בתשובה לדורפל, 30/11/05 21:47
פחד ותיעוב ב"The Sims" 350470
הבנתי את זה כבר מהתגובה הראשונה שלך. ראשית הערה בסוגריים: אאל"ט, ערך-עצמי זה לא self esteem, שכולל בתוכו אלמנט של self-worth, או ערך עצמי, אבל זה שולי. מה שאמרתי הוא שערך עצמי איננו דבר אחיד, ויש סוגים שונים. למשל, יכול להיות שאתה חושב שיש לך ערך עצמי גבוה, וכך גם תענה לשאלות שמודדות את הערך העצמי שלך. אלא שבאותו זמן יש לך תחושת ערך עצמי לא-מודעת נמוכה, שמשפיעה על הלימודים. עכש"י, ישנן שיטות למדוד את הערך העצמי המובלע הזה, ולבדוק סטטיסטית את הקורלציה להשיגים (בחיפוש זריז במאמר לא מצאתי שהוא מתייחס להבדלים האלה).

(באמת חשבת שזה כל כך קל ופשוט?)
פחד ותיעוב ב"The Sims" 350472
''...ישנן שיטות למדוד את הערך העצמי המובלע הזה, ולבדוק סטטיסטית את הקורלציה...''

וזה לא מאמר בפיזיקה.
פחד ותיעוב ב"The Sims" 350475
לא הבנתי (או למעשה, אני משתדל מאד להראות פרצוף תמים).
פחד ותיעוב ב"The Sims" 350486
"הבנתי את זה כבר מהתגובה הראשונה שלך" - אבל עכשיו נתתי לך את הפרטים המדויקים, שהוצגו במסגרת שכנראה לא נמצאת בגרסה המקוונת של המאמר.

במסגרת אחרת הציגו תוצאות מחקר שבדק קורלציה בין ערך עצמי (או הערכה עצמית) לבין הצלחה במערכות יחסים (אני לא זוכר מה בדיוק), והתייחסו שם גם לעדותו של האדם עצמו וגם לעדויות חבריו על ההערכה העצמית שלו. כמדומני דווקא העדות של האדם עצמו הייתה המשמעותית יותר. זה כמובן לא סותר בהכרח את שאמרת. בכלל, הכל כאן במסגרת אנקדוטה (שבמקרה מתאימה לדעותיי האישיות בנושא, אבל אלו לא מבוססות על שום דבר רציני, ואני מודע לכך).

(שמה כל כך קל ופשוט?)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים