בתשובה לטל כהן, 07/07/01 10:04
מפלצות חסרות-תהילה 27549
ואני אומר שתשתית בסיסית של כבישים, שתשאר לאלפי שנים, תהיה דבר שנוכל להתגאות בו. אני חושב קדימה. בסך הכל, כמה זמן עוד נותר לתרבות שלנו? ההיסטוריה מלמדת שלא הרבה. לא כדאי שנשאיר משהו? שנכדי נינינו, מן התרבות הוקמצ'יקית (או איזו שלא תהיה), יוכלו לצפות כבישים ישראליים באספלט, במקום להתחיל שוב להחליט איפה יבוא מה?
חזון אחרית הימים 27551
אני בטוח שגם בעוד 1000 שנה יהיה ניתן להשתמש בכבישי האספלט - אולי לא למכוניות - אבל לכלי רכב אחרים.

עד כמה שאני יודע, רוב ההרס שנגרם לכבישים נגרם מבלאי הנוצר משימוש. במקרה של אסון אפוקליפטי זה או אחר (פלישת ברברים חמושים היטב מן המזרח?) סביר להניח שתופסק התנועה הממונעת לאלתר וכך הבלאי המואץ ייפסק ודין האספלט יהיה כדין כל בשר - בלאי רגיל וטבעי שישמר את הדרכים במצב "סביר" (לתנועה של כרכרות או רוכבים) למשך שנים. וכך ניני-ניני-נינינו יוכלו להתפעל ממעשי ידינו (אני אפילו מדמיין סרט עתידי בנוסח 'גלדיאטור' שמתרחש לו בבלומפילד).
חזון אחרית הימים 27563
לא יאשרו תוכנית אלימה שכזו.

אשר לאספלט - יש מהנדס אזרחי בקהל?
מפלצות חסרות-תהילה 27602
אני מתחיל להתייאש מהוויכוח המצחיק הזה. הלו? עלויות? באמת נשמע לך הגיוני להשקיע בבניה *חסרת משמעות* סכומי עתק שכל מטרתם היא ש*אם* יקרה אסון, ניני נינינו ידעו איפה היו לנו כבישים? *זה* מה שחשוב לך שידעו עלינו? הרומאים, חביבי, זכורים לטוב בשל הכבישים שסללו, וזכורים לדראון בשל כל השאר, פחות-או-יותר (פטר בקמאן בספרו "A History of Pi" מכנה אותם, ובצדק, "The Roman Pest", בשל "תרומתם" למדע בכלל ולמתמטיקה בפרט: הקפאת ההתקדמות למשך מאות שנים). אם נניח, כדבריך, שלתרבות שלנו לא נותר זמן רב, לא עדיף לך שהתרבות הישראלית תזכר כמו התרבות היוונית? כבישים, זה מה שאתה רוצה שיזכרו מהתרבות שלנו?

אגב, האם באמת היית מאפשר היום לכסות כבישים רומאיים באספלט? לא חבל על הערך ההיסטורי? אחרי הכל, זה מה שנשאר מהאימפריה הגדולה שלהם. כבישים, שהטכנולוגיה המודרנית הפכה אותם לחסרי כל ערך שימושי.
מפלצות חסרות-תהילה 27603
אני מבטיח לך אישית שבעוד אלפי שנה יהיו דברים יותר חשובים על הראש מאשר הגאווה הישראלית בכבישים שסללנו (חול, למשל, יהיה אחד הדברים היותר דומיננטיים על ראשך).
מפלצות חסרות-תהילה 27604
אתה אופטימי.
לא נותר כמעט חול בארץ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים