בתשובה לדובי קננגיסר, 10/12/01 18:20
קננגיסר, כמובן 47298
אין לי אלא להצטער על שיבוש שמך. אתה יכול, בתמורה, לקרוא לי דניזין או דנידים או כל עיוות אחר לפי ראות עיניך.

הכתובת שלי נמצאת אצלך אלא אם כן אתה מבטל דואר שהגיע אליך (ואשר ענית עליו) במהירות הבזק. כמו כן, הכתובת שלי בודאי נמצאת אי שם בנבכי האייל, שכן אני מקבל בדואר הודעות על תשובות לתגובות שלי.

ואחרון חביב, תתפלא לדעת שהטריק הקטן עם שינוי הכתובת לא תמיד עובד. אני לא יודע אם יש תוכנות שמסוגלות לזהות את התוספות המקובלות כמו "nospam", "delete" וכד', או שיש אנשים שעוברים על הכתובות ומסירים מהן את המיותר, אבל העובדה היא שמכתבי זבל מגיעים אלי גם לכתובות שלמיטב זכרוני מעולם לא פרסמתי ללא אמצעי טשטוש.
קננגיסר, כמובן 47947
ההשערה שלי (אותה פיתחתי כדי להסביר איך זה ש*אני* מקבל דואלזבל לכתובות שמעולם לא פרסמתי ללא אמצעי טשטוש) היא שהכתובת שלך עדיין מופיעה בהודעות שנשלחו לרשימת-תפוצה גלוייה הכוללת אותך (כך למשל אם צויינת בשדה cc: ביחד עם עוד נמען או שניים. לא מדובר על רשימות-תפוצה גדולות נסתרות). כתוצאה מתגובות, forwarding, ווירוסים זוללי-כתובות, הכתובת שלך מגיעה לתפוצה רחבה, בסופו של דבר. לא מן הנמנע הוא גם שמישהו ממכריך, ברגע של חולשה, מחליט לציין את כתובתך בשדה "שלח מאמר לחבר" או אפילו "המלץ על אתר זה לסחבק" או "תן כתובות דואל של 2 מחבריך ותזכה במדבקות פוקימון".
וזה עוד לא הכל 48009
עדות אישית של אדם שפתח חשבון בהוטמייל, לא השתמש בכתובת מעולם, ולא חילק אותה לחבריו או לאתרים שונים ומשונים, ובכל זאת קיבל SPAM.

ניחוש שלי: תוכנה הסורקת באופן אוטומטי צירופי תווים ושולחת להם מכתבים, תוך מחיקת הכתובות שמתקבל בעבורן הודעת שגיאה על כתובת לא קיימת, או שיתוף פעולה בין מייקרוסופט וחברות המייצרות רשימות הפצה לפרסומים.
וזה עוד לא הכל 48012
ברשימת התפוצה העוסקת בדואר זבל spam-l
דובר בנושא רבות.
יש עדויות רבות על תוכנות "מילון" השולחות דואר אלקטרוני לכתובות שהן מייצרות.
אין עדויות שמיקרוסופט מוכרת כתובות לחברות צד שלישי- יש אפילו פה ושם עדויות שרומזות על ההיפך.
אגב, הקבוצה הזו יודעת להכנס חזק במיקרוסופט כשצריך, כך שבמקרה זה לפחות, מיקרוסופט יוצאת נקייה למדי.

בכל מקרה, למי שרציני בלוחמה בדואר זבל, רשימת הדיון הזו היא חובה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים