בתשובה לטל כהן, 23/08/01 14:18
כמה הערות 32941
האם העובדה שקורסי-ההכנה לפסיכומטרי הם אפקטיביים לא היתה אמורה להקהות את כושר-ניבוי-ההצלחה-בלימודים של הציון הפסיכומטרי? האם תופעה זו אכן נצפתה?
כמה הערות 32949
כאמור, אין לי מידע מספרי. אני גם חוזר ומדגיש כי איני יוצא נגד הבחינה הפסיכומטרית.
ואולי להפך... 32959
בסופו של דבר, חלק גדול ממה שנדרש מנבחן בפסיכומטרי הוא ליישם את השיטות שלמד בקורס, שהיא מיומנות שנדרשת הרבה מאוד גם בלימודים אקדמאיים (לפחות במדעים מדוייקים), כך שהאפקטיביות של קורסי ההכנה אולי דווקא מחדדת את כושר הניבוי של הפסיכומטרי...
ואולי להפך... 32963
אם כך הדבר, כלומר - אם הכישורים הנדרשים להצלחה בפסיכומטרי הם אותם כישורים הנדרשים להצלחה בלימודים, ואם אכן יש דרך לרכוש או לשפר משמעותית את הכישורים האלה (הקורסים לפסיכומטרי), הרי שאני מציע מדיניות של ''כניסה חופשית'' לחודש הראשון באוניברסיטה, בו יילמדו הכישורים הנ''ל, ולאחריו תתקיים בחינה פסיכומטרית, שלפיה תיקבע הקבלה להמשך הלימודים, כמקובל היום.
ואולי להפך... 32965
מדוע לא להסתפק בלימוד לפסיכומטרי בתיכון?, כפי שהצעתי? לחלופין, אם אתה מתעקש שהלימוד יהיה במסגרת האוניברסיטאות, הרי שמקומו בלימודי המכינה.
ואולי להפך... 32967
אולי מכיוון שלימוד לפסיכומטרי בתיכון יסבול מכל יתר החוליים האי-שוויוניים של לימוד בתיכון שנוטים למנות כשמדובר על ציוני הבגרות כמבחן-קבלה?

אבל מובן שהצגתי את הצעתי רק כפועל יוצא של העובדה שקורסי-הכנה לפסיכומטרי מעניקים כישורים המאפשרים הצלחה בלימודים (ולא רק בפסיכומטרי), עובדה שאני מטיל ספק רב בנכונותה.
ואולי להפך... 33022
לא אמרתי שהכישורים שנדרשים להצלחה בפסיכומטרי הם אותם אלה שנדרשים להצלחה בלימודים, אלא ש*חלק* מהמיומנויות שבוחן הפסיכומטרי (ונלמדות בקורסים) נדרשות גם בלימודים האקדמאיים, זה הכל.
אני לא מנסה לטעון שקורסי ההכנה לפסיכו הם דרך נפלאה להתכונן לאוניברסיטה, כי זה פשוט לא נכון. הם פשוט מפתחים כמה מיומנויות שנדרשות שם.

לכן, גם ה"כניסה חופשית" לאוניברסיטה לא תעזור כאן, אלא מה שצריך זה מקסימום מימון חלקי של הכנה לבחינה (ושוב אני חוזר לדוגמאות של פסיכומטרי על חשבון הצבא ובתיכונים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים