בתשובה לעדו בן צבי, 11/07/01 23:39
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 28245
ידידי, אני מאמין גם מאמין שעבור הלוקים בדיסלקציה תהליך הכתיבה הינו קשה יותר, אינני בא אליך או אל אף-אחד אחר בתלונות על כך שיש לו שגיאות כתיב, זה מטופש להאשים אדם על משהו אובייקטיבי לחלוטין שאיננו מסוגל לשלוט עליו (כמו שאין סיבה ''להאשים'' מישהו שהוא נמוך או עיוור-צבעים), כל שאני מבקש הוא שבזירה הציבורית, האינטרנטית לפחות, ייעשה אדם כזה מאמץ להשתמש בכלים הטכנולוגיים הקיימים כדי שהדעות שלו יוכלו למצוא את ביטויין בדיוק כמו הדעות של כל אדם אחר.

כשאני קורא הודעה של אדם מסויים והיא גדושה בשגיאות כתיב, אני באופן אוטומטי (תת-מודע) מתייחס אליה באופן שונה מאשר ל''הודעה תקנית'', אלמנט השפה חשוב לי מאוד וזה צורם לי לראות כמות כזו גדולה של שגיאות.
אני מאמין שהדבר תקף גם עבור קוראים אחרים.

אני שמח לשמוע שאתה נוקט באמצעים מיוחדים כדי להתגבר על המכשול שלך, ומעריך את ההשקעה שלך בתחום, לפי דעתי זה חשוב להכיר במגבלותיו של העצמי ולהתייחס אליהן בהתאם.

נ.ב - הפרסומת עם הצבעים המרצדים באתר שלך הייתה גורמת לי לסגור אותו באופן מיידי ולא לשוב אליו יותר אלמלא הייתי מגיע אליו בהמלצתך, לתשומת ליבך.
מלבד זאת, האתר מעניין מאוד ונוסף לרשימת המועדפים שלי.
האם הדיסלקציה באמת כה נפוצה? 28259
כדיסגרף בעצמי אני יכול להוסיף שגם לי מפריע מאוד לראות כתיבה בשגיאות כתיב.
מי נהנה לראות פגמים? 28264
אתה נהנה לראות אדם צולע? ברור שלא. אבל אתה לא תעז לשאול אותו למה הוא לא משתמש בנעל אחת גבוהה או בשיטת אליזרוב להארכת עצמות.
השבוע דיברתי עם ידיד שלי, שכמוני, נאלץ להשתמש בטייפ של עיוורים בכדי להקליט הרצאות. הוא לקויי ראיה. שנינו אוהבים להשתמש בטייפ גדול מימדים שיש לו הרבה תכונות שאנשים בריאים מתקשים להבין את הצורך בהן. הם מתקשים להבין שציוד להקלטת והשמעת הרצאות חייב להיות שונה לחלוטין מזה שמקליט מוסיקה.
סיפרתי לו שהבעיה של הטייפ הגדול היא כל העלבונות שהוא מזכה אותך בהם. כל מיני שאלות כמו: למה אתה לוקח את כל הבית על הגב?, או למה אתה לא יכול לסכם שיעור כמוני?, או עזוב שטויות וקח טייפ קטן!

הוא אמר שהוא תמיד עונה בשאלה: האם לאחותך יש כינמת במפשעה?
אני אמרתי לו שלקויי הלמידה חייבים לנצל כל הזדמנות כדי להסביר את עצמם ושאם לא אקח נשימה עמוקה ואנסה להסביר את עצמי בנחת, אף אחד לא יבין אותי לעולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים