בתשובה לאפופידס, 18/07/07 23:58
בקרוב ביו"ש? 452694
ודעתי היא שאבו מאזן פחות חלש ממה שהוא רוצה שנראה. הוא מחזיק מעמד לא רע בראש הראשות הפלסטינית, למרות כל צרותיו מבית ומחוץ, ומנגנוני הבטחון של הפתח עדיין סרים למרותו. אם הוא היה מורה בזמן לכוחותיו בעזה לעצור את החמאס הם היו נלחמים, ואולי גם מנצחים, ולא היו נכנעים תוך פחות משבוע.
אבל דחלאן ברח, אבו מאזן שתק, ופתח מסר את עזה לחמאס. ואז אבו מאזן הקים את ממשלת החירום, והתוצאה היא שכספי הסיוע יוכלו לזרום לרשות - גם ליו''ש וגם לעזה.
בקרוב ביו"ש? 452712
נשמע הגיוני, אם כי, כאמור, אין זו דעתי.
באופן כללי, אני נוטה לייחס לפוליטיקאים פחות תיחכום מכפי שאולי נדמה.
בקרוב ביו"ש? 453909
עדיין הוא חלש כי אין לו תמיכה עממית. אם יבחרו בו, זה יהיה תוך סתימת האף.
בקרוב ביו"ש? 454771
למה הוא צריך תמיכה עממית כדי להורות למנגנוני הבטחון להילחם נגד התקפות החמאס על משרדי הפת'ח? פקודות כאלו מותנות במשאל עם?
בקרוב ביו"ש? 454778
מאד קל ליעץ ולדרוש מהשכנים לנהל מלחמת אזרחים. במיוחד כשהמדינה שדורשת, מתנהלת באימפוטנטיות מדהימה כלפי הקוראים תגר על חוקיות ממשלתה.
בקרוב ביו"ש? 454954
מלחמת האזרחים כבר היתה, והיא היתה פחות מלחמת אזרחים מקרב מיליציות שבו אש''ף נכנע. אני לא דורש מאבו מאזן לעשות דבר, ולא מצפה ממנו לעשות דבר, אני טוען שהוא תומך בחמאס ולא ברור אם בשוגג או במזיד.

מדינת ישראל, ובעיקר משטרת ישראל, מתנהגת באלימות מדהימה כלפי הקוראים תיגר על ממשלתה, בין אם הם מקבלים את חוקיותה ובין אם לא. גם זו אמפוטנטיות, אני משער.
בקרוב ביו"ש? 454961
* פת'ח, לא אש"ף. לוקח זמן לקלוט שזה לא אותו דבר.
בקרוב ביו"ש? 454967
לא הבנתי מה כתבת.
בקרוב ביו"ש? 454976
1. אני (לא מדבר בשם שום מדינה, וגם) לא מציע לאבו מאזן דבר. בפעולותיו הוא סייע (בשוגג או במזיד) לחמאס להשתלט על עזה, ואני חושד שכך יקרה גם ביהודה ושומרון.

2. מדינת ישראל פועלת באלימות כלפי אזרחים הקוראים תיגר על ממשלתה. אני מסכים אתך שזו אימפוטנטיות, אבל נראה שאנו חלוקים לגבי העובדות ומגיעים לאותה מסקנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים