בתשובה ליעקב, 24/07/05 18:56
שכר מינימום כחסם 319386
אבל המובטל הכרוני ביותר היום לא יקבל יותר מחצי שנה. רב המובטלים יקבלו שלושה חדשים. לאדם שמפוטר מעבודתו לוקח זמן לחפש עבודה. זו היתה כוונת המחוקק. לאפשר לו לחיות גם כשהוא מחפש ועדיין לא מצא. היו לא מעט אנשים שהיה להם טוב עם דמי אבטלה, לכן היה צריך לחייב, לפחות את הצעירים, לקבל כל עבודה.
תמורת דמי האבטלה אנשים משלמים ביטוח לאומי. זה נחמד מאד לראות את כל התמונה בדרך מיצרפית, לקרוא לכל תשלומי העברה ולציין את התרומה למשק. שוב, מפטרים אדם בן 40 שיש לו מקצוע.
על פי תפיסת העולם שלך, הוא לא יקבל דמי אבטלה. הוא חייב לקבל כל עבודה. הוא ילך לאיזה מפעל בשכר מינימום. בדרך כלל במפעל לא ירצו אותו כי הוא OVER QUALIFIED .הוא ישלח קורות חיים יגש לראיונות, יאמרו לו שימתין לתשובה. הדברים הללו הרבה פעמים המון זמן- במיוחד בפריפריה. ממה הוא יחיה? יאכל את החסכונות? הלא רוב האנשים מהסוג שתיארתי, אינם מרגישים התרוממות רוח כשנשלחו הביתה. הם מרגישים מושפלים ומבוזים ורוצים למצוא עבודה. כל חייהם עבדו; רוב הדימוי העצמי הבוגר שלהם צמח בעבודה.
שכר מינימום כחסם 319434
אנשים יחסכו את הכסף שהיום הם משלמים לביטוח לאומי כדי שיהיה להם לעת צרה. חלקם יעבדו בינתיים בכל עבודה וחלקם יצטרכו עזרה מהקהילה ויקבלו אותה. לא צריך בשביל זה לשלם לכל מי שפיטרו אותו חופש לכמה חודשים לפני שהולכים לחפש עבודה אחרת.
שכר מינימום כחסם 319477
על איזו קהילה אתה מדבר? מובטל בנצרת עילית יקבל כסף מקהילת נצרת עילית? תסביר לי היכן משרדי הקהילה הזאת? איפה הגבאי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים