בתשובה לטל כהן, 14/06/01 12:34
הפלה כרצח 25695
ביקשתי דוגמא ספציפית למקרה שבו נעדיף הפלה על רצח.
הדוגמא בה נקטת היא לקיחת המציאות כיום צעד אחד קדימה. אני לא רואה בה שוני מהותי מהמצב כיום, כל עוד לא ניתן לסמן אדם מסויים כחי על חשבון זולתו. המצב אליו כיוונתי בו הדילמה היא ספציפית: נניח שעל עץ תפוחים באי בודד גדל כל יום תפוח שמזין בדיוק שני אנשים, שאחד מהם היא אישה הרה ונשאלת השאלה האם להפיל את התינוק, מכיוון שאם יוולד ירעב למוות (ונניח לרגע את האינסטינקט האימהי בצד).
מה לעשות? לא יודע, גדול עלי.
חדל נג'סת! 25719
הדילמה של ההפלה אינה דילמה כלל, למרות נסיונותיך החוזרים ונשנים למשוך את הדיון לכוון זה. הפלה אינה אמצעי ישיר לדילול האוכלוסיה, אלא רק למניעת תינוקות שהוריהם לא התכוונו להולידם (שים לב כי אנו מדברים כל הזמן על הפיכת ההפלה לשירות חינם הנתן לאזרח, לא על כפייתה).
החכמה האמיתי היא, כמובן, לצמצם את כמות ההריונות. כיצד? כפי שהסברתי כבר מספר פעמים - חוקים, קנסות, ענשים חמורים ובכללם עיקור לעבריינים. מעניין כי דוקא לנקודת ההפלה אתה נטפל - האם יתכן כי לגבי כל השאר אנו מסכימים?...
חדל נג'סת! 25731
אני לא נטפל להפלות, טל שאל ספציפית על החילוק בין הפלת עובר להפלת וולד ועל כך עניתי בדוגמא זו. לגבי בקרת הילודה שאתה מציע ראה תגובתי ''עוברים לדום''.
עוברים לדום ושבים 25741
עמית ענה לך יפה מאד על "עוברים לדום", ולא ראיתי תגובה רלוונטית מצדך. האם באמת תשמח, בשם חופש הילודה המקודש שלך, לבלות את חייך כשאינך יכול, נניח, לנשום את אוירו של כדור הארץ? או לשרוד בקרינת השמש? האם האיזון הטבעי המצוין שלך יהווה נחמה כשיציפו המים את מישור החוף? או שמא רק הטסונאמי שיחריב את ירושלים, על כל מקדשיה ואמונות הדורשים בה, יזיז לך?...
עוברים לדום ושבים 25744
צונאמי לא יכול להחריב את ירושלים. גם לא הוריקן. אמנם, כדור הארץ מתחמם ויתכנו כל מיני קטסטרופות, אך לא דברים מעבר לחוקי הפיסיקה.
A Man can Dream... 25759
Dream on... 25764

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים