הפאשלה של וואלה 1680
היה *מתוכנן* מופע זיקוקים ענק.

רק שהוא לא עבד. (חסכו בסעיף הדי-נור או משהו). פדיחה.

וואלה כנראה פרסמו את דבר המופע הענק על-סמך "הודעה לעיתונות" שקיבלו *לפני* שהמופע נכשל, כשעוד היה בתכנון.
הפאשלה של וואלה 1704
דברים כאלה תמיד משגעים אותי. אני פשוט לא מבין איך עיתונאים (מהמדיה הכתובה או האלקטרונית) מרשים לעצמם לכתוב כביכול בזמן עבר על מאורע שעוד לא התרחש. כמובן, כשמדובר בוואלה זה רחוק מלהיות מפליא, את כמות אי הדיוקים שם (או חילוקי דעות עם המציאות ) אפשר לספור על אצבעות רגליו של מרבה רגליים, אבל למרבה הצער התופעה הזאת לא ממש מיוחדת להם.

לעתונאים שקוראים את הפוסט (מלה בעברית ל"פוסט"? מישהו? מישהו? ביולר?) הזה: בניגוד להצהרות הנרגשות של שרי חינוך, מועמדים לראשות הממשלה ואנשי חזון שלא מסוגלים לראות מעבר לחצי שנה הבאה אחרים, השבר הגדול הבא לא הולך להיות בין חרדים לחילונים, ערבים ליהודים או בין אנשים שיש להם כסף לאינטרנט ואלו שלא אלא בין אלו שיכולים ורוצים לחשוב לאילו שלא. הסיבה היא נורא פשוטה: האינטרנט הסירה כל מגבלה של עלויות הפצה על מידע, מכאן שאין שום צורך לפנות למכנה המשותף הנמוך ביותר (עייך ערך "מסעודה משדרות"). כמובן תמיד ישנם ותמיד יהיו אנשים שירצו את המכנה המשותף הנמוך ביותר אבל יש לי הרגשה חשדנית שהם לאו דווקא יהיו אלו שתרצו לכתוב להם - בעולם שבו המצרך העיקרי הוא מידע, והדבר הקבוע היחיד בו הוא השינוי, אנשים שלא אוהבים לחשוב נשארים עם הלשון בחוץ ועם כיס ריק.
רק אל תגידו שלא הזהרנו אתכם... :-)
אני חושב, משמע אני ''חושב'' 1715
אמרת דברים מעניינים על האנשים שרוצים לחשוב לעומת אלו שלא.
אבל למה אתה חושב שיהיה שבר? האם "אנחנו" (הרוצים לחשוב) נצא למאבק נגדם כדי להכריח אותם (לרצות) לחשוב?
האם "הם" יצאו למאבק נגדנו? אם יש "הם" (ויש, לדעתי, אבל בכמה רמות - זה מורכב), הם בכלל לא יגדירו את עצמם כמחנה, ולו בגלל שכבר הגדרה כזו דורשת מחשבה.

נכון ש"הם" יכולים לעשות "לנו" את המוות, למשל בהצבעה לש"ס. אבל כל מה שנוכל לנסות נגד זה, לפחות בטווח הקצר והבינוני, זה לגרום להם להצביע משהו אחר גם בלי לחשוב.

מילה עברית ל"פוסט": נדמה לי שיש "בתר". יחסית, עברי. משתמשים בעיקר לתקופות היסטוריות ("תקופת הבתר-מלוכה") בטקסטים מייגעים, אבל אפשר גם לפוסט-מודרניזם ופוסט-פמיניזים, מייד כשמישהו יימצא סיומת עברית ל-"איזם".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים