קראתי את המאמר כבר לפני שנה 236061
אך היום בגלל שאני רואה שהגיבו עוד היום וממשיכים להגיב למאמר מרגש זה, החלטתי להגיב.
בקשר לטעונתכם לכך שארון הברית אכן הוצא בעבר כמה פעמים מבית המקדש, אם זה אולי ע"י הבן של מלכת שבא ושלמה או שזה ע"י הלווים, כך שהוא הוצא מבית המקדש, ולכן מה שאולי היה בבית המקדש הוא העותק(ולכן אולי הורידו מערכו של הארון שלא היה בו שימוש מכיוון שרק לארון האמיתי היה כוחות על טבעיים, ה' לא היה גם נותן להשמידו). אני חוזר לדבריי, האם יתכן שבמהלך אחד הטכסים הללו התגלה לאחד הלווים ה' ואמר לו להסתיר את הארון במקום מסתור ולהציב חפץ אחר?(זו כמובן תאוריה ישנה) שכן, יאשיהו הורה להשמיד כנראה את החפץ הקדוש מכל,אך כנראה שידע שבעצם זה לא אותו חפץ אלא העותק ולכן הם ניסו להמעיט בחשיבותו, ובעצם רק מעטים ידעו שהארון קיים במקום אחר, והוא פשוט הוזז עוד ע"י ירמיהו הנביא או לפניו, מחשש שהתעמה.
מה שכן, שלמה המלך אכן בנה לארון הברית מקום מסתור, לשלמה המלך הסתובב הרבה ברחבי אפריקה האם אותו מקום מסתור היה באתיופייה ולכן הארון הגיע לשם? שכן יש את מכרות שלמה באזורים שם, האם באחד ממקומות הללו הוא הסתיר את הארון והאתיופים גילו אותו? זו יכולה להיות גם הסברה.
כמו שנטען בעבר, לארון הברית היו מספר "אחים", היו כמה ארונות נוספים, אחד שנתגלה ב85 ששרידיו נתגלו בארץ, סביר להניח שעוד אח אחד הוא באתיופיה, אך איפה הארון הראשי שבעצם שייך לנו? כנראה שאתם צודקים, כנראה שהארון עבר טימוי גדול, ולכן לא הייתה ליאשיהיו ברירה אלא לגנוז אותו יחד עם עוד חפצים קדושים, אך איך יתכן שעברו בבית המקדש מלא מלכים, ואף אחד מהם לא ראה את הארון, כך שגם אם הושמד הארון ע"י יאשיהו, כנראה ששוב זה לא הארון המקורי, אולי הוא בכל זאת באחת הממלכות, בבל, אשור, או ארם נהרים.
לסיכום: לא נמצא בחיים את ארון הברית,מכיוון שלא נדע מה העותק ומה המקור, רק שהמשיח יבוא אז כנראה ארון הברית יימצא, לבניתיים נוכל רק להתפלל.
קראתי את המאמר כבר לפני שנה 236062
יאללה, להתפלל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים