בתשובה לצ'רקסית, 09/11/03 0:59
צ'רקסים גם 207176
את צודקת ב100%!!!
גם אני כצ'רקסית רואה את האפליה ...כולם במדינה הזאת מתייחסים אלינו כמו אל ערבים.. אנחנו לא ערבים ולא יהודים... תדעו שיש דבר שונה ואחר
הכול זה לא שחור ולבן...
צ'רקסים גם 207178
אולי את מוכנה לפרט אילו זכויות נשללות ממך?
אני מוכן לפרט... 366318
שלום רב למכחישי האפליה ,

למרות שהתגובה באה באיחור , עדיין אנשים יכולים להיכנם לאתר ולראות שלא ענו לך כיצד הצ'רקסים = אדיגים מופלים במדינת היהודים .
האפליה משתרעת על פני שלושה מישורים , המישור הביטחוני , המישור הציבורי ממשלתי והמישור החברתי .
(צ'רקסים הינם אדיגים , צ'רקסי הוא כינוי שהרוסים והתורכים המציאו לעמי הקווקז).
1. במישור הבטחוני : למרות שכ- 60% מהאדיגים (הגברים) משרתים במנגנוני הביטחון, הם לא מקודמים מעבר לדרגת סגן אלוף.אנסה להמחיש בעזרת דוגמאות מהחיים, נסה לעמוד בנעליהם של אותם אנשים בתור יהודי.

תלמידי י"ב יהודים בד"כ מקבלים זימונים למבדקים לקורס טייס, כאשר תלמיד אדיגי באותה כיתה נאלץ לשלוח כשלושה מכתבים ללשבת הגיוס על מנת לקבל את אותו זימון.
בסיור לקציני צה"ל בבסיס מסוים של חיל האוויר, קצין אדיגי בדרגת סגן אלוף נאלץ להמתין מחוץ לחדר ההרצאות עד לסיום ההרצאה ה"סודית" כי לא הורשה להיכנס משום שאינו יהודי.
חייל אדיגי ששירת בצריפין בשירותו הסדיר, עבד לאחר שהשתחרר כנהג משאית בחברה בבעלות יהודית שעשתה עבודות לצבא. אותו אחד לא הורשה להיכנס לצריפין עם המשאית למרות שהיו בידיו כל האישורים מהמעביד, כדברי הקצין התורן :"האם הוא יהודי? לא.. אל תכניס אותו ! "
מקרים כאלה קורים תכופות לאזרחים לא יהודים במדינת היהודים .
אולי במישור הבטחוני ניתן להבין שישנה רגישות מסויימת במקרים אחדים או שלא !
2. המישור הממשלתי : כפר קמא נמצא בלבו של אזור יפה ,כשמדרומה כפר תבור ושדמות דבורה. צפונית לכפר אילניה ושדה אילן, במערב כדורי וממזרח שרונה ויבנאל .
מה משותף לכל הישובים הנ"ל חוץ מכפר קמא ?
הם מקבלים הנחות במסים , מרחיבים להם את שטחי הבניה ונחשבים לאיזור בעדיפות א'. אם אתה מכריז על איזור מסוים ככך , איך זה שלא כוללים את כפר קמא שנמצא ממש בליבו של האיזור ?
כפר תבור הכפיל את עצמו מבחינת שטח ב5 שנים האחרונות והתרחבות נוספת צפויה להגיע בקרוב . כפר קמא לא קיבל שטחי בניה נוספים מזה 25 שנה ! לזוגות הצעירים אין שטחי בניה . החברה האדיגית בארץ היא בין הקהילות האדיגיות היחידות שהצליחו לשמור על תרבותן ושפתן היחודיות , וכעת כשיש מחסור חמור בשטחי בניה הצעירים חייבים לחפש אלטרנטיבות בערים, ושם הם נטמעים בחברה הישראלית ומאבדים את זהותם האדיגית, דבר שיביא להכחדתם וזכותו של כל עם לשאוף לזהות לאומית , אתה בתור יהודי צריך לדעת את זה .

** המישור החברתי :
כידוע הבנות האדיגיות אינן משרתות בצבא , הן יוצאות לחפש עבודה בערים הקרובות לישוב ושם הן נשאלות:" האם שירתת בצבא?"
אני שואל אותך : איזה הכשרה נותנת הצבא לבנות היהודיות על מנת שתהיינה מסוגלות למכור בגדי נשים בבוטיק?
הגזענות כלפי מי שלא יהודי במדינת היהודים מורגשת טוב מאד לכל מי שלא יהודי ,אפילו ברחוב כאשר אתה משוחח עם מישהו והוא לא מצליח לזהות את המוצא שלך ואתה אומר לו צ'רקסי , התגובה אצל כל היהודים היא אותה תגובה : " אאאה... , אז מה הדת שלך ? אתם מדברים ערבית? אתה לא נראה ככה !! "
בלי קשר למי יותר טוב ממי , ישנה שנאה עמוקה והדדית בין ערבים ליהודים (אני מקווה שזה ברור לך עד עכשיו), ואצל היהודים מי שלא יהודי הוא ערבי !
אותה בעיה ניצבת מול האדיגים גם בחברה הערבית משום ששם מי שלא ערבי הוא יהודי !
ואדיגי הוא לא יהודי ולא ערבי !
זהו מקצת המקרים שבהם ניתקלים האדיגים ,
דמוקרטיה היא צורת השלטון האפקטיבית ביותר שנותנת לאזרחיה אשלית חירות וחופש !
הדמוקרטיה במדינת ישראל אפקטיבית על מנת לתת את אותה אשליה ליהודים במדינה ולא למיעוטים , הרי זוהי מדינת היהודים כהגדרתה !
לדעתי האישית , עדיף לתת את אשלית החירות לכלל האזרחים כדוגמת ארה"ב , ולא רק לרב האוכלוסיה כי מיעוט מדוכא עלול לגרום לבעיות.
אני מוכן לפרט... 366372
חבל שהפתיח מונע ממני לקרוא את ההמשך שכן תגובתך מיועדת למכחישי האפליה בעוד אני לא מכחיש כלום, רק רציתי קצת פרטים.
צ'רקסים גם 207750
אני, כיהודי, מזדהה איתך.
אני שואל את עצמי, איך אפשר לקדם את הצ'רקסים והדרוזים, להעניק להם אפליה מתקנת?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים