בתשובה לפליט אולטימטיבי, 01/09/01 23:52
שני הסנטים שלי... 33754
אני חושב שהאבחנה שקבעת בסעיף ד. (תארים שנותנים ידע קריטי לתפקוד מקצועי הם המבוקשים ביותר) אינו נכון.

בתחומי‏1 הנדסה (ומדעי המחשב), חשבונאות, משפטים, הוראה, וכמה ממקצועות הרפואה (סיעוד, פיזיוטרפיה, קלינאות תקשורת וכו) וסליחה אם שכחתי משהו, בוגר תואר ראשון הופך להיות איש מקצוע בשאר התחומים לא. למרות זאת כמה מהתארים היותר נחשבים לא נמצאים בקבוצה הזו (למשל פסיכולוגיה, מנהל עסקים, כלכלה) ודרישות הקבלה לחלק מהתארים הללו די נמוכות (ללא קשר לרמת הקושי בלימודים או הרמה האישית הנדרשת מבעל המקצוע).

========================================
1 התייחסתי למסלולים שהסינון אליהם מתבצע ע"י הבחינה הפסיכומטרית ולא מסלולים שהסינון מתבצע ע"י השגים קודמים בלימודים משום שזה כולל את כמעט כל המסלולים האקדמיים באוניברסיטה. מסלול לתואר דוקטור לרפואה או רפואת שיניים הוא יוצא דופן מהבחינה הזו משום שמדובר במסלול מובנה לתואר שני.
שני הסנטים שלי... 33761
דרישות הקבלה אינן קשורות בשום צורה לדרישות התחום מהלומדים אותו. לפיזיקה אפשר להתקבל עם ציונים עלובים למדי. לתקשורת צריך ציונים גבוהים מאוד. למה? ביקוש. זו הסיבה היחידה לדרישות הקבלה. בסופו של דבר, הקביעה של דרישות הקבלה היא פשוטה מאוד: לוקחים את הגבוהים ביותר מבין כל המבקשים להרשם לחוג. אולי יש איזה קו תחתון כלשהו, אבל הוא באמת מאוד תחתון. חוג שאף אחד לא ירשם אליו, יקבל כל מי שיסכים לנסות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים