בתשובה לדובי קננגיסר, 18/04/06 10:16
נטפליקס 379551
אתה "תוהה אם אי פעם" – יש לך באמת ספק?

פורמט ה-DVD מאפשר קידוד בקצבים שונים (כלומר, אם קנית סרט ארוך יחסית + הרבה תוספות, סביר שאיכות הקידוד נמוכה יחסית. אחת החברות [לא זוכר איזה] ידועה [היתה ידועה?] בכך שהסרטים שלהם כוללים מעט תוספות כדי להגיע לאיכות סרט מקסימלית). בכל מקרה, באיכות מקסימלית, מדובר על כ-‏6 או 7 מגביט לשניה. די ברור שלא מדובר במשהו רחוק במיוחד.

בנוסף, זכור כי ה-DVD משתמש בקידוד MPEG-2; קידוד MPEG-4 באותה איכות דורש קצב נמוך בהרבה. קידוד H.264 (ידוע גם כ-MPEG-4 Part 10) דורש שליש מכך (כלומר כ-‏2Mbps) לאיכות DVD – משהו שזמין כבר כיום. לחלופין, בקצב של DVD, תוכל לקבל רזולוציה גבוהה פי 4.

לגבי תשלום-על-פי-תעבורה, נראה כאילו אנשים כאן חושבים במונחים של תשלומי עתק. האם אתה באמת חושב פעמים לפני שאתה מדליק מנורה בחדר? לכבות כשלא צריך, זה כן, אבל לגור בחושך כדי לחסוך? מדובר יהיה (להערכתי) על תשלומים בקנה-מידה כזה, שצפייה בסרט תעלה פחות (הרבה פחות) ממחיר ההשכרה. סביר שהתשלום יורכב מ"בסיס" (תשלום קבוע) שיכסה את X ה-GB הראשונים, ותוספת לכל חריגה, שוב ביחידות של GB, ואולי עשרות GB.

ולבסוף, לגבי התוספות – אין שום סיבה שלא תהינה זמינות גם כשהנתונים מגיעים משרת (להיפך – כל המבחר יהיה זמין. אם אתה ישראלי גר בארה"ב ומזמין את הסרט, לך תחפש את התרגום לעברית. דרך הרשת, אין שום בעיה.)
נטפליקס 379557
בדיוק מה שרציתי לשאול: אם התשלום נמוך כל כך, איך הוא בדיוק פותר את בעיות שיתוף הקבצים?
גם היום ההורדות אינן בחינם כיון שלהשאיר את המחשב פועל בלילה עולה בערך שקל וחצי (עבור חשמל).
נטפליקס 379564
(אני חוזר על עצמי) התשלום הגבוה יהיה עבור העלאה, לא עבור הורדה.
נטפליקס 379569
(אתה חוזר על עצמך, אבל לא מבהיר את עצמך) המס המוצע על העלאה לא ימנע את שיתוף קבצים, אלא יהפוך אותו לחוקי ולכדאי גם עבור מפיקי הסרטים.

אני מקווה שאם הם יקבלו חצי פרומיל מעלות קו האינטרנט שלי (כפי שהם כבר מקבלים על כל דיסק וקלטת ריקים שאני קונה), הם יפסיקו להתלונן על כמה שקשה להם.
נטפליקס 379570
טוב, בוא נדבר תכלס, כמה גבוה?
נטפליקס 379571
קצת נסחפנו, לא? אני לא נביא. בסך-הכל ציינתי איך לדעתי יראו הדברים בעתיד. אין לי מושג מה יהיו המחירים.

ההשערה היחידה שאני מוכן להשמיע לגבי מחירים: עלות הצפייה בסרט בבית תשאר לא-שונה-מהותית מכפי שהיא כיום, במונחים של אחוזים מתוך ההכנסה הפנויה של משפחה ממוצעת.

או שלא.
נטפליקס 494712

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים