בחייכם 277904
רק מישהו מעז להוציא מפיו את צירוף המילים הארכאי "כור היתוך", וכבר כולם קופצים בראש! אפשר לחשוב מה כבר קרה! אז נכון, עברו הימים בהם רצו להפוך את כולם לצברים עם קוקו וסרפן. אבל רוב האנשים שאני מכירה בהחלט הושפעו מההיכרות עם אנשים שונים מהם בצבא, ובכלל זה דתיים וחילוניים. תוציאו את המילים "כור היתוך" מדבריו של האלוף שטרן, ותגלו בסך הכל יוזמה אמיצה (מזל שיש לו כיפה על הראש, אחרת כבר היו נשמעים כאן דברי בלע על חילוניים).

כל עוד לא פוגעים באמונתם ומנהגיהם של החיילים (מניין וכיו"ב), אין בכך שום רע.
בחייך! 278024
זהו, שכן פוגעים באמונתם ובמנהגיהם של החיילים הדתיים. במה? למשל, ראי ציטוט מתוך ב:תגובה 277619

וכן, "נראה שהכל מתפורר לציונות הדתית. בזה אחר זה, נרמסים שלושת הדגלים שאימצה לעצמה: ההתיישבות שעומדת בפני פינוי, הישיבות שתקציביהן מקוצצים, ועכשיו – עם ההחלטה על פירוק מחלקות ישיבות ההסדר – גם דגל ההשתלבות בצה"ל" (היום במוסף שבת של "מעריב"):

בחייך! 278088
ברמה העקרונית אני לא מוכנה שצה''ל ישנה את מבנהו או יציע תנאי שירות מיוחדים למישהו רק בגלל שהוא טוען שאמונתו הדתית אוסרת עליו מגע עם חמישים אחוז מהאוכלוסיה. לא רק שזו לא טענה קבילה, הרי שלעניות דעתי, אותו אדם זקוק לאבחון בידי אנשי מקצוע.
על אחת כמה וכמה, שאיני מוכנה לספוג שימנוי לרעה בתנאי שרותן של נשים בגלל נימוק דבילי שכזה. ועל מנת להסיר ספק, אני חושבת ששרותן של נשים בצה''ל צריך להיות זהה לזה של גברים בכל מובן, ולהתבסס אך ורק על כישורים אישיים.

מצד שני אני מסכימה איתך בנושא הכשרות (אני בטוחה שזה גורם לך אושר עד אין קץ). כל עוד צה''ל טוען שהוא מציע אוכל כשר, עליו לאכוף זאת. זה לא אומר, כמובן, שכל טירון וזב חוטם יכול לטעון שהוא נזקק לכשרות מחמירה יותר שניתנת רק על ידי הרב השכונתי שלו. מערכת השגחת הכשרות - כל עוד היא מתקיימת במוצהר - צריכה להיות סבירה. בדיוק כמו שצה''ל מספק מזון לצימחונים אך טיבעונים אדוקים מתבקשים להתכבד ולהביא סנדביצ'ים מהבית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים