מסיבת ריקודים להפסקת צהריים 3605
תופעה מתרחבת באירופה וצפון אמריקה - מסיבות צהריים במועדונים, לעובדי משרדים
כתבה של שילה מריקאר בניו יורק טיימס, שתרגומה מופיע בהארץ, מספרת על מסיבות ריקודים במועדונים בצהרי ימי חול, שמטרתן לאפשר לעובדי משרדים "להתפרק" באמצע יום העבודה.

חלוצת התופעה היא כנראה תנועת Lunch Beat, שייסדה מולי רנגה בשטוקוהלם לפני כשלוש שנים, ומאז התפשטה לערים נוספות, בעיקר באירופה ובקנדה. לדברי רנגה הרעיון היה בחלקו בהשראת הסרט "מועדון קרב". חלק מחוקי התנועה הם שהמסיבות נמשכות עד שעה, אסור לדבר על עבודה, והן ללא כוונת רווח; המשתתפים משלמים סכום נמוך למימון המועדון, התקליטן וארוחת צהריים קלה, שלרוב מחולקת למשתתפים בשקיות נייר עם צאתם. המארגנים הם מתנדבים, רובם עובדי משרדים בעצמם.

בניו־יורק פועלים קווי המסיבות Lunch Break, מטעם מגזין התרבות Flavorpill ובחסות "וודקה אבסולוט", ו-Lunch Rocks. שניהם נוסדו לפני כמה חודשים. לאלו כן יש רווח כספי או מסחרי, אך עדיין בסכומים נמוכים.

מרואיינים בכתבה של מריקאר מצביעים על כמה הבדלים בין המסיבות האלו לבין מסיבות לילה רגילות: התקליטן צריך "לחמם" את הרוקדים מהרגע הראשון, המשתתפים שותים פחות, יש פחות גברים שבאים לחפש בנות זוג, ובאים גם בני שישים פלוס.
קישורים
Lunch Beat
ניו יורק טיימס
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חברה וכלכלה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הלוואי גם בארץ 618815
כי בארץ גם כשיוצאים לארוחת צהריים מדברים על העבודה.
זאת הפסקה, נא להתנהג בהתאם!
הלוואי גם בארץ 618852
כשאנחנו עם אנשים מהעבודה מדברים על עבודה, (חוץ מהדתיים שמדברים על דיני כשרות) כשיש חברים במקומות עבודה אחרים ונפגשים ביחד במסיבת צהרים שכזאת מדברים על כל דבר חוץ מהעבודה.

מסיבות צהרים רוקס!
הלוואי גם בארץ 620648
אני מחזק את קודמך בעידוד אנשים להימנע משיחות על עבודה בשעת ארוחת הצהרים, בייחוד כשאלה אנשים מאותה עבודה. מבחינתי זה כלל כמעט גורף שאין לדבר על עבודה בזמן הארוחה. ההפסקה הגסטרונומית והמנטלית מועילות הן לבריאות הנפש של הסועדים והן ליעילות העבודה שלהם לאחר מכן, הרבה יותר מאשר עוד חצי שעה של התקשקשויות של מי לא העביר לי את הפוינטר מעל למנת השניצל היומית.

בדיוק השבוע יצא לי לאכול צהרים עם צוותי תוכנה ועם צוותי חומרה, בארוחות נפרדות, ולא הצלחתי להחליט איפה היה דיון טרחני פרטני ומשמים יותר - שניהם גילו כישרון רב בתחרות זו.
הלוואי גם בארץ 620662
שיחה שלא על ענייני עבודה זה עדיף, אבל לפעמים, מחוסר כימיה בין המסובים, אף אחד לא מצליח לחשוב על מה לדבר, ומשתררת שתיקה מביכה. במצב כזה כבר עדיף ללכת על בטוח ולשוחח על ענייני עבודה.
הלוואי גם בארץ 620667
למה שתיקה היא מביכה? מדוע חייבים למלא את החלל בדיבורים במקום סתם לאכול ולבהות?

הערכתי מאוד את ההורים של אשתי על יכולתם לשתוק פרקי זמן ארוכים כשהם מקרינים נינוחות על סביבתם.
מעניין לעניין באותו עניין 620620
כוח של חיילי גבעתי שסיירו בחברון הצטרף למסיבת ריקודים בעיר. החיילים צולמו כשהם רוקדים לצלילי השיר "גנגנאם סטייל", והקליפ הועלה ליוטיוב. מצה"ל נמסר: "מדובר באירוע חמור ביותר והחיילים נקראו לבירור. מפקדי החטיבה והגדוד מקיימים חקירה בעניין והחיילים יטופלו בהתאם".

עוד פרטים: הארץ, חדשות 2.
מעניין לעניין באותו עניין 620622
אני מקווה שה'טיפול בהתאם' יהיה לעשות להם נו-נו-נו. לא נראה לי שזה ''חמור ביותר''.

(וכן, אני מודע לסיכון הבטחוני. ובכל זאת).
מעניין לעניין באותו עניין 620623
אבל זה כן מאוד חמור. "גנגנאם סטייל" כבר אאוט יותר מחצי שנה!
מעניין לעניין באותו עניין 620632
"חיילים נכנסים למועדון בחברון ורוקדים לצד פלסטינים > צה"ל מוסר כי מעשי החיילים חמורים ומשעה אותם.
חיילים נכנסים לקלנדיה באור יום, יורים בעובד אונר"א בדרכו לעבודה והורגים אותו, הורגים עוד שניים, פוצעים 15, 6 מהם קשה > צה"ל מוסר כי החיילים פעלו למופת.

בחיי שצה"ל מוזר‏1."

(סטטוס של John Braun בפייסבוק)

1 וגם סדר העדיפויות של דיונים באייל.
מעניין לעניין באותו עניין 620643
אתה מתכוון שגם בחברון רגמו את החיילים בקרשים, אבנים ובקבוקי תבערה, והזעיקו כח חילוץ, ואז כח החילוץ יצא לרקוד?
מעניין לעניין באותו עניין 620647
אני מתכוון שהצבא היה אמור להיערך טוב יותר לאפשרות של תקיפה, לשקול פעולות חלופיות ולהגיב בירי מידתי. ההימצאות שלנו בשטחים הכבושים היא לא מאתמול, אתה יודע.
מעניין לעניין באותו עניין 620650
מבלי שיש לי מידע כמותי כלשהוא מהשטח, אני מנחש שיש עשרות אם לא מאות מבצעים כאלה בשנה, וזה שזה מתדרדר באופן הלא מוצלח הנ''ל רק פעם-פעמיים בשנה דווקא אומר שנעשה מאמץ ניכר בענין.
מעניין לעניין באותו עניין 620664
או שמצליחים להסתיר מקרים כאלה.
מעניין לעניין באותו עניין 620665
הכתבה הספציפית שהבאת, בצורה שהיא מציגה ומביאה את הנתונים המספריים, היא דמגוגיה. לתת את מספר ההרוגים הפלסטינאים משנת 2000, שכולל שנים של מלחמה דה פקטו עקובה מדם בין שני הצדדים, לצורך השוואה למקרים שבהם היה צורך ולו לכאורה בפתיחת תביעה על ירי לא מוצדק של חיילים, זה מגוחך. טוב שלא הכניסו לסטטיסטיקה את מספר ההרוגים המצריים ב-‏73' מול מספר התביעות של חיילי צה"ל.
מעניין לעניין באותו עניין 620670
נו פונזי, הרוגים פלסטינים במה שקרוי מהומות, הם כשלון מבצעי והרבה פעמים משמעתי. עשינו פעם שירות מילואים בהר חברון. השבוע הראשון היה שקט עד שהגיעו גולני לחברון. בגזרה שלנו עברה משאית תובלה שלהם ונזרקה עליהם אבן-פגעה בברזנט. במקום להמשיך לנסוע, הנהג וזה שישב לידו ירדו מהרכב, ירו ופצעו קשה נער פלסטיני. מאותו היום היה לנו שירות סוער. אותו הדבר היה בעיר חברון. המוטו המרכזי אצלם היה להראות מי שולט כאן. מי הגבר ולמי יש ארוך יותר. דיברנו עם הקצינים שלהם ופשוט לא נמצא שם מבוגר אחראי אחד שיקח פיקוד ואחריות.
מעניין לעניין באותו עניין 620674
אני לא טוען שאין (או היו יותר מדי) מקרים כאלה, אבל הכתבה המלונקקת לא נתנה על זה שום מידע כמותי משמעותי, אלא להיפך, זרקה מספרים לא רלוונטיים.
ארז כבר יכול היה לטעון 'כולנו יודעים שיש הרבה מקרים וגו' ' וזה היה יותר משכנע מהלינק ההוא.
מעניין לעניין באותו עניין 620695
לא עשרות ולא מאות - עמירה הס הסבירה לאחרונה שיש אלפים (שישה, למיטב זכרוני).
מעניין לעניין באותו עניין 620685
וייתכן שהתגובה הייתה מידתית. או שלא. אבל הנסיון לעשות מן גזירה שווה ממקרה אחד למקרה שונה לגמרי הוא, אפעס, לא לוגי במיוחד.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים