מחפש שיר 184315
רק לאחרונה גיליתי את האתר הזה ואני מאוד נהנה מתכניו המעניינים. אני שולח את הודעה הראשונה שלי בדיון הזה כי הוא עוסק במוזיקה וגם בגלל שאלה פיצג'ראלד שאת שירה אני מחפש הוזכרה במאמר של גידי.

אלה פיצג'ראלד הקליטה גירסה משלה של השיר הישן "בלו מון", גירסת אולפן איטית ושקטה, והיא כנראה הגירסה הידועה יותר בביצועה.

בבית הורי היה לפני שנים תקליט (ויניל שחור כמובן) ובו גירסה נוספת של השיר, עליזה וקצבית יותר, ובסופה מין "ניתוח" הומוריסטי של השיר, או של הסיבות מדוע היא שרה אותו. הגירסה הזאת הוקלטה כנראה תוך כדי הופעה. בשנים האחרונות אני מנסה למצוא אותה ולא מצליח. בגוגל הצלחתי להגיע למילים, כולל המילים האחרונות של ה"ניתוח" שנוספו לשיר, אבל היכן אפשר למצוא דיסק או תקליט עם השיר עצמו בגירסתו זו?

המקום היחיד שבו לא הסתכלו עלי כמו על משוגע היה באוזן ג'אז. העובד שם ידע על מה אני מדבר אבל לא יכול היה לעזור לי.

למישהו יש עצה?
מחפש שיר 184331
בחיפוש ‏1 ב Ebay על המחרוזות: "Blue moon" "Ella Fitzgerald" נמצאו 41 תקליטים המוצעים כרגע למכירה.
חלקם מוצגים עם תמונת העטיפה.
בהקלקה על שם הפריט תקבל את רשימת השירים והמבצעים. (נמצאו גם תקליטים בהם היא שרה שירים אחרים וזמר אחר שר את "בלו מון" ,אבל זה כנראה בלתי נמנע).

1
מחפש שיר 184337
לא בדקתי את כל הארבעים ואחד, אבל אני חושב שברוב אלה שאליהם שלחת אותו יש את השיר בגירסת האולפן (השקטה והאיטית), ואילו מה שהוא מחפש זה את ה"live version", ואת זה באמת יותר מסובך למצוא.
מחפש שיר 184351
"מסובך" לא אמור להרתיע אותו להערכתי ;-)

הנחתי שעטיפת התקליט הנכון (אם נמצאת ברשימה) תאפשר לו זיהוי מיידי.
ואם לא ימצא כעת, מ- Ebay ניתן גם לקבל התרעה בדוא"ל כשפריט מבוקש מוצע למכירה. ואם כבר שולחים את הירח על פני הרשת - כדאי לחפש קבוצות דיון מתאימות; הייתי מתחילה בyahoo groups אבל אני חייבת לזוז עכשיו (לפני חצי שעה, אבל מי סופר).
מחפש שיר 184558
אני זוכר את הגרסא הזאת. נדמה לי שהיא מסבירה שהמפיקים רצו שתשיר שיר "חם" ובסוף הוא אומרת משהו כמו "if you cant beat them, join them".
זה עוזר? 184561
זה עוזר? 184689
לענת, לקורא נבוך ולאלמוני, תודה על עזרתכם. עדיין לא סרקתי את כל הארבעים ואחד של ענת, אבל התחלתי. אני סובל מחוסר זמן כרוני. בינתיים אני חושב שכמו שאמר האלמוני, ברוב המקומות מדובר בגירסת האולפן האיטית, אבל עדיין אינני מתייאש ועוד אמצא ואודיע לכם (:

שוב תודה ממני יורי.
זה עוזר? 184716
אם מדובר בביצוע שכולל את הציטוט "If you can't beat them, join them" אזי הוא מושמע לא מעט ב 88FM. פניה אל אחד העורכים שם (טל השילוני, כריסטינה גוליית) סביר להניח שתשא פרי. אפשר לנסות ב 88fm.iba.org.il
זה עוזר? 184717
התכוונת לתת קישור http://88fm.iba.org.il/ לא?
זה עוזר? 185178
תודה, דורון ואלמוני, איך לא חשבתי על זה בעצמי.

יורי
נו, מצאת? 186228
גם אני רוצה את הגירסה הזאת. עכשיו בעקבות עצתו של דורון התחלתי להאזין ל88FM, אבל זה יהיה נחמד על דיסק או על תקליט.
נו, מצאת? 187473
לא, עוד לא. סליחה שאני עונה רק עכשיו,נעדרתי לכמה זמן לרגל העבודה. עוד לא טיפלתי בעניין הזה בכלל. כשיירד הלחץ אתפנה לעסוק בזה ואם יהיו לי חדשות טובות אספר לך.

ממני יורי
מחפש שיר 430688
יש לי את הגירסה הקצבית בתקליט.
התקליט למכירה.
אימייל- eli_r123@netvision.net.il

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים