בתשובה להאייל האלמוני, 24/07/05 18:47
שכר מינימום כחסם 319312
לא זה העניין. מטרת נותני דמי האבטלה הוא לשכנע אנשים שזה לגיטימי ובסדר ולא צריך להתבייש בזה שאתה לוקח. אשתי בחיים לא היתה ניגשת לרב היישוב לבקש ממנו קצת כסף כי היא מובטלת, בעוד בעלה עובד. לעומת זאת לגשת ולקחת דמי אבטלה? למה לא?

הרי זאת הדרך לשכנע עני לקחת כסף. אומרים לו זאת הלוואה ואתה תחזיר אחר כך או שזורקים לו כסף בשביל כדי שימצא אותו ויחשוב שזו סתם מציאה ושהיה לו מזל טוב.

החברה היא זאת שקובעת מה מגונה והיא עושה הבדל מלאכותי בין צדקה לבין קצבה. וכך אלפי (רבבות) אנשים לוקחים קצבאות שהיו יכולים להסתדר בלעדיהם. החברה נהיית גסה בענייה כי היא נותנת כל כך הרבה לאנשים שלא באמת זקוקים, העניים נהיים אנשים שמתרגלים לקחת ואנשים לא אוהבים אותם, ויותר מכל העניים מאבדים את היכולת לעבוד ונדחפים לתחתית הסולם החברתי.

רצון טוב של החברה גורמת לה לחשוב שהיא יותר חכמה מהתורה אך מביאה לתוצאות רעות מאוד.
שכר מינימום כחסם 319315
ואתה מעדיף שהעניים לא יסבלו מעוניים בלבד, אלא אף מבושה צורבת.
שכר מינימום כחסם 319376
אני בעד איזונים ובלמים.
שכר מינימום כחסם 319386
אבל המובטל הכרוני ביותר היום לא יקבל יותר מחצי שנה. רב המובטלים יקבלו שלושה חדשים. לאדם שמפוטר מעבודתו לוקח זמן לחפש עבודה. זו היתה כוונת המחוקק. לאפשר לו לחיות גם כשהוא מחפש ועדיין לא מצא. היו לא מעט אנשים שהיה להם טוב עם דמי אבטלה, לכן היה צריך לחייב, לפחות את הצעירים, לקבל כל עבודה.
תמורת דמי האבטלה אנשים משלמים ביטוח לאומי. זה נחמד מאד לראות את כל התמונה בדרך מיצרפית, לקרוא לכל תשלומי העברה ולציין את התרומה למשק. שוב, מפטרים אדם בן 40 שיש לו מקצוע.
על פי תפיסת העולם שלך, הוא לא יקבל דמי אבטלה. הוא חייב לקבל כל עבודה. הוא ילך לאיזה מפעל בשכר מינימום. בדרך כלל במפעל לא ירצו אותו כי הוא OVER QUALIFIED .הוא ישלח קורות חיים יגש לראיונות, יאמרו לו שימתין לתשובה. הדברים הללו הרבה פעמים המון זמן- במיוחד בפריפריה. ממה הוא יחיה? יאכל את החסכונות? הלא רוב האנשים מהסוג שתיארתי, אינם מרגישים התרוממות רוח כשנשלחו הביתה. הם מרגישים מושפלים ומבוזים ורוצים למצוא עבודה. כל חייהם עבדו; רוב הדימוי העצמי הבוגר שלהם צמח בעבודה.
שכר מינימום כחסם 319434
אנשים יחסכו את הכסף שהיום הם משלמים לביטוח לאומי כדי שיהיה להם לעת צרה. חלקם יעבדו בינתיים בכל עבודה וחלקם יצטרכו עזרה מהקהילה ויקבלו אותה. לא צריך בשביל זה לשלם לכל מי שפיטרו אותו חופש לכמה חודשים לפני שהולכים לחפש עבודה אחרת.
שכר מינימום כחסם 319477
על איזו קהילה אתה מדבר? מובטל בנצרת עילית יקבל כסף מקהילת נצרת עילית? תסביר לי היכן משרדי הקהילה הזאת? איפה הגבאי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים