בתשובה לאמיר קורן, 12/01/02 11:38
תרגום 52206
כפי שאדוני ודאי יודע במסגרת משאבים מוגבלים (והרי תמיד מוגבלים המשאבים) חיזוק האחד בא על חשבונו של אחר לשיטתך יהיו החלקים העוסקים בזכויות אזרחי המדינה שאינם יהודים מיותרים במסמך זה (בהסתייגות כמובן לגבי יצירת דימוי הומני ליהודים שבינינו דבר הנחשב כמעלה בעיני חלק מאומות העולם).

אני לא יכול לראות מסמך משפר מצב. אנשים משנים מצב על ידי פעולותיהם מילים שאין עומדות מאחריהם פעולות אינן משפרות דבר. יתר על כן ראוי כי הפעולות יראו ולא ההצהרות בעניינן ואם קמה ההמולה סביב המילים ולא סביב המעשים ראוי לדרוש בדבר.

דומני כי דבריך משתמעים לשתי פנים כאשר מצד אחד אדוני מביא את עבדו כדוגמה להלקאה עצמית מיותרת בעוד שהמסמך אשר להבנתך מציג בין היתר בעיות העולות מהמצב הנוכחי תורם למורל וכו' (במאמר מוסגר אודה ולא אבוש כי אני תולה בפועלי את חזות החברה בקרבה אני חי לטוב ולרע)
לגבי ההבדלה שעשה אדוני ביני לבין דעותי מן הראוי היה שיחקור במעשי לפנים. אין בכוונתי להאשים את אדוני בדבר אך דומני כי שיפוט על פי דברים ולא על פי מעשים, כמו שעשה לגבי, מתאים גם לראיתו את המסמך ולעניות דעתי לא רק שאין בשיפוט שכזה דבר ראוי אלא שהוא מוביל לאי עשיה.

אכן איני מתנגד למסמך משום שהוא מתיימר לשפר ולעדכן את מגילת עצמאותנו אך נכון הדבר רק כל עוד מסמך זה לא התקבל על ידי הציבור כי מרגע שיתקבל הרי שעידכונים נוספים בוא יבואו. יפה היו עושים אם לא היו כורכים בין הדברים מלכתחילה.

צחוק לא צחקתי וגם לא נהנתי (שהרי נענה עבדך מהלקאה עצמית יותר מכל דבר אחר). אכן החזות החיובית והנחמדת היא חלק מהבעיה שאני מוצא במסמך ואם לאו יעיד אדוני אילו מעשים הביא אותו אותו מסמך לעשות.

יסלח לי אדוני על כי הפעם הביקורת תהיה פחות מרומזת אך חוסר הסובלנות העולה מסיכום דבריו הוא אחד הדברים שבעתיים חברו שועי ארץ בעיני עצמם לניסוח המסמך האמור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים