בתשובה לרוני, 02/03/03 21:55
פראייר כערך 133413
רוני היקר, יש דרך אחרת:
לפני כמה שנים, בליל 17 במרץ קפוא, נצרכתי להניק ולחתל את בית משפחתי אשר שהתה בחו"ל באותה תקופה. עקב לחץ של משימות, עמדתי לחזור עוד באותו הערב לעיר קודשנו. למרבה הצער התעקבתי ויצאתי משערי ירושלים רק בשעת לילה מאוחרת.

טיפה אחרי צומת נחשון, כשחנקן נוזל משמשותי, ראיתי בחושך אדם עם פרצוף קרימינלי, מתחנן שאעצור. הערכתי שהוא רוצה לשדוד אותי, או להרוג אותי או שהוא צריך עזרה. בנוסף, יצתה בת קול מן השמים וציוותה עלי לעצור.
"ערב טוב. מה קורה?"
"אני לא יודע, נסעתי ופתאום נגמר לי הסולר באוטובוס"
סובבתי את ראשי והבחנתי בצל מרובע לא רחוק משם.
"אז מה אתה רוצה לעשות?"
"אולי אם יש לך כסף תלווה לי קצת ואני יחזיר לך?"
"איפה אתה גר?"
"קריית ארבע"
זה היה המתנחל השני באותו שבוע שחילצתי ממצב דומה. צירוף מקרים.
"כמה זה עד לשם?"
"אולי שמונים שקל"
"אוקיי, אני יתן לך מאה, ליתר ביטחון" חששתי ש"אתן", יעלה לי בחיי...

הוא נכנס לאוטו, רשמתי מתעודת הזהות שלו את פרטיו, נתתי לו את הכסף ואת כתובתי ונסענו לתחנה שבצומת - שבדיוק נסגרה. אז נסענו לתחנה שבלטרון. בדרך הוא סיפר לי על משפחתו, על הילדים, על העבודה וכו', את שאר הפרטים, השלמתי בעצמי, מאוחר יותר. הוא מילא סולר במיכל פלסטיק שמצאנו, שילמתי 5 שקלים נוספים (לדלקאי לא היה עודף ממאה), החזרתי אותו לאוטובוס והמשכתי לעירי. כבר היה מאוחר, והייתי עייף, כך שנאלצתי לבלות שם את הלילה וחלק מן בוקר ולבטל חלק מתוכניותי.

אחרי שבועיים שלחתי מכתב מנומס המזכיר לו את המקרה ומניח בעדינות שהוא איבד את כתובתי.
לאחר עוד שבועיים, פניתי למשטרה. למרות ה"פרוטקציה" מפילגשו של אחד מניצביה, הוסבר לי שזה עדיין אינו עניין פלילי, כפי שניחשתי. השוטר שחזר מבדיקה במחשב של מספר הת.ז. של הבחור הודיע לי נחרצות שלא מדובר ב"לווה סידרתי" והציע לי ללכת לבית המשפט לתביעות קטנות הסמוך.

עשיתי כעצתו ותבעתי את סכום ההלוואה + שעתיים עבודה + אגרת בית המשפט, סה"כ, 235 שקלים. בינתיים התברר לי שהאיש נרקומן עם עבר עשיר בתחום הרכוש והאלימות ואין לו מקום מגורים קבוע ועוד... לפחות "לווה סידרתי" הוא אינו, נזכרתי בחיוך.
יומיים לפני המשפט נודע לי שהנתבע לא קיבל את המכתב ולכן יתכן שאצטרך לבצע מסירה אישית של צו ההתייצבות של הבחור.

ביום המשפט, האזרח יוסף צ' (זהו שמו) אכן לא הגיע, אך השופט הודיע לי שאישתו חתמה על המכתב ולכן ניתן לקיים אם המשפט בהעדרו. תארתי בקיצור יבשושי לשופט את שקרה. הוא הביט עלי מלמעלה ובטון פטרנליסטי שאל "נו, עכשיו כבר לא תיתן כסף לאנשים ברחוב?" הזדקפתי ואמרתי לו בעוז: "אני מעדיף להפסיד מאה שקל ולא את מי שאני!" הוא חייך בסיפוק, או שלפחות דמיינתי את זה ופסק לי 735 שקלים + הצמדה והפנה אותי להוצאה לפועל.

מאחר וכל שרציתי היה ללמד את יוסי לקח, כדי שאנשים לא יפסיקו לעזור אחד לשני, כתבתי לו שאסתפק ב300 שקלים מיידיים או במלוא הסכום, באמצעות ההוצאה לפועל. לאחר מספר ימים מתקשרת אישתו ומספרת שהבחור בכלא אחרי שאיים עליה ברצח ושהיא עגונה כבר 10 שנים, ושהוא הרס לילדים את הרכבים שלהם עם האוטובוס כנקמה על משהו ושהיא עוזרת משק בית שבקושי מרוויחה למחייתה והסכום שנפסק ילקח ממנה. ווידאתי עם הקצין של הבחור בכלא את הפרטים והחלטתי לסיים כאן את העניין. ככלות הכל, עבור 105 השקל שלי, כבר קיבלתי הרפתקה ששווה הרבה יותר מזה. לא?

באופן כללי, אני אולי לא ממליץ להיות פראייר סדרתי, אבל לא נורא לוותר מדי פעם על המגיע לך, בתחושת סיפוק על זה שיש לך דברים יותר מעניינים ומרגשים בחיים מן השטויות האלה.

אגב, במקום הטרמפיסט שלך, יתכן שגם אני לא הייתי משלם. לפעמים אנחנו קצת מבולבלים. פעם מישהי הצילה אותי עם 50 לירות ושכחתי אפילו לשאול אותה לכתובתה. אתה יודע כמה פעמים לא קמתי באוטובוס לאישה בהריון כי חשבתי על איזו בעיה בפיסיקה ולא שמתי לב? ופעם אחת העלבתי מישהי כשחשבתי בטעות שהיא בהריון וכן קמתי?

והקשר ליקום הוא שאני חייב עוד תשובה שתגיע, בעניין ריבוי היקומים. אני עובד על זה.

עד כאן להלילה, מוקד התמיכה של האייל
לירות? אתה כזה זקן? 133415
בְּרָרָה 134511
נו טוף, זו בדיוק התגובה לה אפשר לצפות מן הנוער של היום.

______________
אפופידס נזכר בארבעה אירועים שעיצבו את תודעת הגיל שלו:
1) הפעם הראשונה שהקופאית בסופר קראה לו "אדוני" והוא הסתובב לראות למי היא מדברת.
2) כמה שנים לאחר מכן, ביום כיפור, כשהוא פגש חבר ליד בית הכנסת ואחרי כמה דקות שם לב שהם מדברים על "הנוער של היום".
3) ואז, באינפוטק 2000, כשהוא נשלח מטעם החברה לבחון טכנולוגיות בתערוכה, ובטרם הספיק לגעת במקלדת, בעמדה שנועדה לכך, הקימה אותו משם במהירות מישהי עם מראה מכובד (חליפה (הדוקה) ואיפור): "סליחה, זה לא בשביל משחקים!" והוא לא ידע מה לענות לה, אבל גנב הצצה לעבר הישבן שלה.
טוב לדעת שאני שייך לנוער. 134513
נוער 134515
הגיל: 22
המקום: סופרפארם
האימרה ששינתה את חיי: "את מורחת את זה לילד שלוש פעמים ביום"
(מה ילד? איזה ילד????!!! מישהו רואה פה אימא?).
בפני 7 תקום! 133475
כולם מדברים על יקומים-מקביליים. מה עם האופציה כי מדובר ביקומים טוריים ?
בפני 7 תקום! 134518
למה כוונתך ב"יקומים טוריים"?
בפני 7 תקום! 134561
סתם פליטת פה לא מצחיקה.

דרך אגב, במחשבה שניה, יקומים-טוריים הוא המודל שבחרו בו כמה דתות. ע''ע דרוזינים
דרוזינים 134576
דרוזים מגרוזיה?
גרוזים מדרוזיניה 134604
בפני 7 תקום! 134647
גם היהדות (''בורא עולמות ומחריבם'').
בפני 7 תקום! 134736
היהדות תחת פרשנויות מסויימות - לא כולם הולכים לפי קוק, אם אינני טועה.
פראייר כערך 133488
אפופידס רבי,

סיפורך מעלף/מאלף בינה ודעת. אני כבר יצאתי מכל העניין, ובייחוד אחר שירדן סנט בי מעדנות בתגובה 133288.

כפי שהבהרתי (אחר פיזור הערפילים) בתגובה 133270, מה שבסופו של דבר הדהים אותי זה הפער בין דורש למקיים. זה העניין, ודוקא משום שגיבור התקרית שלי לא היה קרימינל עם קבלות כמו האזרח יוסף צ. (זו אירוניה חביבה שלך, או שבאמת קראו לו ככה?), אלא ככל הנראה אדם מן היישוב.

בדרך כלל אני סבור שבענייני צדקה אין יד ימין צריכה לדעת את שעושה יד שמאל, ובכל זאת אציין: אני עוזר לאנשים, עזרתי ואעזור. בכלל זה גם אנשים שבדיעבד נתברר לי שהשתמשו בכספי לקניית כמויות אדירות של וודקה ועראק. לא הרגשתי רע כלל וכלל כשהעובדות הללו נתבררו לי. אותם אנשים השתמשו בתרומותי לצרכיהם כפי שהבינו אותם, וזה בסדר גמור מבחינתי. המקרה של הטרמפיסט הוא שונה באופיו.

מה, אתה חלק ממוקד התמיכה של האייל‏1? אז אולי תבהיר לי את השאלה ששאלתי בתגובה 133420. הבוקר מנגנון התגובות החדשות חזר לפעול והן מופיעות כרגיל בעמוד הראשי עם הכניסה לאתר. אבל מה זו "רשימת המאמרים עם תגובות חדשות", ואיך מגיעים אליה?

האם אתה יכול להסביר את פשר הניק אפופידס?

1 אני כנראה מגלה כאן בורות באשר להווי הפנימי של האייל. נו מה לעשות, חדש, ירוק, טירון...
דיונים, דיונים! לא מאמרים, דיונים עם תגובות חדשות. סליחה. 133499
דיונים דה לא הכל 133501
תתבייש לך ואל תבדבד את דמנם היקר של המת..יינים! 133505
דיונים, דיונים! לא מאמרים, דיונים עם תגובות חדשות. סליחה. 133508
אני רואה ששכ"ג כבר ענה לי תגובה 133498
היי, טירון מאניאק 133512
בשבילך אני השוטה. אחרי ותק של כמה חודשים תוכל לקרוא לי הגלובלי, ואם תתמיד כאן עוד זמן מה נוכל לדון בשדרוג למעלת אלה שיכולים להסתפק בר"ת.

אם הבנת את זה, רד לעשרים ונשאיר את התקרית הקטנה הזאת מאחורינו‏1.
____________
1- גם אני יודע שצריך לאמר "אחרינו", אבל ברוח זילות השפה‏2 שפושה כאן לאחרונה החלטתי להתנהג כרומאי.

2- ומי שרואה את הישיבות של סאדאם עם ראשי הצבא שלו יכול לדבר גם על זילות השפם.
סליחה, מר אהבל קוסמי 133515
אני כזה טירון שהוא לא ממש טירון. לא לגמרי. אם תתגרה בי מספיק עוד אגיע לרגע שאגרר לגילוי סודות מדינה ולהפלת ממשלות.
ואת כליל ז'ונג איל יש להפיל! 133530
פראייר כערך 134516
"רבי"? אני? תאמין לי, אני סתם. גם אנשים שמכירים אותי אומרים: "אתה סתם", והרי אנשים לא יגידו דברים סתם!

שם האזרח אכן כמוזכר. אם יש לך "תקדין", (שהיה לי חלק באלגוריתמיקה והקוד שלו) או "דינים ועוד" וכו', אתה יכול לכתוב לי ואתן לך את שמו המלא של החבר, כך שתוכל לראות את פסק הדין.

בעניין התמיכה: זה היה סתם, בצחוק. הייתי צריך לכתוב אולי "הקו החם".

באשר לתגובה 133420 , אני לא כל כך מבין בזה. אם זה לא הסתדר, שאל שוב ואולי אחת הנשמות הטובות כאן (בלי ציניות) תענה לך.

בנושא הניק: ובכן, הדעות באייל חלוקות בעניין. יש הטוענים כי מקור השם הוא בתגובה 110571 אך יש המרחיקים עד לתגובה 30826 (שאודה כי אינה נהירה לי לחלוטין). דרך אגב, על רקע זה הופרה האחדות וקרה הקרע המפורסם בין "האייל איחוד" ל"האייל מאוחד" וגם זאת, רק לאחר שלא נמצאה סיבה ראויה יותר לפילוג.
פראייר כערך 553444
אז בעניין הפער בין הדורש והמקיים, אינני מתאפקת מלספר את הסיפור הבא:
אחת מחברותיי משוטטת באתרי היכרויות ברשת ובטלפון במרץ קיצוני, שיטוט שהגיע לשיאו לאחר שחברה עזב אותה. יום אחד הכירה מישהו שהתחילה "לצאת" אתו, אבל כיוון שהוא נראה לה פתרון זמני ולא מספק, היא המישכה בשיטוטים המכיריים, וכדי שתוכל לעשות זאת בלי לעורר חשד, סיפרה לאותו בן זוג זמני שחברה לשעבר, שהוא חולה מאוד, יזדקק לעזרתה יומיים בשבוע; וכיוון שהימא אמנם כבר איננה אוהבת אותו, ייתכן שאחרת במקומה הייתה מונעת גם את העזרה, אבל היא - בהיותה אישה מוסרית מעין כמוה, ממש "שריטה" יש לה בענייני מוסר, איננהה יכולה לעשות זאת. על כן יומיים בכל שבוא היא תהיה אצלו להושיט לו עזרה. אותו חבר לשעבר, אגב, היה באמת חולה ונזקק לעזרה, אבל לא רצה לקבל אותה ממנה (דבר שהיא ידעה היטב). היא גם הייתה עדיין מאוהבת בו בטירוף. אבל הסיפור סיפק לה יומיים בשבוע "נקיים" לפגישות היכרות חדשות. המצחיק הוא, שכשסיפרה לי על תחמון זה - ובידיעה ברורה שאני יודעת איזה שקר קולוסלי יש בדבריה - גם אז הכבירה מלים על מוסריותה הנעלה בצדקנות יתרה... (אני תוהה עד היום אם האמינה בכך בדרה. היא נשמעה משוכנעת לגמרי).
פראייר כערך 553600
אם להיות הסנגור שלה, טענה אפשרית היא שכל עוד ה''נבגד'' לא יודע, הוא לא ייפגע, והטקטיקה שלה היא הדבר הכי טוב לכל הצדדים, ולכן הכי מוסרי.
(אם לא להיות הסנגור שלה, אני לא יודע מה מוסרי אבל אני מרגיש הרבה יותר נוח עם אנשים שנמנעים ממניפולציות כאלה, או לפחות מרגישים לא בנוח כשהם עושים אותם.)
פראייר כערך 553609
אכן, זו גם הטענה שלה. היא אומרת שהיא פועלת באופן אלגנטי. אני בקטעים כאלה לא יודעת אם לצחוק או לבכות.
פראייר כערך 553607
לא ברור לי למה בחורה שמאוהבת בטירוף במישהו משוטטת באתרי הכרויות (אני מבין שהיא עשתה זאת גם לפני שהוא עזב אותה). ביטוח? אני חושב שזה מקרה בו רכישת הפוליסה מגדילה את הסיכוי להתרחשות ה"מקרה הביטוחי".
פראייר כערך 553611
נבואה שמגשימה את עצמה?
טוב, היה ברור שהוא יעזוב אותה, הוא היה כל הזמן אמביוולנטי להפליא, והם היו מתראים אחת לשבועיים/חודש לכל היותר (רק יש לציין שהם גרו די רחוק זה מזו). מאידך גיסא, אני במקומו הייתי זורקת אותה בבעיטה ביום הראשון, לפי תיאור היחסים - אז נראה שבאיזה אופן גם הוא היה מאוהב למדי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים