כבר אין לאן לטייל 232020
אני מקווה שהחבר'ה מהחברה להגנת הטבע ("רוצה להיות חבר של גבע") לא יתנפלו עלי-אבל אחרי 20 שנה של חיים בארצנו הקטנה, ועשרות טיולים פרטיים\מטעם בית ספר\'גיבושים' של העבודה, אני מרגיש שאין כאן משהו שלא ראיתי.

בסופו של דבר, האטרקציות התיירותיות כאן מתרכזות בארבע אתרים (פחות או יותר) -הנגב וים המלח שכלול בשטחו, הגליל והכרמל, וירושלים. נכון, לכל אחד מהמקומות יש את הקסם שלו (בעיני לנגב הכי מעט) והוא מהווה אתר ראוי לטיול, אבל כמה אפשר 'לטחון' את אותם מקומות?

הפתרון-פשוט וקל, סיפוח הרשות הפלסטינאית. שמעתי שיש אחלה חומוס בקסבה של חברון, נו ליד הקבר של ההיא, שלא נדבר על הסיור המודרך בשוק הססגוני של עזה בהדרכת סלימאן א-שפי-עזה...

במחשבה שנייה, כרטיס טיסה יותר טוב, וזו גם ההצבעה שלי. אלמלא הייתי דלפון וודאי הייתי מנסה לסדר לעצמי איזה טיול נחמד לקיץ המתקרב.
מה עם רמת הגולן? 232021
כתבתי 'פחות או יותר' 232025
באמת שכחתי מרמת הגולן כשכתבתית את ההודעה.
כבר אין לאן לטייל 232023
החומוס הטוב אינו בקסבה של חברון אלא בג'נין אצל "אבו נוואס".

גדעון לוי, אחד מהבודדים שעדיין יכולים לנגב חומוס בג'נין מביא תיאור קולינארי מעורר תיאבון:

"גאנם הוא בעליה של החומוסייה הגדולה של ג'נין, "מסעדת אבו נוואס", כשמו של המשורר העיראקי הקלאסי אבו נוואס, שעל שמו יש רחוב בבגדאד. אבל בג'נין החומוס של עבד מפורסם יותר מהשירים של אבו נוואס. גם בחיפה ובראשון לציון נודע החומוסאי מג'נין; גאנם עורג על הימים שבהם האורחים מישראל, מקרית שמונה ועד באר שבע, גדשו את מסעדתו בשבתות, עושים את כל הדרך כדי לנגב את העיסה מעשה ידי השף שלו"

טוב אני מתחפש לערבי והולך לנגב קצת חומוס :) 233449
מעורר חשק ללא ספק
איזה לוויה אתה רוצה? 233573
היו כבר שניים שנרצחו כשהלכו לנגב.
שאלה לאייל 232027
הממשק באייל הקורא מתעלם מחובבי סלשים? היה "\" (אם זה לא מופיע, תנחשו למה הכוונה...) במשפט "ועשרות טיולים פרטיים סלש מטעם בית ספר סלש 'גיבושים'...".
שאלה לאייל 232240
זו תקלה ישנה ומוכרת המופיעה לפעמים, והיא (למיטב הבנתי) תלויה בדפדפן ו/או מערכת ההפעלה. לא איתרתי חוקיות (אבל לא חיפשתי לעומק), אני מקווה למצוא פתרון כולל בעתיד.
תודה 232257
העובדה הפשוטה, החותכת 232059
קודם כל, כביכול צמצמת את האטרקציות של ישראל לארבעה אזורים, אבל ביחד נדמה לי שהם מכסים 80% משטח המדינה (נשאר בערך מישור החוף מדרום לחיפה, ושפלת יהודה; וגם שם יש כמה פינות יפות). אבל בגדול, אני מסכים איתך: הארץ קטנה, מי שטייל הרבה בילדותו (והרבה מאיתנו כאלה), עד סוף התיכון כבר היה בכל מקום ששווה להיות בו, וברובם יותר מפעם אחת.

אבל אצלי, בין גיל 18 ל-‏28 לא טיילתי בארץ במידה משמעותית. ואחרי יותר מעשר שנים אני יכול לחזור למקומות הזכורים במעומעם מפעם, הפעם רק בצמד; והמפגש המחודש הוא עונג עצום, כנראה יותר טוב מבפעם הראשונה (כי כשגדולים, מעריכים יותר את היופי. לפחות כך זה אצלי).
232117
יותר מזה, אף פעם אין שני טיולים אותו הדבר. הפעם התריסרית בבניאס תהיה שונה לחלוטין מהפעם הראשונה, או הרביעית או השמינית.
כל מסלול שונה לחלוטין בגלל שהעונה שונה, והאנשים שאתה מטייל איתם שונים, והלך הרוח שלך שונה, ובכלל.
ממש לא מסכים 232346
כמטייל שרוף, יש בארץ, ואפילו ללא שטחי יו"ש, כמות בלתי נדלית של מסלולי טיול. גם מסלולים שכבר עשיתי בעבר, אפשר לשוב ולבצע בוריאציות שונות. אם פעם הלכתי לנחל כזיב ממצפה הילה או ממצפה מונפור, אפשר גם לבוא מגרנות הגליל או מ"מערת המקדש" ו"האיש שבקיר".
כל שנה, בחוג המטיילים בו אני משתתף, אנחנו מצליחים למצוא מסלולים שמעולם לא עשינו, וכך נכנסו לתוכנית השנה הבאה מסלולים כמו טיול ברגל משבטה, דרך הר קרן, אל רחובות בנגב וחלוצה (יומיים למיטיבי לכת מאד...).
דוגמא אחרת, לקוראי "הארץ", אתמול יש בגלרית הנסיעות כתבה יפהפייה על סימון 8 שבילי טיול חדשים סביב ערד, הנותנים לציבור עוד כמה אפשרויות לטייל.
ואגב, ככל הידוע לי, מס' הק"מ של שבילי טיול מסומנים בישראל, מגיע כבר ליותר מ-‏10,000 ק"מ. הלכתי ברגליי בארץ בסביבות 5,000 ק"מ ופחות מחציים במסלולים המסומנים...
העובדה הפשוטה, החותכת 233165
שאין לנו בעצם לאן ללכת?
אפשר לטייל בשטחים הכבושים, לפני שיוחזרו לבעליהם.
כבר אין לאן לטייל 232207
"הארץ" על המוזיאונים בארץ, בעיקר על הביזאריים בהם. ומסתבר שבישראל יש את מספר המוזיאונים הגבוה ביותר לנפש בעולם.

המממ...

גבע? לא קבע? 232463
כבר אין לאן לטייל 232470
מה אין לאן לטייל?

מי עם מדבר יהודה?
מה עם הרי אילת?
מה עם אזור בית שמש ועמק האלה (אזור מדהים ביופיו שנראה בדיוק כמו הצפון רק בלי המים)?

ואם אתה לא מפחד אז אפשר גם לנסוע לשומרון ולראות תצפית מאלון מורה עם כל הארץ ועל שכם...
ועוד מלא דברים ממש יפים באזור הזה של המפה... (גוש עציון אזור בנימין ועוד)

בקיצור לא חסר מקומות טובים רק לא צריך ללכת לאיפה שכלם הולכים כל הזמן...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים