בתשובה ללה קוקרצ'ה, 16/07/04 7:28
הסנונית הראשונה בלבד 233843
ואני זוכר את הימים שלקחתי שם טרמפים עם דגל ישראל על התרמיל....
יא אדון קוקרצ'ה - ואנחנו כמובן, מאוד שייכים לעולם, כן? (ושלא לדבר על זה המתורבת... הנה, שי עגנון זכה בחצי פרס נובל לספרות תרבותית...)

ולפולני - צק צק - כבר אמרו אנשים חכמים, שמדינת ישראל בהתנהגותה ה"בטחוניסטית" מסכנת יהודים מחוץ לה. והקשר בין ישראל, הרואה עצמה (בלי לשאול אף אחד) כמדינת כל היהודים, ויהודי התפוצות (שכל אחד מהם הינו אזרח בפוטנציה), אינו חד כיווני.

אני לא מומחה גדול בתולדות האנטישמיות בניו זילנד, אבל נדמה לי שזאת לא תופעה שבלטה שם במיוחד, דבר המחזק את התזה הנ"ל (שלמדיניותה הכוחנית של מדינת ישראל השפעה שלילית על ההתיחסות ליהודים בעולם).
הסנונית הראשונה בלבד 233963
אנטישמיות זה לא משהו שמחכה לפעולה בשטחים כדי להתעורר. זה משהו עמוק, שמתפרץ מדי פעם לתודעה הציבורית דרך טפטוף שנאה.
האם היו גילויי אנטישמיות בקנדה כשגילו שדרכוני המתנקשים בחאלד משעל היו קנדיים?
מדוע בחרה קנדה להשתיק את הנושא הפעוט די מהר, אבל ראש ממשלתה של ניו זילנד עושה מזה עניין גדול?

לשיטתך, מה שמדינת ישראל צריכה לעשות כדי לא "לסכן" יהודים בחו"ל זה *לסכן* יהודים בארץ, כן?

אל תדאג - עדיין תוכל להגיע עם התרמיל לניו זילנד (הם אמרו שיעצרו רק דיפלומטים ללא ויזה, כי תיירות זה תיירות).
ועצתי לך - אם תגיע לשם, ובינתיים תגלה שיש בישראל ממשלה שמקשיבה לראש ממשלת ניו זילנד בבואה להחליט על ביטחון אזרחי ישראל, אל תנסה לחזור, כי לא יהיה לאן.
הסנונית הראשונה בלבד 234027
יא אדון קוקרצ'ה, אני לא אוהב לצטט את עצמי, פרט למקרים שאין ברירה.. כפי שאמרתי, אמרו חכמים שמדיניותה של מדינת ישראל מסכנת את היהודים בעולם, מה שלא לגמרי תקין בהינתן רגש האחריות המפותח מידי של ישראלים בכל הנוגע למצב היהודים בעולם הגדול. מספיק רק לחשוב על ההצטווחויות העונתיות מצד כל מיני פוליטרוקים ישראלים בכל פעם שמותקף בית קברות יהודי אי שם.

ולגבי האנטישמיות בניו זילנד - כאמור, לא ידוע לי על אירועים כאלה בניו זילנד בעבר, מה שמחזק את התזה שלי (ושל אנשים חכמים אחרים, כאמור).

ולגבי בטחונם של היהודים בישראל - הרשה לי לחלוק עליך. אין היום עוד מקום בעולם בו נתונים יהודים לאיומים קיומיים כה חריפים כמו במדינת הצה''ל(ושלא לדבר על המקרה שאתה פציפיסט). כך שבאופן עקרוני (ובו לא נכנס לאפקט החומה כרגע - זה יגרור אותנו לכמה דיונים נוספים), לא נראה לי שהמדיניות האסטרטגית והאסטרטגיה המדינית של ישראל הן כה מוצלחות ומביאות להפחתת רמת הסיכון בישראל.

הבעיה העיקרית היא, שרוב העם טיפש, ולא מבין זאת.
הסנונית הראשונה בלבד 234063
מר ש' היקר,
שורתך התחתונה הובנה: אתה וקרוביך הינם החכמים, ורוב העם טיפש (לפחות הצלחתי להבין את זה, אה?)
לאור זאת, קטונתי מלהמשיך לנהל שיחה עם אחד מהמאורות הגדולים, שכבר ניתח את האופי הניו זילנדי עד הסוף, וגם יודע מהו האינטרס ואין בלתו של מדינתנו (שכידוע, גרה בשכנות לשוויץ, ורק ראש ממשלתה הנוכחי מקפיד לסבך את העניינים עם שכנינו השלווים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים