בתשובה לLG, 13/03/03 16:02
135380
רק רציתי לציין, שבכל מקרה, בכל חברה, תמיד יהיה _משהו_ שיחלק את האנשים לאלו שיש להם, ולאלו שאין להם.
זה יכול להיות הבנות שיש להן שיער יפה וארוך, זה יכול להיות הבנים שיש להם כשרון כדורגל ‏1 וזה יכול להיות...

להאשים בזה את משרדי הפרסום? אפילו בספר "נשים קטנות" (אי שם בשלהי מלחמת האזרחים, לא?) איימי הייתה מדוכאת כי לכל הבנות המגניבות היו לימונונים (או מה שזה לא היה) ולה לא.
אם זכרוני אינו מטעני, הטלוויזיה במאה התשע עשרה לא בדיוק הייתה בעוצמה דומה לשל היום...

_______
העלמה עפרונית ותגיות חדשות.

1האם אני יכולה להיות סטריאוטיפית יותר?
135516
לימונינים. כבושים.

"ספרי לי עוד. כלום הלימוננים הם באפנה עתה? לפני זמן מה היו אלו חתיכות הגומי לעשית כדורים", ומאג התאמצה לשמור על מבעה הרציני, שכן מראה אמי היה כה קודר ומלא חשיבות.

"מבינה את, כל הבנות קונות אותם, ואם אינך רוצה להחשב קמצנית, חייבת את לעשות כמותן. עתה היא עצם עונת הלימונים-הזעירים, וכל אחת ללא יוצא מן הכלל מוצצת אותם בזמן הלימודים, או מחליפה אותם בהפסקות תמורת עפרונות, חרוזי טבעות, בובות נייר, או כל דבר אחר. אם מישהי אוהבת נערה אחרת, נותנת היא לה 'מציצה' מלימונה. אם היא ברוגז עמה, מוצצת היא אחד למול פניה, ואינה נותנת לה אפילו מציצה. כל אחת מכבדת במציצות לפי התור, אך אני לא כיבדתי אף פעם. סוף-סוף גם אני צריכה לכבד, הרי אלו חובות כבוד, כידוע."
Between The Lines 135562
We bought some magazines
On how to live and what to be while we are living
We’d live beyond our means on other people’s dreams
And that’s succeeding.
Between the lines and photographs
I’ve seen the past – it isn’t pleasing

לימוניות 135697
ההבדלים בין התרגומים השונים שעשעו אותי:

"ספרי לי על זה. האם הלימוניות הן עכשיו באופנה? קודם זה היה חתיכות גומי לעשיית כדורים." ומג נסתה לשמור על ארשת פניה הרצינית, שכן פניה של איימי אמרו חומרה וחשיבות.

"את מבינה, הבנות תמיד קונות אותן, ואם את לא רוצה שיחשבו שאת קמצנית, את צריכה לקנות גם כן. עכשיו זה רק לימוניות, מפני שכולם מוצצים אותן ליד השולחנות בזמן השיעורים, ובהפסקות מחליפים אותן תמורת עפרונות, טבעות-חרוזים, בובות-נייר או כל דבר אחר. אם ילדה אוהבת מישהי, היא נותנת לה לימונית; אם היא כועסת עליה, היא אוכלת אותה לנגד העיניים שלה, ואינה מציעה לה אפילו מציצה. הן מכבדות לפי התור, ואני כבר קיבלתי המון ולא החזרתי, לכן אני חייבת, מפני שזהו חוב של כבוד".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים