מערכת נכבדה! 590889
שנה טובה ומאושרת גם למערכת.
בהזדמנות זו אולי אפשר לבקש מתנה לשנה החדשה לכל מגיבי האייל: האם לא הגיע הזמן להסיר את הכיתוב המביך "מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים". מצד אחד האם אין תוכן הכיתוב מובן מאליו, גם מבלי שיצויין במפורש? מאידך גיסא, יש בכיתוב הזה שמץ של זלזול והתנערות של המערכת מן המגיבים באתר ברוח שלא נראית לי תואמת את כוונות המערכת.
מצד שלישי, אם מישהו מודאג מן הצד המשפטי, הרי במקרה של פרסום דברי נאצה והסתה ע"י מגיב, הכיתוב הזה לא יעלה ולא יוריד מאחריות המערכת, במידה ולא תוריד את התגובות הנ"ל.
מערכת נכבדה! 590952
אנחנו במערכת לא סבורים שהכיתוב הנ''ל הוא מביך, מבטא זלזול, או בעייתי בדרך אחרת, ומעדיפים להשאיר אותו על כנו. סליחה על העיכוב בתגובה.
מערכת נכבדה! 590953
אני לא רואה מה מביך בכיתוב הזה, זהו כיתוב סטנדרטי שמופיע בשינויי נוסח אלו או אחרים באתרים לא מעטים, וישנם אתרים ובהם יותר פירוט של הדברים שהמערכת "לא אחראית עליהם". נדמה לי גם שיש בכיתוב מסוג זה איזושהי הגנה משפטית חלקית במקרה של פרסומים לא נאותים (בין השאר במצבים שחברי המערכת "מפספסים" תגובה עם דברי נאצה/הסתה/כיו"ב, ולוקח כמה זמן עד שהם מבחינים בה או עד שמישהו מסב את תשומת ליבם).
מערכת נכבדה! 591165
''זהו כיתוב סטנדרטי'' - אני יודע, אבל חשבתי שהאייל הקורא הוא אתר לא סטנדרטי. נראה שטעיתי בהבנת ''כוונות המערכת''. זה קורה לפעמים. מובן מאליו, שאם הכיתוב הנ''ל מפריע רק לי, אני חוזר בי ללא שום הסתייגות, מן הבקשה.
מערכת נכבדה! 590955
מערכת נכבדה! 590959
מעניין.
ע''פ תגובת המערכת, אולי יהא זה מועיל שאתר ''האייל'' גם יחייב את המגיבים בו לסמן באופן אקטיבי את הסכמתם להצהרה.
מערכת נכבדה! 590961
עוד רעיון למערכת: תוספת CAPTCHA (או שמא CAPTMA?) כדי לוודא שלא השתמשת בתוכנה אוטומטית למלא את המשבצת הזו וקראת את תנאי השימוש.
מערכת נכבדה! 590962
רק חסר שוק חשמלי עם כל לחיצה על ''פרסום התגובה''.
מערכת נכבדה! 590972
השוק הוא בשלב קריאת התגובה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים