בתשובה לאמיר קורן, 25/09/01 17:47
בדיוק 36560
נקודה שהעלה אותה אביב לביא ב'הארץ' והיא יחס התקשורת ודעת הקהל בישראל להרוגים היהודים אמריקאים בפיגוע הטרור במגדלי התאומים.משום מה הם הוצאו מן הפוקוס ,יהדותם נשכחה והעיסוק בהם הוא כמעט אפסי.כך שהקהילה היהודית העולמית (העם!) מתפקדת אבל רק לפי אינטרסים ישראלים ברורים.
(כמו בפיגוע בארגנטינה איפושהו בשנות התשעים)
בדיוק 36623
"הקהילה היהודית העולמית מתפקדת רק לפי אינטרסים ישראלים ברורים"

זאת אומרת שהיהודים בספרד עכשיו לא מתפקדים?
או שאתה טוען שהם כן מתפקדים אבל רק בגלל שלאחרונה שרון נשמע קצת יותר ברור מלפני יומיים?

במה הם בדיוק מתפקדים, הם יכולים לקום מהמיטה לטענתך?
או שזה רק חלק מהם ולא הקהילה כולה?

אני לא קובע מי יהיה בפוקוס ומי לא בתקשורת העולמית ואפילו בתקשורת הישראלית. כאשר יש לך פיצוץ שנהרגים בו 5000 איש ויותר בארה"ב, החדשות על כך שהיו שם גם יהודים (ועוד בניו יורק- היכן שאין כלל יהודים כמובן) לא נשמעת ממש כמו חדשה אתה מבין. אז לא מתעסקים בזה יותר מדי. וזה סתם ניחוש, כי אני לא יודע מה הולך ברייטינג ומה לא.

לקביעת עם יש קריטריונים שלא אני המצאתי והם גם לא מדודים או קבועים. אנשים קוראים לך יהודי, יש אחרים שקוראים להם באותו השם, יש לכם דת בכתב, יש אגדות מחוץ לדת בכתב, יש שפה קדומה, יש עבר, בתקופות מסוימות בעבר אפילו היו לשכמותכם אותן מקצועות אופיינים ובתקופה של החמישים שנים האחרונות יש לכם גם חבל ארץ שבו הרוב שמסתובבים קוראים להם גם כן יהודים.

אז מה אני יכול להגיד לך...אתה חלק מעם. לך תשבור את הראש לבד איך אתה יוצא ממנו. אני לא הולך לתמוך בך אם אחת הדרכים שלך היא פשוט לבטל את קיומו. וכל זאת רק בגלל שיש לך עכשיו בעיות עם כיבוש של עם אחר.

טוב יאללה ביי
הגיע זמן כיפור...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים