בתשובה להאייל האלמוני, 23/07/05 23:32
שכר מינימום כחסם 319098
ושוב - למה למי שמקבל אותה היא יכולה בהחלט להצטייר כך? אני שוב אומר שאני מרגיש כאן דיסוננס כלשהו. מצד אחד נתינת צדקה היא טובה ונעשית ממניעים טובים, מצד שני קבלת צדקה היא רעה ומי שמקבל צדקה מקבל את הרושם שנותן הצדק מפגין עליונות. האם יש מנטליות שונה לאנשים שזקוקים לצדקה ואנשים שנותנים צדקה?
שכר מינימום כחסם 319102
זו שאלה מוזרה: הרי לא צריך בשביל זה מנטליות שונה. מספיקה פרספקטיבה שונה. דבר שאתה מסתכל עליו מלמטה נראה לך שונה ממה שהוא ייראה כשתסתכל עליו מלמעלה. מישהו שיגיד לך שאתה נחמד יכול להתכוון למחמאה, אבל ייתכן גם שאתה תראה בזה שם גנאי. אם ידידך הטוב יכין לך עוגת קצפת ליומולדת, הוא יתכוון לשמח אותך - אבל אם אתה בדיוק נאבק במשקלך ונחוש לעשות דיאטה - אתה יכול לראות בזה פעולה עוינת.
שכר מינימום כחסם 319117
טוב, תשכח מהמנטליות, וכעת התהייה תהיה מדוע הפרספקטיבות השונות גורמות לקבלת הרשמים השונים. נכון, להסתכל על פיל מכיוונים שונים ייתן התרשמויות שונות, אבל למה הצדקה היא פיל ולא כדור?
שכר מינימום כחסם 319216
בחינות באוניברסיטה זה דבר חשוב, לא? האם נראה לך שהן נתפסות באותו אופן אצל הבוחן ואצל הנבחן?
האם ראיונות עבודה יוצרים את אותה תחושה אצל המרואיין ואצל המראיין?
שכר מינימום כחסם 319219
אני שואל על א' ואתה עונה לי עם ב', וזה אחרי הודעה שבה תהיתי למה א' הוא א'.
שכר מינימום כחסם 319224
אם אינך רואה מדוע הצדקה שייכת במובן זה לקטגוריית הבחינות והראיונות, ולא לקטגוריית כדורי משחק - נראה שלא אני הבן אדם המתאים להסביר לך משהו.
שכר מינימום כחסם 319230
ברור שאתה מנסה להראות שיש מישהו ב''עמדת כוח'', אבל הדמיון מסתיים בערך כאן. המטרה של בחינות וראיונות שונה מאוד מזו של צדקה, וכך גם סוג הכוח שיש לתורם.
שכר מינימום כחסם 319234
לטעמי מספיק הדמיון הטמון בכך שמדובר בסיטואציות שיש בהן אי שוויון מובנה.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים