בתשובה לא. הראשון, 22/02/03 10:57
"הם היו אומרים תודה"? 131322
מהפכה חברתית לא תונהג ע''י מי שמתרומם מרבצו רק כאשר הוא-עצמו נפגע, לאחר שהפגין אדישות מתמשכת לפגיעה באחרים. במילים אחרות, אמני ישראל, עם כל הצער שבדבר, אינם ראויים להנהיג את המהפכה. (וזאת אם נקבל את טענתך שיש מקום או צורך במהפכה).

בוודאי שיש ממש בטענתם העקרונית לגבי חשיבות התרבות, אלא שאין ממש בטענתם שהקיצוץ הוא מכת-מוות לתרבות. אולי למדינה ללא תרבות אין זכות קיום, אבל מדינה שיש בה ירידה של כעשר אחוז בתקצוב התרבות בשעת משבר כלכלי קשה רחוקה מלהיות ''מדינה ללא תרבות''.

אגב, אני חושב שהביטויים המזלזלים (''מארי אנטואנטיות מסוגה של בעלת הסטיב'') קצת מיותרים.
"הם היו אומרים תודה"? 131667
לא אמרתי בשום מקום שהאמנים מובילים מהפכה חברתית. אני די מסכים עם הדברים שאמרת לגביהם.
מה שתיארתי הוא דינמיקה של מהפכה, שעל ידה ההפגנה שלהם שנחשבה פרועה, תיראה כמו דיון של לפלפים באייל (היי לא להיעלב, אני כולל גם את עצמי), ושהתנשאותם של אנשים כמו ג'ודי ("אין מצב שבעלי לא יהיה שר האוצר") ובעלה עשויה לקדם אותה ככל שיגבר מספר האנשים הרעבים, המיואשים, הזועמים שאתה לא יכול להכחיש את חלקו המסויים של שר האוצר בגרימת מצבם. (אתה יכול לנסות להגן על שר האוצר ולהסביר את כוונותיו, אבל האנשים רואים למולם את ג'ודי המתנשאת, שמשפחתה חולשת על נתח כבד באימפריית התקשורת ובכלל ההון הישראלי הנשלט על ידי מספר משפחות, שנתפסות בצדק או שלא כאחראיות במידה רבה על המצב, ושממשיכה להתנהג כאילו המדינה שייכת למשפחתה ובאמת איך תשכנע אנשים במצב זה שלא ישנאו את שר האוצר ואשתו?)
הביטויים שלי כלפיהם הם באמת מזלזלים, אבל תאמין לי שזה מה שיצא לי לאחר צינזור עצמי אכזרי ביותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים