בתשובה למאיה, 23/08/01 23:11
נפלא! 32979
לדעתך לאנשים שצריכים לעבוד למחייתם לא מגיע ללמוד? שמעת על מלגות? תמיכה ממשלתית? אגב, גם אני עובד למחייתי תוך כדי לימודי. האם לדעתך לא מגיע לי ללמוד בגלל זה?
מכל התגובות עד כה - שלך הרגיזה אותי הכי הרבה.
זה מפני שאתה דב חמום-מח 32982
ברור 32987
שעדיף להיוולד בריא ועשיר מאשר עני וחולה. אני לא מבין למה קביעה כה בנאלית, מצליחה כל-כך להרגיז אותך. באותו אופן גם ברור שסביר מאוד להניח שסטודנט אשר מצבו הכלכלי מאפשר לו להקדיש את כל זמנו ללימודים, יצליח יותר מאשר סטודנט בעל אותם כישורים שכליים, שצריך גם להשקיע זמן כדי לפרנס את עצמו.
השאלה כאן (שהמאמר מנסה לתת לה תשובה) היא כמובן, איך מסייעים בכל זאת לאותם אלה, שבשל מצבם הכלכלי, לא רק שיהיה להם קשה יותר באוניברסיטה, אלא נכון לכרגע הם בכלל לא מצליחים להיכנס בשערייה.
באופן אישי, ודווקא בגלל שאני מאמין שהבחינה הפסיכומטרית, היא כן בעלת יכולת ניבוי להצלחה אקדמאית, אני הכי מסכים עם התגובה הראשונה שלך. המצב האידיאלי (כלומר המצב האידיאלי כל עוד יש הכרח לסנן בדרך כלשהי לפני תחילת הלימודים עצמם) היה לו הייתה דרך להמשיך ולקיים את הבחינה ולבטל את קורסיי ההכנה אליה. באופן מעשי אני לא יכול לתמוך, ולמעשה אני גם לא רואה שום דרך יעילה, שיכולה למנוע מקורסי הכנה להתקיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים