בתשובה לניצה, 09/01/05 0:38
התישבות קובעת גבולות? 274154
את חושבת שאסור לסגת מהשטחים כי זו ארץ ישראל. גם אם חלילה המציאות היתה הפוכה (יש הטוענים שהיא אכן הפוכה אבל זה לא הויכוח שלי): היו מוכיחים לך שישיבה בכל ארץ ישראל מסוכנת יותר מנסיגה, עדיין היית תומכת בכיבוש השטחים. כלומר אין בטיעון רציונלי כדי להפריך את ה"דעה הקדומה" שלך (שאני לא מתווכח איתה, ייתכן והיא נכונה וחיובית). באותה מידה יש אנשים שהדעה הקדומה שלהם שונה ואין באפשרותך להוכיח את טעותם באופן רציונלי.
התישבות קובעת גבולות? 274176
אם יש מישהו שחושב שלשלוט בעם אחר יותר גרוע מלמות, בתור אמונה, או דעה קדומה, אין לי אלא לרחם עליו.

הנקודה היא שבויכוח עם טל, אליו הצטרפת, הוא הסכים כבר בשלבים המוקדמים שזה מוסרי שתשלוט בעם אחר, כדי להציל את בני עמך מלמות.
התישבות קובעת גבולות? 274386
''אם יש מישהו שחושב שלהמיר את דתו יותר גרוע מלמות, אין לי...''
התישבות קובעת גבולות? 274388
האם אתה, או מישהו אחר, מוכן לעמוד אחרי האמירה שאתה (ובני עמך) מוכנים למות, ואפילו רק לאבד את עצמאותך כעם, ובלבד שלא לשלוט על עם אחר המאיים עליך במלחמה?
אם כן, אז אתה מתאים לגלות, והגלות מתאימה לך. הקמת מדינה עצמאית קרתה לך מוקדם מדי.
התישבות קובעת גבולות? 274397
נו, דיי.

הסמול הארור שונא המתנחלים, או רק השמאל, או מי שבעד ההתנתקות או מי שמתנגד לך בדיון כאן לא טוענים ש"(הם) מוכנים למות, ואפילו רק לאבד את עצמאותך כעם, ובלבד שלא לשלוט על עם אחר המאיים עליך במלחמה?". הם טוענים מגוון של טענות שכולל בין השאר את הטענה שהשליטה בעם אחר היא דבר רע שמזיק לנו מאוד (וביחד עם טיעונים אחרים: יותר ממה שזה מועיל לנו).

רק חלקים בשמאל הקיצוני מתנגדים לקיום מדינת ישראל. שאר מתנגדי ההתנתקות למיניהם חושבים שמדינת ישראל צריכה להתקיים, ויכולה להתקיים בלי לשלוט באוכלוסייה הפלסטינאית.
התישבות קובעת גבולות? 274398
אני חושב שקיבלתי תשובה לתגובה 272563. מתוך שאת מסרבת להכיר בהשקפות אידיאולוגיות שונות משלך, את שוללת את עצם קיום הדיון - על מנת לדון איתך צריך קודם להסכים איתך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים