הפרטיים מצמצמים מתייעלים ולא לוקחים עובדים נוספים אולם המיגזר הציבורי גודל ב4% במקום לקטון?

אני נורא אוהב את המשפטים הללו (הון ושלטון) ושאר סיסמאות.
נשאלת שאלה פשוטה מה הפיתרון למצב המחורבן שבו נימצאת היום המדינה, האם להמשיך כרגיל ולהתדרדר יותר, האם להגדיל את המיסים על העשירים (לא מילה גסה עשירים) ואז הם וההשקעות שלהם ילכו למדינה אחרת (רמז אני לא שייך למעמד הזה , למעשה אני יותר קרוב לצד השני)

הידברות על מה? המדינה רוצה להוציא חוק, מותר לה, המדינה רוצה להפריט מותר לה.
מי זאת ההסתדרות מה היא עשתה בשביל העובד?
העלתה את שכר המינימום? וכמה אנשים פוטרו כי המפעל לא יכל להתחרות בחו"ל ולכן עבר לשם?
מה זה צורה הדרגתית? לתת כסף שאין בצורה הדרגתית? ואיך לעשות את זה לבקש משערי שמיים להפתח ולהזרים לנו כסף? או לתת לקבוצות מסויימות באולכלוסיה להמשיך ללדת הרבה ילדים למשפחה ושאני ואתה ניצטרך לכלכל אותן בכסף שאין לנו?

מה זו צורה ברוטלית? האם הוא לא אמר בדרך לבחירות שזה מה שהולך להיות? האם אתה לא קורא עיתונים כלכליים שאומרים לך שהכלכלה על סף תהום? ושהמצב כל כך גרוע שאם יהיה קצת יותר גרוע אולי כבר לא יהיה על מה לכתוב?

האם אתה יודע שבמשק ספקים ממתינים חצי שנה לתשלום, אתה מבין מה המשמעות של לזרום ללא כסף במשך חצי שנה ולהמשיך לשלם איך שהוא שכר לעובדים כי אילו לא יכולים לחכות עד שישלמו למפעל? ומי ישלם לבנק את הריבית על ההלוואה? איזה בנק יתן הלוואה?
מתי שמעו על זה במגזר הציבורי?
האם אתה מכיר את זה שאורנג לא מזמן הורידה את השכר של כל העובדים שלה? ושחברות אחרות מפטרות בלי הפסקה כדי לשרוד, ואני מדבר על חברות גדולות.

האם אתה יודע שהשכר ברוב המשק מוקפא כבר יותר משנתיים למעט המגזר הציבורי שם יש הסכמים וצריך לכבד אותם.

כאשר תביט במצב קצת החוצה תבין למה מה שביבי עושה הוא סוף סוף התחלה של ניסיון לצאת מהבלגן שהשאירו הממשלות הקודמות כולל שלו.

הגירעון החודש כבר 20 מליארד כאשר המכסימום שאושר הוא 15 . אתה יודע מאיפה להביא איזה 5 מליארד?
ביבי רוצה שביתה? 179113
אולי צריך לנסח את החוק הראשון של הבלבניזם:
שני פוליטיקאים המתנגחים באופן פומבי הם מאותו צד של המתרס.
סליחה? 179115
איך ידעתי שתגיב? 179117
תראה: בעימות *פומבי* בין שני פוליטיקאים חייב להיות מנצח ומפסיד. מכיוון שפוליטיקאים לא דבילים, הם יודעים זאת מראש, ומכאן שהתוצאה היא רצויה לשני הצדדים, אחרת למה להתעמת מלכתחילה?

כמובן שעימות *חשאי* הוא אחר, כי מנצח ומפסיד ברורים יש רק מול דעת הקהל. בחדרי חדרים מדובר בעוד אפסילון תזוזה שנובע מביטול הדדי כמעט מושלם של כוחות בין שתי השקפות עולם מנוגדים.

בקיצור, סתם בדיחה, עזוב.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179076
ההערצה הסמי-פאשיסטית שלך לנתניהו גורמת לי להרמת גבה. אני יכול להבין הערצה מסונוורת למנהיג דגול שהצליח להוביל את עמו לעוז ולגבורות, אך כשאני מביט בנתניהו אני רואה וריאציה של המלך מידאס: כל דבר שהוא נוגע בו הופך לחרא.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179103
חבל שהאייל לא מגיע אם תרגומון על מנת שהאדם הפשוט שתומך בביבי יוכל להבין את המילים הגבוהות.

אגב אני לא מעריץ שלא, ואפילו נהפוך הוא אני חושב שבתור ראש ממשלה הוא היה מהגרועים שהיו.

אולם אני כן חושב שמה שהוא עושה הפעם נכון ואפילו נכון מאוד.
השתן עלה לראשם של העובדים המהפכנים 178932
או יותר נכון, אותה קבוצת מנופולים אכזרית שמתעללת בנו - אסור לוותר להם הפעם. כל דבר שמפריע לתנאים הנהדרים שלהם, כל נגיעה הם משתוללים כמו חבורת מטורפים הששה אלי קרב. יש מספיק מובטלים שישמחו למלא את מקומם של השובתים, אז מה הבעיה? יש לעצור את מנהיגי השביתה וכלוא אותם, יש לפרק את תשתיות ההסדרות מנשקה. להכות בהם ללא רחם, אולי אפילו להכריז עליהם כארגון טרור, הרי נזק של 200+ מיליון שקל שווים להתיחסיות מיוחדת, הם עושים כרגע נזק יותר מהרשות הפלסטנאית! לא לעשות משא-ומתן תחת שביתה!
השתן עלה לראש שר האוצר 178942
ואולי הטרוריסט הוא מי שתוך שימוש בכח הרב שלו, מבצע מגה פיגוע כנגד הפנסיות של כל העובדים וכנגד יחסי העבודה במשק, ובכלל כלפי כל הרקמה החברתית של המדינה, וכל זאת מתוך אידיאולוגיה ימנית ברוטאלית, שנאה כלפי העובדים, הזקנים, החלשים, כלפי כל מה שנודף ממנו ריח "סוציאליזם", ומתוך רצון בכח להפוך אותנו מחר בבוקר לאמריקה ויהי מה, לא משנה כל מי שיידרס?
אתה בתור מצביע ימין, מוכן לתמוך בכל מה שיעשה שר האוצר, גם אם תראה בסופו של דבר שזה יפגע בך. העיקר: תנו לביבי לנצח. את החלשים, את הזקנים, את החולים, את העובדים שיש להם עדיין זכויות (ומחר לא יהיו לאף אחד). תנו לביבי לנצח את כל מי שהוא שונא, כי ממילא הכל זה פיגוע של השמאל הסוציאליסטי המרכסיסטי השולט בעולם.
השתן עלה לראש שר האוצר 179073
אני דווקא לא מצביע ימני אולם אני כן תומך בראש הממשלה.

המגע פיגוע נובע מרצון להפריט חברות ממשלתיות , למשל הנמלים. איפה פה הבעיה אני לא מצליח לראות או שהם חוששים שהשכר הגבוה שלהם לא יהיה כל כך גבוה.
הוא ממשיך בפנסיות שניגמר להן הכסף כי ניהלו אותן גרוע, אבל מה לעשות שכאשר אין כסף אי אפשר לגדל אותו על עצים.
וממשיך בזה שפעם אנשים חיו כמות שנים אולם היום חיים יותר ולכן צריך להגדיל את גיל הפנסיה, אחרת שוב לא ייה איך לשלם.

ואיזה יחסי עבודה בדיוק ניפגעים, זה שהמיגזר הציבורי מנופח וענק ולא נידרש להבדיל מכל שאר המשק להצתמצם ולקטון? זה שזה המגזר היחיד שבו כמות העבדים עלתה ב4% בזמן שבכל מקום כמות העובדים ירדה.

איזה שינאה?
סוף סוף משהו אומר חברה ניגמר הכסף בואו ניראה מה אפשר לעשות כדי להקל על רוע הגזרה, אילו קצת יפגעו ואילו עוד טיפה אבל לא נמוטט את הכלכלה שמאוד קרובה להתמוטטות.

ומה הקשר לאידיאולוגיה הימנית הברוטלית?

ואגב לאמריקה יש הרבה יתרונות והרבה חסרונות אולם שם כמות אוכלי החינם הרבה יותר קטנה, ואני אישית מעדיף שלא ללמן אוכלי חינם.
השתן עלה לראש שר האוצר 179128
Sorry that I write in English - I have no Hebrew keyboard here.

I would like to react only to the last paragraph of you. I actually
against this strike (if I have the right to have an opinion while
outside of Israel). I am against it because, as some already wrote
here, they have in my opinion other targets then protecting the
workers.

Anyway, many people, like you in the last paragraph, argue that
they don't want to pay for those who don't work.
This is one of the arguments for economy like in USA. You don't
work - you don't eat.

In west Europe (apart from England), on the other hand, there is
a different arrangement. People pay here huge taxes. But somehow,
people actually do work (I will be happy to see statistics about
productivity comparison between more social places (like west
Europe, not like old USSR) and more capitalistic places (USA,
England) - if someone can help).

But there is much more to that. In such economy where the taxes
are high, and the social support is VERY GOOD in return, you
don't have such amazing gaps between the poor and the rich.
This means that the society is less fragmented, more caring and
you have much less criminality, you great health system, if
you child is has autism you can be sure he will be treated very
well also after you got old and died. And so on.

I don't say that the model of Finland or Belgium or France is
the correct one. They are all different. But they all much more
social than what you can find in Israel and in my opinion the
people (including the rich) are in better situation there.

Of course, if you are rich, or feel that you can be rich, then
maybe it is better for you to be in a place like USA, but then
you think about yourself only. If you try to think what is
better for the people (so not only the rich), I am not sure
that cutting the social support is so smart.

I am no expert in economy, and I know that some economists
have great explanations why this model cannot work. But it
actually work in Europe. I will be happy to read why.
השתן עלה לראש שר האוצר 179196
ארוך ובאנגלית, אני שונא לקרוא באנגלית כיוון שאני קורא יותר לאט באנגלית מאשר בעיברית.
אולם אני אשתדל לענות על הכל ולא לפספס.

אני מכיר את השיטה בארופה.
אולם ארופה אינה נימצאת במצב בו ישראל נימצא, אחוז התלג שלהם שעובר לביטחון הוא קטן בהרבה משלנו, במידה והיינו לוקחים את התלג שאנו מעבירים רק לביטחון היו יכולים לתת שרות ואיכות לאזרח יותר גבוהה מאשר בארופה.

בארצות הברית המדינה אומרת לאזרח אם תטפל בעצמך יהיה לך טוב, בארופה אומרים אנחנו נטפל בך אם תרצה או לא באמצעות מיסים גבוהים.

אני לא יודע איזה שיטה טובה יותר אני יודע שאנו לא במצב לא של זו ולא של זו.
ביום בו יהיה לנו כוח כלכלי כמו של צרפת אז נדבר על מה היינו עושים אם כוח שכזה ,כיום צריך להתמודד אם מציאות קשה שבה אין כסף למשק, ואין כסף למדינה והכסף לא הולך להגיע משום מקום למעט אם ניצור הכנסות למדינה, את זה נצטרך לעשות ככל הנראה בעזרת העשירים (המגזר היצרני) ולא בעזרת המגזר הציבורי שיודע רק לקחת כסף ולא לייצר כסף.
השתן עלה לראש שר האוצר 179183
''אני אישית מעדיף לא לממן אוכלי חינם''.
את חלק מ''אוכלי החינם'' שלך, אני מעדיף לממן מאשר לממן את העשירים, שזה מה שנעשה פה על פי תכנית שמעדיפה את צוברי ההון, כלומר אלה שיש להם את הידע והמזל המתאימים לשיטה שביבי רוצה להנהיג. כל השאר נזרקים לזבל, בתוספת השמצות ולכלוכים (על עובדי המדינה, החד הוריות, כל מי שעומד בדרך) שנאכלים עד הסוף ע''י אנשים כמוך. הנדסת ''הפרד ומשול'' עובדת.
לא כל עובדי חברות הנמלים עשירים כל כך, והפחד שלהם ושל כל מי שעובד בעבודות בלתי מופרטות, הוא חשש מבוסס מאד שהמדינה תהפוך לחברת כח אדם אחת גדולה, בה אנשים יקבלו פחות כסף ויעבדו יותר קשה, כי אם לא יעשו כל מה שיגידו להם, יפוטרו ויוחלפו באחרים, כי לא יהיה להם מי שיגן עליהם.
אני לא יודע אם ראית אתמול את המשדר על העובדים הזרים שמצב חוסר הזכויות והמשכורת המעטה היה טוב לכל מעבידיהם ולחברות כח האדם שסוחרים בהם. אני בהחלט מקבל את החשש שהפסיכולוגיה הזאת מחלחלת גם אל החברה שלנו, וביבי מייצג את האנשים שבהחלט לא אכפת להם שיווצר פה מעמד של ישראלים מועטי זכויות.
הבחירה לפגוע דווקא בפנסיות אינה מקרית.
ואם שימוש בכח כדי לקבוע בחקיקה דברים שעד היום נקבעו בהסכמי עבודה, וזאת מתוך אידיאולוגיה (הקרובה כנראה לשלך על ''אוכלי חינם''), אינו נראה לך כברוטליות, אז אנא הבא את המילון שבו אתה משתמש. מעניין להכירו.
הידעת 179189
כדי להתקבל לעבודה בנמל עליך להיות קרוב משפחה של אחד העובדים הותיקים. כנ''ל לגבי חברת חשמל.
הידעת 179201
האמת היא שעד היום לא ניסיתי להתקבל לעבודה בנמל (אין אחד כזה ולא יהיה סמוך למקור מגורי). אבל אני שואל מה הסיכויים של פלוני לעבוד, לחיות ולמות בכבוד‏1 במדינה העתידית של ביבי, אם שמו לא אריסון, נמרודי או מר מוכשרלעסקים.

1 כבוד פירושו לחיות בלי פחד מה יהיה אם מחר יפטרו אותך, או המעביד ירצה להוריד לך את המשכורת ואתה תתנגד, ועוד.
הידעת 179224
אתה רוצה מציאות או פנטזיה?

אין מקום מלבד מגזר ציבורי שיכול להבטיח לך את זה.
מפעל שלא מתייעל כל הזמן למעט אם הוא מונופול לא יכול לשרוד אם הוא יבטיח משהו דומה.

חבר שלי שפוטר רק שבוע שעבר למרות שהוא אחד הטובים בתפקידו, גם הוא היה בשוק כאשר הוא שמע כי בגלל קיצוצים הוא מפוטר.
הוא היה טוב למערכת הוא עבד טוב ואפילו היה שווה להחזיק אותו אבל מה לעשות , למערכת לא היה מספיק כסף בשביל להחזיק אותו עוד כמה שעשו כמוהו את אותו התפקיד.

במדינה של ביבי עסק שלא יחזיק את עצמו לא יהיה, עסק שלא יכול להתחרות לא יהיה ולא אני ולא אתה נצטרך לממן את העסק כדי שהמנכ"ל שלו יקבל שכר פי 4 מאיתנו (במקרה הטוב)
להזכירך אתה מממן בסופו לש דבר את השכר של חברת חשמל, ושבוע הבא עולה גובה התשלום של החשמל. האם אפשר להורישד שם עלויות? אני מבטיח לך שכן.
העניין הוא ש 179291
במדינה של ביבי, לא רק *עסק* שלא יחזיק את עצמו לא יהיה.
כבר לא. 179212
בכל אופן, לא בחברת החשמל שצמצמה את התקנים שלה למינימום ומקבלת עובדים זמניים בלבד, ולא ארעיים שיכולים לעבור לאחר תקופה מסוימת לתקן לקביעות.
הואיל ואין אפשרות לתת קביעות, מעדיפים אנשי כ''א בחח''י לא לקבל מלכתחילה בני עובדים כדי שלא יאלצו לעמוד במצב הלא נעים של פיטוריהם לאחר שנה.
השתן עלה לראש שר האוצר 179195
סתם בשביל הסקרנות, איך אתה ממן את העשירים? על ידי זה שאתה לוקח להם מיסים יותר גבוהים בשכר?
או על ידי זה שבשביל כל שטות שהם מנסים והלכים להקים הם צריכים לעבור הר של בירוקרטיה.

התוכנית שמעדיפה את צוברי ההון (שאני מדגיש שוב אני לא חלק מהם למרות שאני בכיף מוכן להצטרף) אומרת , או שנשקיע בהם והם ישקיעו בארץ יפתחו מקומות עבודה חדשים ומפעלים חדשים, או שהם יעשו זאת במדינה אחרת, מה שאכן קורה.

האם אינטל היא עשירה? אני אגלה לך סוד קטן (שהוא לא סוד אבל שיהיה) אינטל הציעה להקים מפעל נוסף בארץ בתמורה לתנאים שיתנו לה (תשלום מיסים נמוכים וכדומה) המדינה כבר הסכימה לנושא אולם אז התעוררו כמה אנשים ואמרו למה שאינטל העשירה תקבל תנאים כאילו, אינטל אמרה להם צודקים אתם לא חייבים והלכה למדינה אחרת שכן נתנה לה את התנאים.
אז המדינה הפסידה מקומות עבודה והשקעה של כמה מליארדים.
אז נכון למה שהמדינה תיתן לאינטל 400 מליון , הרי יש לאינטל מספיק, התשובה היא פשוטה , כיוון שהמדינה רוצה שאינטל ושאר ה"עשירים" ישארו פה וישקיעו פה, ואילו בתמורה עד כמה שזה מפתיע מוכנים לעשות זאת לא מתוך טוב לב, אלא רק מתוך זה שהם ככל הנראה יהיו עשירים יותר.
לי אישית זה לא מפריע כל עוד אני יודע שזה נותן פיתרון לעוד כמה אנשים למצוא עבודה גם אם היא בשכר נמוך. ולא לחיות על חשבון משלם המיסים ולקבל דמי אבטלה או השלמת הכנסה כי אין עבודה.

ההשמצות על עובדי מדינה מלאות במקרי אמת (גם אם לפעמים אין בהן אמת מלאה) הבאתי את הנתוניים , אם אתה עדיין מתעקש שהמנגנון הזה עובד יעיל תקין ואין בו ביזבוז משאבים ומיסים שלי ושלך, אז כנראה שבנושא זה הוויכוח ביננו ניגמר. אנחנו חיים אולי במדינה אחרת.

השכר הממוצע בנמלים הוא 13 או 14 אלף שקל בחודש, על מנת להגיע לממוצע כזה צריך הרבה אנשים שמרווחים טוב.

החשש שלהם דומה מאוד לחשש של כל מי שעובד בכל חברה שאינה שייכת למדינה, אם המפעל לא יהיה רווחי ואתה לא תהיה יעיל לא יהיה אופציה או סיבה להחזיק אותך. ברוח הבא למציאות בעולם. אחד אין עבודה מובטחת, שתיים צריך להיות רווחי ויעיל, אחרת לא תהיה למעט אם אתה עובד במגזר הציבורי.

אגב המדינה אינה חברת כ"א אחת גדולה , יש עבודות במגזר הפרטי שבהם מקבלים שכר לא נמוך כלל, נכון בשביל זה צריך לפעמים להתעמץ מאוד אבל אז אתה מכלכל את עצמך ולא אחרים מכלכלים אותך.

מה זה מי שיגן עליהם, האם הסתדרות אי פעם באמת הגנה על העובד? או שהיא בעיקר שימשה מנגנון לחץ על ידי וועדים גדולים? האם היא לא הייתה בעבר (היום אני פחות מכיר) אחד המנגנונים הבזבזניים ביותר, עד ששינתה את שמה להסתדרות החדשה.

לא ראיתי את המשדר על העובדים הזרים, אולם אני מעדיף לטפל קודם כל באנשים שלי ולא בהם, העובדים הזרים הללו מרווחים פה בארץ פי כמה ממה שהם מרווחים בכל מדינה אחרת.(הייתי בוויכוח הזה באייל כבר מספר פעמים) כאשר עובד זר מתאילנד מגיע לארץ הוא מקבל פי 4 ויותר מאשר אם היה מגיע לירדן (כן גם שם יש תאילנדים) אולם המפעל בארץ צריך להתחרות במפעל שנימצע בירדן בחו"ל, ואיך הוא יעשה את זה אם הוא מיפעל חקלאי? או תכסטיל, או כל מפעל אחר שצריך להתחרות ולמפעל השני יש אנשים עובדים זרים שמוכנים לעבוד בזול?

ישראלי שעובד הוא לא מועט זכויות, יש לך ולכל אחד את הזכות להקים עסק ואז לראות את המציאות מול העיניים ולראות עד כמה קשה לתת שכר לאנשים. כל עוד אתה לא בעל עסק שמרוויח את לחמו על תצפה ממני לממן אותן באמצעות עסקים שהמדינה מקימה ואני צריך לממן אותם.

הבחירה לפגוע בפנסיות היא כי אין כסף, עד כמה שזה מפתיע פשוט אין, כי מי שהיה פעם כמו הסתדרות היה בזבזו או טיפש או שפשוט לא ניהל נכון את הקרנות ולכן יש פגיעה בהן.

ואגב כל חוק של הכנסת הוא חוק ב"כוח" לכן הוא חוק, הוא שינוי נורמות לקבוצות אוכלוסיה . לכל אחד יש זכות לבחור את מי שהוא רוצה, וכמו שיכול להיות חוק שמפנים את השטחים כך יכול להיות חוק בכל מקום אחר.
אתה רוצה חוק אחר לך למי שבחרת בו ותגיד לו להלחם על זכויותך.
השתן עלה לראש שר האוצר 179229
הבחירה ''לפגוע'' בפנסיות מטרתה להציל את קרנות הפנסיה מהתמוטטות, על ידי כיסוי הגרעונות - חלקו על ידי החוסכים בקרנות, וחלקו על חשבון כלל הציבור.
עדיף כך, מאשר לתת לקרנות להמשיך לצבור גרעון עד שיקרסו וכל החוסכים יפסידו את כספם.
שינוי הסכמי שכר כדוגמא להתנהלות האוצר 179116
שינוי הסכמי שכר באמצעות הוא בעני לפחות הקש ששבר את גב הגמל- יש דרכים אחרות להגביל ועדי עובדים חזקים, שעליהם אפשר להתווכח- אבל שינוי תנאי העסקה ע"י חקיקה חד צדדית, וזאת בניגוד להסכמים שנחתמו?

אין לצעד כזה אח ורע בעולם, וגם ממשלות ימין שמרניות כדוגמת זו של תאצ'ר לא נקטו בצעד כזה מול שביתות שאיימו על כלכלת המדינה- אלא הגיעה למצב של מו"מ.
אבל הרי מה המחיר של קניית רוב בכנסת היום? תסכימו איתי שמדובר במחיר זעום ביחס לתקציב המדינה, אפילו בימים אלו. ולכן, ביביניהו שלנו לא מתקשה ולא יתקשה להתערב באמצעות חקיקה בהסכמים והסדרים ככל שיחפוץ- ובכך לבסס את קשריו עם ההון- שרק הולך ומתחזק בארצנו (ביבי כנראה שואף להפוך אותנו לארה"ב בכך שכמו המועמדים לנשיאות שם, גם הוא וחבר מרעיו יוכלו להנות מ"תרומות" למסע הבחירות העתידי).

נכון, הוועדים חזקים וכפי הנראה יש להגבילם, אך גם בעלי ההון במדינה לא בדיוק סובלים, אלא להפך- רק הולכים ומתחזקים. התהליך שמוביל שר האוצר מביא לחיזוק אותם שכבות, אך איך התהליך הזה יוביא בסופו של דבר לשיפור כללי ברמת החיים? לכך שהעובדים שיועסקו לכשתבוא הגאולה והצמיחה תתחדש יהנו מזכויות נאותות, ושלא נהפוך במקום לארה"ב, לאיזו מאלזיה שבעלי הון פשוט משקיעים בהקמת מיזמים שינצלו את כח העבודה הזול שלה? (העובדים הישראלים ילכו ויהפכו זולים יותר ויותר ככל שרמת החיים שלהם תרד).

שאלות לא פשוטות- ואני לא בטוח שנהיה מרוצים אם נשמע את התשובות ששל ביבניהו אליהן...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים