בתשובה לניצה, 25/12/04 23:36
מילכוד 271473
את טוענת שבריטניה קיבלה מנדט על א"י המקראית כדי להקים בכל השטח מדינה ליהודים.

עד כמה שידוע לי בריטניה לקחה לעצמה את המנדט בכך שכבשה את הארץ, הצהרת בלפור היא מחוה הצהרתית בלבד הניסוח שלה כוון כך שניתן יהיה להבין אותה בכל צורה שתחפצי ("רואה בעין יפה"=/="תפעל למען , "בית לאומי"=/= מדינה, "הארץ ישראל" =/= בכל שטחי ארץ ישראל).
מה גם שהמנדט ניתן לבריטים לפני ההצהרה.

אשמח לקבל תיקוני שגיאות וסימוכים רציניים לטענה שהעלית.
מילכוד 271484
לא נכון. חבר הלאומים נתן לאנגליה מנדט על ארץ ישראל, על סמך הצהרת בלפור, *כדי* שתקים בשטח הזה, כולל עבר הירדן המזרחי, בית לאומי לעם היהודי. יש הרבה חומר מעניין בנושא. תחפש בגוגל תחת "הצהרת בלפור" או תחת "ועידת סן רמו" או תחת "המנדט הבריטי". יש אין סוף מקורות.
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271487
משרד החוץ
השני בנובמבר 1917
לורד רוטשילד היקר,
אני שמח מאוד למסור לך, בשם ממשלת הוד מלכותו, הצהרה זו של אהדה לשאיפות הציוניות היהודיות, אשר הובאה בפני הקבינט, וזכתה לאישורו.
"ממשלת הוד מלכותו רואה בעין יפה את הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, ותעשה את מיטב מאמציה להקל את השגת מטרה זו, תוך הבנה ברורה שלא ייעשה דבר שעשוי יהיה לפגוע בזכויותיהם האזרחיות והדתיות של הקהילות הלא-יהודיות הקיימות בארץ ישראל, או בזכויות ובמעמד המדיני מהם נהנים היהודים בכל מדינה אחרת."
אודה לך אם תעביר את תוכן ההצהרה לידיעתה של הפדרציה הציונית.
על החתום,
ארתור ג'יימס בלפור
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271570
מזה ,אגב, ניתן ללמוד שכמות הערבים, והגיבוש הלאומי שלהם בארץ היו כאלה, שהאנגלים לא ראו סתירה בין היות הארץ הזאת הבית הלאומי של היהודים, לבין זכויות אזרחיות לתושבים שאינם יהודים.
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271599
אולי הם ראו את כמות היהודים בארץ ואת הגבוש הלאומי שלהם באותה עת,והבינו שהם יכולים להבטיח להם ''בית לאומי'' ללא חשש שזה יפריע למשהו.
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271762
יש אנשים שהסימטריות הללו באות להם כרפלקס.
בלי ציניות- הסימטריה כאן מטופשת. האגלים התכוונו שהיהודים *יבואו* הנה, ולא חשבו על הצהרת בלפור כפתרון לזהות הלאומית של מושבות הברון.
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271829
אם הם התכוונו שהיהודים יבואו לכאן, מדוע הם הגבילו במשך רוב שנות שלטונם את אותה הגירה יהודית.
כבר בהצהרת בלפור היה מלכוד. 271932
משום שהם שינו את דעתם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים