בתשובה לצפריר כהן, 17/12/09 10:47
עזרו לשמור עליה עילגת 531489
יש כמה דוגמאות שהיו בדיון סוער, או שאכן נמחקו, אבל לא מתחשק לי להזכיר אותן כדי לא לפתוח דיון קונקרטי. אני מסכימה עם התשובה של דורון, היא מתמצתת היטב את דעתי.

אני רק יכולה להעיד על עצמי (וזה קצת מביך...) שמה שגרם לי לפתוח חשבון עורך בויקיפדיה היה הדבר המטופש והזניח ביותר. הגעתי לערך על "שיר גוטליב" דרך בוגרי ביה"ס התיכון "תלמה ילין". מאחר שידעתי שזה לא נכון (היא בוגרת עירוני א', בוודאות; למיטב ידיעתי היא למדה ב"תלמה ילין" אבל רק בכיתה י') תיקנתי את המידע. כמו כן הוספתי שהיא למדה בבי"ס לאמנויות בת"א (שהוא בי"ס יסודי + חטיבת ביניים). תוך שעות ספורות המידע הזה נמחק בטענה ש"זה לא מעניין באיזה בי"ס יסודי היא למדה", אבל דווקא את המידע על זה שהיא למדה שנה בבי"ס תיכון אחר, כן הוסיפו...

זה היה מעצבן, ולמעשה הוציא לי את החשק. כבר על העריכה הראשונה הפלצנים זוקפים את ראשם? למה זה לא מעניין? בי"ס לאמנויות הוא לא עוד בי"ס יסודי אלמוני. הוא נחשב ליוקרתי, למדו בו הרבה "בנים של", תלמידיו עשו את העדלאידע בת"א, השתתפו בתכנית הטלוויזיה "תופסים ראש" (ובזכות היותה תלמידה שם היא למעשה השתתפה בתכנית), התקבלו במסלול כמעט ישיר לבתי ספר תיכוניים לאמנויות ועוד. למה זה ידע "לא מעניין"? בראייה גלובלית, בינינו, כל הערך של "שיר גוטליב" הוא לא באמת כזה מעניין; היא לא אישיות חשובה במיוחד. אבל אם יש לה ערך, יש מי שמתעניין, ואם יש מי שמתעניין, למה שזה לא יעניין אותו? במה תוספת המשפט הזה פוצעת את מרקמה האנציקלופדי האיכותי של ויקיפדיה?

והאירוניה ששברה אותי? בי"ס שבו היא למדה שנים והעניק לה את התשתית הראשונית בלימודי תיאטרון הוא "לא מעניין", אבל אבל בי"ס שבו היא למדה שנה אחת ואז עזבה לטובת בי"ס אחר (מסיבות שאינן ידועות לי, אבל אולי הן לא נעימות / מפדחות? ובכל מקרה זה באמת חסר משמעות; מסוג הדברים שלא מזכירים בקורות חיים, אפילו לא בגיל 20) זה כן? נו באמת.

זה היה מעצבן אש, אבל הבנתי עם מי יש לי עסק, ולא טרחתי לתקן שוב או להתווכח. רוצים להתנשא, רוצים לסנן מידע - שיהיה לבריאות. תקופה ארוכה לא ניסיתי אפילו לתרום כלום, מלבד אולי תיקונים לשוניים פה ושם. בסוף חזרתי גם לתרום ידע פה ושם, אבל בכל פעם שאני רואה ידע כתוב היטב שמישהו עמל וטרח להוסיף, נמח משיקולי "לא ראוי / לא הולם / לא מעניין" אני מתבאסת על ויקיפדיה העברית. אם רוצים שהיא תצמח, תנו לה לצמוח; להוציא לכותבים את המיץ זו ממש לא הדרך להגשמת המטרה.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים