40711
לפי דעתי זוהי שוב מהומה על כל דבר. הפסיכומטרי לא יבוטל ואם אכן יבוטל הרי שיהיו תנאי קבלה גבוהים יותר באוניברסיטאות, אז לכל אילו החושבים שביטול הפסיכומטרי יביא לשיוויון ולכך שכל אחד יוכל להיכנס לאוניברסיטה - טעות גדולה. כל אוניברסיטה תגביל שוב כניסה של תלמידים חדשים, בכך שתעלה את רף מבחן הכניסה האישי שלהם או תקשה על תמידי שנה א' .
לפיכך, ממש לא משנה אם יבוטל הפסיכומטרי או לא.
באופן עקרוני בחינת הפסיכומטרי (בגלל עקרון הזמן שהוא זה שמבדיל בין יכולתו של אדם אחד למשנהו) , איננה רלוונטית.
ישנם אנשים רבים מוכשרים שבגלל שאינם חושבים מהר או אינם עומדים בלחץ באופן מצוייין כפי שהבחינה דורשת, אז חלומם ללמוד דבר מסויים נכחד.
כולנו צריכים לזכור , כמובן, שהבחינה הפסיכומטרית נוצרה לא בהכרח לשם שיקוף של יכולות התלמידים אלא לשם צמצום כמות התלמידים הנכנסת לאוניברסיטאות. זה עניין של היצע וביקוש וחבל שבגלל מניעים כאלה ,אנשים צריכים ללמוד תחומים שהם פשרה עבורם, שכן כשיעבדו במקצוע בשוק העבודה הם יעשו את תפקידים בצורה פחות טובה בגלל תסכולם על שלא הגיעו לאן שרצו. שימו לב כמה אנשים רוצים ללמוד תחומים שרף הכניסה אליהם גבוה מאד, והם אינם מתקבלים ונאלצים ללמוד דברים אחרים כמו הוראה, למשל, ואז אנשים אילו הופכים להיות אנשי החינוך של ילדינו , וחבל מאד ומצערת העובדה שאנשים שמתפשרים הם יהיו המורים של ילדינו. כך גם החינוך ייראה בעתיד. מרבית המורים הם מורים לא מתוך בחירה אלא מתוך פשרה.
בכל אופן,
בהצלחה לכל המתחילים ללמוד במדינתנו הנחמדת.
כדאי שיתחילו לחשוב על דברים יותר פרקטיים כגון הורדת שכר הלימוד באופן משמעותי. וזה יביא לשיוויון כמו במדינות בהם מעודדים אנשים ללמוד ללא שכר לימוד בכלל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים