האם משתתפים באירועי ספורט אתגרי זכאים לפיצוי כשהם נפגעים? 3896
בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי איגוד האופניים הישראלי ומארגני תחרות הרכיבה "חץ לצפון" יפצו בעשרה מיליון שקלים רוכב אשר נפגע במהלך התחרות ב-‏2007. הרוכב, ששמו המלא לא נמסר, נפל ונחבל בראשו בעת שעלה על מקטע בטון במסלול התחרות; הוא סובל כיום מ-‏60% נכות, ואיבד את כושר העבודה.

בכתבה ב"הארץ", מתאר הכתב איתמר קציר את ההשלכות האפשריות של פרשה זו על ענף האופניים ועל הספורט המאורגן בישראל בכלל. לדבריו, השאלה המהותית היא "האם אדם שנכנס לתחרות ספורט מרצון, ומודע לסיכונים הכרוכים בה, הוא הנושא באחריות על תאונות ופגיעות פיזיות שיגרמו לו בה… אם התשובה היא שלילית – הוא לא אחראי – כל נפגע יוכל לתבוע את המארגנים ולזכות בפיצויי עתק, תרחיש שבו תשלום הפיצויים לא רק ישתק את ענף האופניים ויכניס אותו לפשיטת רגל מיידית, אלא ישתק את הספורט."

לדברי עו"ד אילן תמיר, יו"ר איגוד האופניים לשעבר ומנהיג הצוות המשפטי שלו, "בספורט תחרותי, אם אתה מחיל את דיני הרשלנות הרגילים, אי אפשר לקיים ספורט, וזה מה שעשה כאן בית משפט – הוא החיל את דיני הרשלנות הרגילים ובעצם התעלם מנושא האחריות האישית וההסתכנות מרצון." לדבריו, "מה שקורה עכשיו באופניים יחלחל בכל מקום, עד לדמקה". ירון דור, מנכ"ל איגוד האופניים מוסיף ואומר: "מאז ראש השנה אני עוסק בחלוקת תרופות הרגעה לאיגוד. מארגני תחרויות מבטלים תחרויות – חמש כאלה כבר בוטלו."

איגוד האופניים עירער לבית המשפט העליון על פסיקת בית המשפט המחוזי.
קישורים
"בית המשפט יחריב את הספורט": האם איגוד האופניים ישלם 10 מיליון שקלים לרוכב שנפצע בתחרות? - הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

  מה תהיינה ההשלכות? • רון בן-יעקב • 4 תגובות בפתיל
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר • 5 תגובות בפתיל

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים