בתשובה לטל כהן, 19/06/01 12:48
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27443
נכון כיום יש עליה במיספר המאובחנים דבר שגורם לחשדות וסקפטיות לגבי אמת התופעה. הסיבה לכך היא לא רק ההורים אלה גם התופעה הישראלית של "אני לא פרייר- אם להוא יש הקלות אז גם לי מגיע!". למזלי יש לי הורים אמריקיאים שהיו מודעים לנושא של בעיות למידה לכן אובחנתי עוד בתטיבת הבניים כך שלאיבכון החוזר שלי לאוניברסיטה כיבלתי את ההקלות שניצרכתי (או המגיעות לי?) אך הרבה חברה שנימצאים בגיל האסרה שלא אובחנו קודם ללימודים אקדמים לא מקבלים את ההקלות שהם צריכים ביגלל חוסר האימון של המארכת כלפיהם באיקבות אותם "אני לא פריר" למיניהם.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27447
חבל שאין שכתוב גם באינטרנט...

אבל ברצינות, מי שמודע לכך שיש לו בעייה, והיא אף אובחנה ע"י מומחים לדבר, רק הגיוני שינקוט צעדים מתאימים כדי להתמודד עימה.

לדוגמה, להעביר את הודעותיו ב- Spell Checker לפני שהוא שולח אותן אל תוככי ה- Abyss הוירטואלי.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27451
1. צר לי אם שגיאות הכתיב שלי מפריאות לך.
2. אני רק התכלתי לעבוד עם מחשבים אז אני לא כל כך יודעת אך לאסות SPELL CHECKER .
3. אין לך מוסג איך הלב שלי דופק כל פעם שאני כותבת מילה בחשש שהיא שגויה (במיוחד כשזה מופץ באינטרנט) והתיסכול בידיעה שגם בדיקת איות (או איוט, או עיוט, או עיות) לא תמיד עוזרת.
4. סליחה על הטון המר פשות נגתה בנקודה רגישה.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27457
מיץטער אם העלבתי אותך, בבקשה אל תראי בזה משהו אישי חלילה, ואם אינך יודעת כיצד להשתמש ב- Spell Checker אשמח להדריך אותך
(אם יש לך וורד, זה פשוט למדי, תוכלי ליצור איתי קשר באי-מייל לעוד פרטים).

בכל מקרה, אל תרגישי רע גם אם יישארו לך טעויות בסוף, באמת שזאת לא המטרה.

המטרה היא לנהל דיונים פורים ומעניינים, ושכולם יבינו את דעותייך, מעבר לקליפת השפה.

אני מעדיף לראות שפה מדוייקת ונקייה, אך אני בהחלט מודע לכך שישנן מגבלות אובייקטיביות, וממש אינני רואה בך "אשמה" או משהו בסגנון זה.

שוב, מצטער אם אמנם נגעתי בעצב חשוף.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27462
שוב, אין לי כל כך הרבה ניסיון עם מחשבים אז ...אהם, אייך בדיוק אני מסיגה את האי-מל שלך? מה שגם אתה צודק וזה הצד המתסקל הידיעה שיש מחסום בין מחשבותיך ליכולת להביע אותם כהלכה. כמובן שאני תמיד יכולה ליתעון שזה האינטלגנציה הנמוכה שלך שלא מאפשרת לך להבין אותי :)
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 27492
אני מצטער שהדיון הזה נערך כאן בפני כל הקוראים.

את האי-מייל שלי את יכולה להשיג מהקישור שבשם שלי אשר בכותרת ההודעה הזאת, אם לא תסתדרי עם זה את יכולה להכניסו ידנית:
gilad_d@haayal.co.il

האם זה בסדר מבחינתך אם אשיב לכתובת שלך
yardenar@hotmail.com?
את יכולה לקרוא שם עברית?

ויש לך את רשותי המלאה להאשים את האינטלגנציה המוגבלת שלי בכל מקרה של אי-הבנה בינינו. :-)
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 28034
הספלר נועד להתמודד עם כמות וסוג שגיאות הכתיב של האנשים הבריאים. זה בסדר גמור שאין לך ספלרים מיוחדים שיכולים להתמודד עם השגיאות שלי. אין לי שום בעיה עם זה שעבורך זה פשוט יותר. אבל, מדוע אינך מאמין לנו שעבורנו זה יותר קשה?
למה אתה מקבל את המגמגמים, את כיבדי השמיעה, את מרכיבי המשקפיים ולא אותנו.
אני לא מסתפק בספלר רגיל כשם שמרכיב משקפיים אינו בוחר להסתדר בלעדיהם.
כדי להמחיש לך שהבעיה שלנו לא פשוטה, אפנה אותך לאתר אינטרנט (בעריכתי) שיראה לך מה וכמה אנחנו מוכנים להוציא בשביל שהמחשב יוכל לעזור גם לנו בדברים שכולם נעזרים בו ובדברים אחרים שכל אדם בריא לא צריך לקבל בהם עזרה בכלל.
www.help-kit.co.il

האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 28245
ידידי, אני מאמין גם מאמין שעבור הלוקים בדיסלקציה תהליך הכתיבה הינו קשה יותר, אינני בא אליך או אל אף-אחד אחר בתלונות על כך שיש לו שגיאות כתיב, זה מטופש להאשים אדם על משהו אובייקטיבי לחלוטין שאיננו מסוגל לשלוט עליו (כמו שאין סיבה ''להאשים'' מישהו שהוא נמוך או עיוור-צבעים), כל שאני מבקש הוא שבזירה הציבורית, האינטרנטית לפחות, ייעשה אדם כזה מאמץ להשתמש בכלים הטכנולוגיים הקיימים כדי שהדעות שלו יוכלו למצוא את ביטויין בדיוק כמו הדעות של כל אדם אחר.

כשאני קורא הודעה של אדם מסויים והיא גדושה בשגיאות כתיב, אני באופן אוטומטי (תת-מודע) מתייחס אליה באופן שונה מאשר ל''הודעה תקנית'', אלמנט השפה חשוב לי מאוד וזה צורם לי לראות כמות כזו גדולה של שגיאות.
אני מאמין שהדבר תקף גם עבור קוראים אחרים.

אני שמח לשמוע שאתה נוקט באמצעים מיוחדים כדי להתגבר על המכשול שלך, ומעריך את ההשקעה שלך בתחום, לפי דעתי זה חשוב להכיר במגבלותיו של העצמי ולהתייחס אליהן בהתאם.

נ.ב - הפרסומת עם הצבעים המרצדים באתר שלך הייתה גורמת לי לסגור אותו באופן מיידי ולא לשוב אליו יותר אלמלא הייתי מגיע אליו בהמלצתך, לתשומת ליבך.
מלבד זאת, האתר מעניין מאוד ונוסף לרשימת המועדפים שלי.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 28259
כדיסגרף בעצמי אני יכול להוסיף שגם לי מפריע מאוד לראות כתיבה בשגיאות כתיב.
מי נהנה לראות פגמים? 28264
אתה נהנה לראות אדם צולע? ברור שלא. אבל אתה לא תעז לשאול אותו למה הוא לא משתמש בנעל אחת גבוהה או בשיטת אליזרוב להארכת עצמות.
השבוע דיברתי עם ידיד שלי, שכמוני, נאלץ להשתמש בטייפ של עיוורים בכדי להקליט הרצאות. הוא לקויי ראיה. שנינו אוהבים להשתמש בטייפ גדול מימדים שיש לו הרבה תכונות שאנשים בריאים מתקשים להבין את הצורך בהן. הם מתקשים להבין שציוד להקלטת והשמעת הרצאות חייב להיות שונה לחלוטין מזה שמקליט מוסיקה.
סיפרתי לו שהבעיה של הטייפ הגדול היא כל העלבונות שהוא מזכה אותך בהם. כל מיני שאלות כמו: למה אתה לוקח את כל הבית על הגב?, או למה אתה לא יכול לסכם שיעור כמוני?, או עזוב שטויות וקח טייפ קטן!

הוא אמר שהוא תמיד עונה בשאלה: האם לאחותך יש כינמת במפשעה?
אני אמרתי לו שלקויי הלמידה חייבים לנצל כל הזדמנות כדי להסביר את עצמם ושאם לא אקח נשימה עמוקה ואנסה להסביר את עצמי בנחת, אף אחד לא יבין אותי לעולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים