בתשובה לדורון הגלילי, 17/12/09 11:34
אם יש ספק - אין ספק. 531490
ואם יש ויכוח על השאלה האם יש נימוקים לכאן? או ליתר דיוק: על השאלה האם הם זניחים?
אם יש ספק - אין ספק. 531793
מה זה "זניח"? אם למישהו הנימוק היה חשוב מספיק כדי שהוא יטרח להביא אותו, אחד משניים: או שעבורו זה אינו נימוק זניח, או שהוא איש משוגע שרוצה להציל את הערך למרות שאין לערך הזה שום ערך אפילו עבור עצמו, אז הוא ממציא נימוקים קלושים (למה? כנראה כי הוא סתם פרובוקטור שרוצה לייצר קרב מחקנים-נגד-מכלילנים חדש. היי, זו עבירה על כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה!).

תופעה מאוד נפוצה בדיוני המחיקה שראיתי כשעוד טרחתי לעקוב - ובפרט בזה של משפחת סימפסון שקישרו אליו כאן, היא הנטייה לבטל בזלזול (אין מילה אחרת) את דעתם של אנשים שלא מחזקים בדעה ההגמונית. טוענים שהערך על משפחת סימפסון לא נחוץ. אני בא ואומר שהוא כן נחוץ, ואני דוגמה למשתמש שעבורו הערך נחוץ. האם זה מעניין מישהו? ודאי שלא. מתעלמים (והתגובה היחידה נפתחת ב"הצחקת אותי"), ובסוף מוחקים.

אני חושב שזה רק סימפטום לבעיה עמוקה הרבה יותר, שלא באה לידי ביטוי רק בהצבעות מחיקה. לא מזמן גיליתי שלפני שנה בערך בוטלה הכנסת תבנית "ספוילר" לערכי "ספרות יפה". הדיון בנושא הוא מרתק - הוא נפתח בכך שאחד ממתנגדי התבנית כותב טקסט ארוך בו הוא מספיילר שלא לצורך את "נוטות החסד" שוב, ושוב, ושוב, כדי להדגים את איך ש*לדעתו* זה לא פוגע בקריאת הספר. רק היה חסר שיכתוב בפונט של קידוש לבנה "אני לא שם * על דעתם של אלו שחושבים שזה כן פוגע בקריאת הספר!". כנראה שככה זה - מי שלא חושב כמוך, אין בעיה להתעלם מדעותיו ולרמוס אותן.

אז אין ויכוח על השאלה האם הם הנימוקים זניחים. יש ויכוח על השאלה האם הויקיפדים שתומכים בהם זניחים.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים