בתשובה לגילית, 03/08/01 16:48
יש לי דה זה וו 31115
אין לי חופש מדת כיון שאין לי אפשרות למשל להתחתן ללא הרבנות ומנהגיה המשונים, אני יכול אמנם לטוס לקפריסין לשבוע ולהתחתן עם בחירת ליבי אבל לא כל אחד יכול להרשות זאת לעצמו.

מעבר לכך, להתגרש אני לא יכול בלי הרבנות *שלך*, הרבנות היא בהכרח לא שלי. אני אמנם יכול לא להאמין באלוהים שלך, אבל זה פשוט מהסיבה שעל המחשבות שלי הדתיים באמת לא יכולים לשלוט.

לסיכום, חופש מדת עדיין אין כאן, ולשיטתך גם לא יהיה, אחד מהדברים שחופש מדת מחייב הוא למשל החופש לבנות להתגייס לשירות קרבי בלי שהדת תאמר להם לא (בפרט אם הן אינן מאמינות בדת).

החופש לפולחן דתי אמנם נפגע, למשל ייסתכלו בעין מאוד לא יפה אם תתחילי לסקול מכשפות והומוסקסואלים, אבל כל מצוות הדת האישיות ואף חלק מהשיפוטיות מותרות לך ללא הגבלה.

הבעיה מתחילה כאשר את רוצה בשם הדת והאמונה הדתית להגביל זכויות ואפשרויות של אחרים, את צריכה לקבל את זה שיש אנשים שונים ממך, שהאמונה הדת היא מהם והלאה והם אינם מעוניינים במילוי מצוות הדת.

אמנם פניתי אליך ישירות, אך אין הכוונה לפגוע בך או לתקוף אותך אישית.
יש לי דה זה וו 31139
אני יודעת שאתה לא מתכוון לפגוע. same here
את הדיון הזה ניהלתי בעבר, תשובותי לא השתנו. אם זה מעניין אותך חפש לאורך ורוחב האתר, ובכל זאת, בקיצור: אני יודעת שיש שונים ממני, ושיש כאלה שאינם מקיימים מצוות. אין לי העיה אתכם מעבר לצערי האישי, אך מאבקי נסב על הרחוב (כלומר, גם הצבא) שהוא ממלכתי ושייך למדינת ישראל היהודית ולא רק לאזרחיה החילונים. מדינת ישראל היא בעלת צביון מסוים, שאינו מושלם בעיני או בעיניך. זוהי איננה (מודגש..) מדינה דמוקרטית חילונית. עצוב שיהודים במדינת ישראל נלחמים מלחמת חרמה על הזכות שלא לקיים ולו מצווה אחת ולהתנער כמה שיותר מהמסורת, אך מעבר לעצב יש לי עם זה בעיה עקרונית, לי ומייצגי בכח. עד שלא ישונה החוק תשאר ממלכת ישראל עם זיקה יהודית.
יש לי דה זה וו 31284
תודה רבה! אילו לא הייתי סנילי הייתי מבטיח לזכור את התגובה הזו לעולמי עולם. הרגע אמרת לדעתך *אין* לחילוני את הזכות שלא שלקיים ולו מצווה אחת. בזאת נסתיים הדיון.
? 31295
(איך הסימן שאלה הבודד?)
דובי? מה? מה אני אמרתי? אני אמרתי שאתה נלחם על הזכות הזו. זה חדש לך? ושזה עצוב לי. גם זה חדש? יכולת לתפוס אותי בהמון דברים, אבל כאן??????
יש לי דה זה וו 31285
אגב, מדוע אין "חוק קטניות," לאיסור אכילת קטניות בפסח?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים