המשטרה: עלייה של 54% במספר תיקי אלימות תלמידים והורים כלפי מורים 1676
נציגי מדור הנוער במשטרה מסרו אתמול (ב') בדיון שקיימה ועדת החינוך של הכנסת כי מספר התיקים שפתחה המשטרה בעניין אלימות נגד מורים בשנת הלימודים הקודמת היה גדול ב-‏54% ממספרם בשנה שלפניה.

בשנה"ל תשס"ג נפתחו 57 תיקים על אלימות נגד מורים, ו-‏41 מהם הגיעו לבית המשפט - לעומת 37 תיקים שנפתחו בשנה"ל תשס"ב, ש-‏26 מהם הגיעו לבית המשפט.

כל המשתתפים בדיון הסכימו שמקרי האלימות שהגיעו לטיפול המשטרה הם רק "הקצה של הקצה של הקרחון", כפי שאמרה המשנה למזכ"ל הסתדרות המורים עפרה דונסקי. סמנכ"ל משרד החינוך מנחם כהן שעומד בראש הוועדה למניעת אלימות כלפי מורים אמר בדיון: "מורים מתביישים לדווח על אלימות נגדם, ורק מעטים מתלוננים במשטרה ... המורים רואים באלימות נגדם כישלון שלהם כמחנכים, ויש כאלה שאף אומרים לעצמם 'אולי זה מגיע לי' ... במקרים רבים המורים והמנהלים מעדיפים לא לחשוף את התופעה".

נציגי ארגוני המורים וח"כ גילה פינקלשטיין (מפד"ל), שיזמה את הדיון, טענו שחוק זכויות התלמיד ומגילת זכויות התלמיד שהופצה באחרונה בין התלמידים פגעו במעמדם של המורים וגרמו לעלייה באלימות כלפיהם.

לפי נתונים שעולים מסקר שערכה חברת "גיאוקרטוגרפיה" בעבור ארגון המורים העל־יסודיים, 7% מהמורים בתיכונים דיווחו על אלימות פיזית כלפיהם מצד תלמידים בשנתיים האחרונות ו-‏8% חוו אלימות פיזית מצד הורים. מהסקר עולים גם נתונים קשים על איומים כלפי מורים ופגיעה ברכושם.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  מנפלאות הסטטיסטיקה • האייל היפאני

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים