בתשובה לשם (אופציונלי), 20/12/04 16:49
מילכוד 270075
20 שנה אני איש שמאל ועד היום לא שמעתי שהחלטת ממשלה עניינית על העברת ישובים ממקומם תוך כדי פיצוי הולם למפונים מנוגדת לאחד מעקרונותי. האם לפי הבנתך את עקרונות השמאל, אם הממשלה יודעת שהכנרת הולכת לעלות על גדותיה, אסור לה לפנות את תושבי טבריה?
מילכוד 270164
אם תושב טבריה מסרב להתפנות ואומר "אני כבר אסתדר", ומדובר באדם שפוי שכבר בונה לעצמו תיבה ומכניס לה זוגות זוגות של בעלי חיים, האם על הממשלה לבוא ולהחטיף לו מכות רצח עד שיאמר "רוצה אני" ויתפנה?
מילכוד 270170
אם אותו תושב טבריה מצוייד בפצצת אטום קטנה אותה קיבל במתנה מהצבא, ויש מקום להניח שהוא עומד לעשות בה שימוש לפיצוץ סכר דגניה שיגרום להצפה רבתי של בקעת הירדן ולטביעת 2 מליון אנשים ושלושה סוסים, הייתי נוטה לענות: כן.
מילכוד 270181
כאן השתנה הטיעון מהקצה אל הקצה - אנחנו לא מרביצים לתושב טבריה לטובתו הוא, אלא לטובתנו שלנו. כל עוד הקלף הברור הזה מונח על השולחן ולא מוחבא מאחורי טיעוני ''טובת תושב טבריה'', אין לי ויכוח עם המשתמשים בו.
מילכוד 270192
זאת שאלה לא קלה (שוב) אם מותר לנו, מוסרית, לתת לקנאים לזרוק את ילדיהם מראש הגג.
מילכוד 270334
אשכרה. צריך להיות לא-בנאדם כדי להיות אדיש לרצח מתועב של שלושה סוסים.
מילכוד 270190
על המדינה לעשות ככל יכולתה על מנת להמנע מלהחטיף מכות רצח, אבל, עדיין, פינוי תושבי טבריה מבתיהם (תמורת פיצוי הולם וכל זה) לא סותר שום עקרון, גם אם מדובר בפינוי כפוי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים