בתשובה לטל כהן, 17/04/06 15:08
נטפליקס 379544
streaming זה דבר נורא. זה עוד יותר נורא אם המחשב שלך מבצע פעולות גוזלות רוחב פס אחרות, כמו שיתוף קבצים או סתם הורדת קבצים אחרים. אני תוהה אם אי פעם נגיע לרוחב פס מספק כדי לאפשר סטרימינג באיכות של DVD.

בעצם, דיברת על סטרימינג בכלל?

חוץ מזה, אם יפעל המודל שאתה חוזה, של תשלום לפי תעבורה, הרי שלא בטוח שיהיה כדאי כלכלית לשכור סרט דרך האינטרנט ולא לשכור את הדיסק הפיזי עצמו - וזה לפני שספרנו את התוספות למיניהן שיש בדיסקים.
נטפליקס 379550
אגדת אינטרנט מספרת, שהתשדורת האינטרנטית הראשונה בין ניו יורק לסן פרנסיסקו הייתה כל כך איטית, עד שהיה זול ומהיר יותר להכניס את הסרט המגנטי למזוודה, לשכור בלדר, ולהטיס אותו ליעד.

הפרטים המדויקים לא כל כך משנים; כבר בקצבים הנוכחיים, וללא שרתים ייעודיים, כמה מחברי הטובים ביותר מורידים סרטים מן האינטרנט. האיכות (הטכנולוגית, אנ'לו'מבין באומנות) של הסרטים האלה רק תלך ותשתפר. האם היום בו תזמין DVD ואחרי חצי שעה הוא ימתין לך בדיסק הקשיח נראה לך כ"כ רחוק?
נטפליקס 379559
מה לדעתך יותר מהיר היום: הורדה בקצב מלא (1.5 מגהביט בשניה, לצורך הענין) למחשבך או משלוח של חבילת DVDים מניויורק לארץ?
נטפליקס 379563
אתם סתם מדברים שטויות. ורדי et al כבר הראו שחלזונות מהירים יותר מ-ADSL (וגם מהירים יותר מיוני דואר): http://www.notes.co.il/benbasat/10991.asp
נטפליקס 663969
קישור מעודכן לפלא הטכנו-זואולוגי.
נטפליקס 379566
תלוי כמה גדולה חבילת הDVDים :-)
אילו היה לך שרת שמתעסק רק בדחיפת סרטים אליך, קצב 1.5 מגהביט בשנייה שקול ל־15.8 גיגה בית ביממה, שזה משהו כמו 4 סרטים באיכות מלאה, או 10 באיכות בינונית.
לעומת זאת, אם אתה מוריד סרט פופולרי באיכות נמוכה-עד-בינונית מאחת הרשתות לגנבות, מקורותיי מוסרים לי שזה אורך יום-יומיים. אבל אפשר להוריד כמה במקביל, כי מגבלת הקצב איננה רק מקומית.

ומצד שני, אפשר לשלוח חבילת DVD מאמריקה לביתך מחר (אבל זה לא זול).
נטפליקס 379551
אתה "תוהה אם אי פעם" – יש לך באמת ספק?

פורמט ה-DVD מאפשר קידוד בקצבים שונים (כלומר, אם קנית סרט ארוך יחסית + הרבה תוספות, סביר שאיכות הקידוד נמוכה יחסית. אחת החברות [לא זוכר איזה] ידועה [היתה ידועה?] בכך שהסרטים שלהם כוללים מעט תוספות כדי להגיע לאיכות סרט מקסימלית). בכל מקרה, באיכות מקסימלית, מדובר על כ-‏6 או 7 מגביט לשניה. די ברור שלא מדובר במשהו רחוק במיוחד.

בנוסף, זכור כי ה-DVD משתמש בקידוד MPEG-2; קידוד MPEG-4 באותה איכות דורש קצב נמוך בהרבה. קידוד H.264 (ידוע גם כ-MPEG-4 Part 10) דורש שליש מכך (כלומר כ-‏2Mbps) לאיכות DVD – משהו שזמין כבר כיום. לחלופין, בקצב של DVD, תוכל לקבל רזולוציה גבוהה פי 4.

לגבי תשלום-על-פי-תעבורה, נראה כאילו אנשים כאן חושבים במונחים של תשלומי עתק. האם אתה באמת חושב פעמים לפני שאתה מדליק מנורה בחדר? לכבות כשלא צריך, זה כן, אבל לגור בחושך כדי לחסוך? מדובר יהיה (להערכתי) על תשלומים בקנה-מידה כזה, שצפייה בסרט תעלה פחות (הרבה פחות) ממחיר ההשכרה. סביר שהתשלום יורכב מ"בסיס" (תשלום קבוע) שיכסה את X ה-GB הראשונים, ותוספת לכל חריגה, שוב ביחידות של GB, ואולי עשרות GB.

ולבסוף, לגבי התוספות – אין שום סיבה שלא תהינה זמינות גם כשהנתונים מגיעים משרת (להיפך – כל המבחר יהיה זמין. אם אתה ישראלי גר בארה"ב ומזמין את הסרט, לך תחפש את התרגום לעברית. דרך הרשת, אין שום בעיה.)
נטפליקס 379557
בדיוק מה שרציתי לשאול: אם התשלום נמוך כל כך, איך הוא בדיוק פותר את בעיות שיתוף הקבצים?
גם היום ההורדות אינן בחינם כיון שלהשאיר את המחשב פועל בלילה עולה בערך שקל וחצי (עבור חשמל).
נטפליקס 379564
(אני חוזר על עצמי) התשלום הגבוה יהיה עבור העלאה, לא עבור הורדה.
נטפליקס 379569
(אתה חוזר על עצמך, אבל לא מבהיר את עצמך) המס המוצע על העלאה לא ימנע את שיתוף קבצים, אלא יהפוך אותו לחוקי ולכדאי גם עבור מפיקי הסרטים.

אני מקווה שאם הם יקבלו חצי פרומיל מעלות קו האינטרנט שלי (כפי שהם כבר מקבלים על כל דיסק וקלטת ריקים שאני קונה), הם יפסיקו להתלונן על כמה שקשה להם.
נטפליקס 379570
טוב, בוא נדבר תכלס, כמה גבוה?
נטפליקס 379571
קצת נסחפנו, לא? אני לא נביא. בסך-הכל ציינתי איך לדעתי יראו הדברים בעתיד. אין לי מושג מה יהיו המחירים.

ההשערה היחידה שאני מוכן להשמיע לגבי מחירים: עלות הצפייה בסרט בבית תשאר לא-שונה-מהותית מכפי שהיא כיום, במונחים של אחוזים מתוך ההכנסה הפנויה של משפחה ממוצעת.

או שלא.
נטפליקס 494712
נטפליקס 379646
כמה זה רוחב פס מספיק?
סטרימינג באיכות של DVD יש כבר היום. כפי שטל ציין, מספיק 5-6MB לשניה וזה נתמך אפילו בתקן הADSL הישן והטוב. תקני DSL חדשים תומכים בקצבי הורדה של 50MB לשניה ומאפשרים לך לצפות בשידורי HDTV תוך כדי הורדה מאסיבית של סרטים מהרשת.
נטפליקס 379648
למרות שכבר כיום יש (בארץ) חיבורים של חמישה מגהביט (שזה גבולי לוידאו באיכות טובה), העלות הגבוהה של העלאת מידע גורמת לרוב ספקי התוכן לא לתמוך בקצב הזה, צוואר הבקבוק עובר לצד שלהם.
למרות זאת, עם התקדמות הטכנולוגיה, יש צפי לkiller app בתחום בתוך שנים ספורות, לא בכדי גוגל שמה יהביה על התחום.
נטפליקס 379653
המצב בארץ הוא שערוריה ואני לא מעוניין להרחיב.
במדינות מתוקנות ניתן לרכוש שירותי טלויזיה רב ערוצית וV.O.D דרך חיבור +ADSL2 או VDSL ובגרמניה החל מיוני שנה זו גם HDTV מעל VDSL2.
נטפליקס 379676
כן, אבל כמדומני השוק נפתח לתחרות. בשלב הזה יש את הכבלים מול בזק, בשלב הבא נכנסות גם חברות נוספות לתחום תשתית הטלפוניה (כמדומני לאחת כבר יש רשיון ולאחרת רשיון לניסוי), אם כי בתחום הזה אתה ודאי יודע טוב ממני, האם תהיה להן הזדמנות להתחרות על תשתית הDSL ?
נטפליקס 379758
לא ידוע לי על שום התפתחות בתחום. נכון לעכשיו רק בזק מספקת שרות ADSL ונאסר עליה לספק שרותי טלויזיה.
נטפליקס 379786
לא ידוע לי כל חברות נוספות שנכנסות לתחום *תשתית* הטלפוניה. יש מספר ספקי אינטרנט שקיבלו רשיונות להפעיל שירותי טלפוניה, אבל ממה שראיתי (אצל 012), מדובר על VoIP. נשמע לי רעיון זוועתי, בקצב ההעלאה הנוכחי, להסתמך על זה כקו הטלפון הבלעדי שלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים