בתשובה לבנו'ש, 13/08/05 3:07
כור גרעיני 323489
כן, לא רק עם איראן, שהיא בדרך להשגת נשק "יום הדין" (כנראה שייקח להם עוד 10 שנים, אבל עדיף להקדים‏1 תרופה למכה), יש לנו גבול כמעט משותף, אלא גם עם רוסיה שלה יש כבר שנים רבות ארסנל משמעותי של נשק מעין זה.
(ואולי בכלל תגובה 323474 היתה אמורה להתפרסם במדור השירה).

___
1 כ 50 שנה עפ"ז, אבל מי סופר.
כור גרעיני 323520
למה מדינות שיש להם פצצה אטומית יכולות לדרוש מאירן וצפון קוריאה לא לבנות פצצה? למה הם לא דורשות מפקיסתן והודו להפסיק ולפרק את הפצצה שלהם? אני לא חושב שלישראל יש איזה זכות לגיד לאירן לא לבנות פצצה. זה שישראל לא תשתמש אף פעם בפצצה זה לא נותן לה שום זכות. זה נכון שישראל כמעט והשתמשה בפצצה במלחמת יום כפור? כי אם זה נכון אז ישראל היתה הראשונה להשתמש בפצצה אפילו שהממשלה אומרת שהיא לא תהיה ראשונה.
כור גרעיני 323531
למה מדינות שיש להם פצצה אטומית יכולות לדרוש מאירן וצפון קוריאה לא לבנות פצצה? כי יש להן פצצה. (ולמה אירן וצפון קוריאה יכולות לצפצף עליהן? כי הן מאמינות שאותן מדינות לא יעזו להשתמש בה.)
למה הן(ם) לא דורשות מפקיסט(ת)ן והודו להפסיק (מה?) ולפרק את הפצצה שלהן(ם)? כי לפקיסטן והודו כבר יש פצצה.
זה נכון שישראל כמעט והשתמשה בפצצה במלחמת יום כפור? (כנראה ש)היה מי ששקל את זה ברצינות, אבל גם אם היא היתה עושה את זה, היא לא היתה הראשונה. להזכירך, השבוע מלאו 60 שנה לשימוש הראשון (והשני) בפצצה גרעינית. ממלחמת יום כפור עברו "רק" 32 שנים.
אגב, ממשלת ישראל מעולם לא אמרה שהיא לא תהיה הראשונה להשתמש בפצצה, אלא שהיא לא תהיה הראשונה *להכניס* נשק גרעיני למזה"ת.
כור גרעיני 660906
מי צודק ומי לא ואם מותר לדרוש שלא יהייה לאירן כלל לא רלוונטי
מה שקובע הוא רצונה של ישראל לגבור תמיד על הערבים שמאז ומתמיד פעלו בתוקפנות כנגד כל חוק בינלאומי ובצורה לא רציונלית כמו שחשב בן גוריון
כור גרעיני 612144
מצחיק שהיום 2013 ואני קורא את התגובות כאן על איראן, ואכן אתה צודק - איראן מוערכת להשיג נשק גרעיני ב 2015.
מאז השתנה קצת המצב לא? כבר יש לנו חישובים מקביליים היום, גם בבית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים