בתשובה לדובי קננגיסר, 12/07/01 15:38
אדוני העורך! 28118
אולי זה דווקא אומר שאי אפשר לתבוע בשום מדינה? הרי גרמני שניגש לאתר של האייל מגרמניה מבצע פעולה חוצת-גבולות במהותה והוא דומה לגרמני שדואג לקבל כל שבוע בדואר אוויר את עיתון "העיר". לגרמני הזה אין הרי זכות חוקית לנקוט בגרמניה בצעדים משפטיים נגד עיתון "העיר" שאיננו יוצא שם לאור (עד כמה שידוע לי), אז למה שתהיה לו זכות לנקוט בצעדים כאלה נגד אתר אינטרנט ישראלי?

מכיוון שמרחב האינטרנט אינו מוגדר ואיננו מתפקד כמדינה, נדרש לדעתי מנגנון כלשהו של שיוך בין כל אתר אינטרנט לבין מדינה כלשהי שתחת חוקיה הוא פועל. השיוך יכול להתבסס על המיקום הגיאוגרפי של השרת המארח, אבל זה בעייתי מהמון סיבות (למשל במקרה של אתרים המשוכפלים בכל העולם על תשתית Akamai), ויכול אולי להתבסס על אזרחותו או מקום מגוריו של האדם או של החברה האחראים לאתר, מה שלא פחות בעייתי. הבעייתיות גוברת כאשר מבינים שנדרש פה פתרון גלובלי שיהיה מקובל על כל מדינות העולם כדי שלא יהיו בו סתירות, מה שלפי דעתי כמעט בלתי-אפשרי להשיג בימינו.

בקיצור, מדובר פה בתסבוכת לא קטנה. מזל שזו לא בעיה שלי אלא של מישהו אחר. :-)
אדוני העורך! 28147
אם אני לא טועה זה תלוי במיקום שבו יושב האתר.ואו ישב האתר בזמן ביצוע העברה.
אדוני העורך! 28151
אז איך מתמודדים עם אתרים כמו של CNN או של Yahoo שיושבים על מאות שרתים בכל העולם בעת ובעונה אחת בזכות הטכנולוגיה של Akamai?
אדוני העורך! 28152
בצורה הפשוטה של כל מקרה לגופו, יתכן ששם ניתן לתבוע אותם בכל מקום בעולם ואילו במקרה שאתר יושב רק במקום אחד ניתן לתבוע אותו רק במקום זה.
אדוני העורך! 28218
נשמע לי מאד מפוקפק. אתה אומר את זה מידיעה מוסמכת או מנחש?
אדוני העורך! 28254
הייתה על זה כתבה פעם אבל אני באמת לא סגור במאה אחוז.
אדוני העורך! 28226
לי נראה שזה הולך ככה:

אתה תובע.
אם מקבלים את התביעה - ניתן לתבוע.
אם לא - לא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים