בתשובה להאייל האלמוני, 20/02/04 9:44
אלברט שבות 199119
למר שבות הובהר לפני זמן-רב (כשנתיים, אם זכרוני אינו מטעני) שהוא ''פרסונה נון-גרטה'' באייל, בשל אופן התנהלותו באתר. חופש הדיבור הוא עקרון נאצל, אבל ''האייל הקורא'' הוא בכל-זאת אתר פרטי, ומי שמתעקש לא לשחק על-פי הכללים, נבעט אחר-כבוד החוצה.

בפרט, מר שבות התבקש שלא לפרסם מאמרים כתגובות למאמרים אחרים. הוא יכול, כמו כולם, לשלוח את מאמריו למערכת, וההחלטה אם לפרסמם תוותר בידינו.

לאחר התנסותנו הקודמת עם האדון, ההחלטה שהתקבלה במערכת היא להסיר כל תגובה שלו, לאלתר, וזאת ללא כל קשר לתוכנה. (מי שהתנהג בגסות לאורחים אחרים במסיבה שערכת בביתך, לא תסכים לארח אותו בעתיד, גם אם פיו יפיק מרגליות). לגבי תגובותיו בפתיל זה ממש, אני משאיר לעורך הראשי את ההחלטה אם להשאירן או להסירן.
הבהרה 199149
תגובותיו של מר שבות מוסרות בעקביות מפתיל זה, ומשאר האתר. למר שבות נדמה אולי שאנו מנסים להסתיר זאת, והוא משאיר הודעות מיותרות בסגנון "הם הסירו הודעות שלי!". אז כדי להבהיר: הודעותיו של מר שבות אכן מוסרות באופן מידי, והעובדה אינה מוסתרת מקהל הקוראים. מר שבות, אני שב ומדגיש, אינו רצוי באתר זה.
הבהרה 199152
זכותכם החוקית כמובן.
אך עצוב לראות נקמנות נוטרת קנאית ונחושה שכזו שרודפת כל מילה שתתפרסם תחת שם מסוים.
יש בה משהו אנושי אמנם אך גם לא אנושי.
מר שבות הוא בסה''כ ענק למראית עין.

נא לא למחוק, אני האלמוני מקודם ולא אלברט.
הבהרה 199155
כפי שציינתי לפני-כן, מי שהתנהג בגסות לאורחים אחרים במסיבה שערכת בביתך, לא תסכים לארח אותו בעתיד, גם אם פיו יפיק מרגליות.

לו היה שב מר שבות כעת, לאחר כשנתיים של העדרות, ומפרסם תגובות כאחד האדם, אני בספק אם מישהו היה נוטר לו משהו. אך התגובה הראשונה שלו לאחר כל הזמן הרב הזה היתה הפרה בוטה של אותם הכללים בדיוק שבשלם נתבקש לעזוב בעבר. הפעם לא ניתן לזכותו אפילו מחמת הספק, שהרי הוא מודע היטב לכללים האמורים.
הבהרה 199182
האסימון בקשר למלחמת החורמה שלכם על עמלק נפל אצלי אחרי שתגובה מפורטת שלי צללה יחד עם שלו.
לדעתי אתם מגזימים כשגם תחת דיון שענינו מדיניות הסרת תגובות אתם רודפים כל תגובה שלו (וההיא שלה עניתי היתה סבירה) כאילו שהוא מצורע.
הייתי מציע לו שוב לבחור באופציית האלמוני, אבל אז נזכרתי במלכודת האלמונים.
אם אלברט יחשף, הוא גם יאכל את הדגים המסריחים וגם יגורש מהעיר.
הבהרה 199185
התגובה שלך, אם נכתבה בתגובה לתגובה שלי מלמעלה, צללה ללא קשר למר שבות, אלא בשל תקלה בתוכנת השרת – כל ההודעות שנכתבו במהלך מחצית השעה בין 22:10 ל- 22:40 בערך צללו אל תהום הנשיה, למרות שכותביהן קיבלו אישור על שמירת התגובה. האשמה נעוצה בי בלבד: בשלב מסוים אלמד את הלקח ואפסיק לבצע עדכוני תוכנה על השרת ה"חי". (קיים שרת צעצוע לצרכי בדיקות כאלה, אבל Real programmers don't test: they assume it works the first time. אהם. Mea culpa).

בכל אופן, את 30 הדקות האחרונות העברתי בנסיון לאתר (על-סמך הלוגים) כמה הודעות ירדו לטמיון בשל היוהרה הטפשית שלי, וגיליתי שהיו רק שתיים: אחת שלי, ואחת שנכתבה בתגובה לתגובה 199155. אם מדובר בתגובה המפורטת שלך, קבל את התנצלותי. ואם לא – יקבל הנפגע הלא-ידוע את התנצלותי.

(למרבית האירוניה, התיקון שהכנסתי נועד למנוע אובדן מידע).

ואם נחזור לרגע לנושא הדיון – התמונה המתקבלת מקריאת האתר, בנוגע ל"רומן" שלנו עם מר שבות, היא חלקית בלבד. בקשות חוזרות ונשנות להניח לנו לנפשנו נשלחו אליו בעבר גם בדואר אלקטרוני. כמו כן, האדון מתעקש לשמור מדי כמה דקות את אותה הודעה בדיוק, ובה האשמות חצופות ואיומים טפשיים, בדיונים אחרים שאינם קשורים כלל לנושא. אז – כן, מבחינתי (וגם מבחינת חברי המערכת האחרים) מדובר במצורע לכל דבר ועניין. "פרסונה נון-גרטה", כאמור.
הבהרה 199187
טוב, אסתפק בהבהרה שלך בפסקה האחרונה, והתגובה שנפלה אכן היתה שלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים