בתשובה להאלמוני המזוהה, 03/04/12 18:09
להוסיף 593520
כי אם קורס של חודש יכול לשנות את הציון מקצה לקצה, זה מראה שהמבחן איננו בעל יכולת נבואית, או לחילופין שקורס של חודש יכול להפוך אותך מסטודנט כושל לסטודנט מצליח. האפשרות השניה נראת לא הגיונית, אז נשארה הראשונה.
להוסיף 593534
ובנוסף, המרכז מעוניין להציג את הסינון ככזה שאיננו תלוי בכסף שמשקיעים בנסיון להתקבל, כלומר כשוויוני במידה רבה.
להוסיף 593803
השאלה היחידה היא מבחן התוצאה. אפשר לטעון שהשקעה של כמה חודשי לימוד אינטנסיבי בתוספת כמה אלפי שקלים מעידה על הבגרות הנדרשת ללימודים אקדמיים. שאלת יכולת הניבוי של המבחן לא נמדדת בלהג סביבו, אלא בנתונים אמפיריים.
להוסיף 593810
השאלה השניה היא גם תדמיתו של המרכז. אם מחר תהיה מערכת כותרות של 'לעשירים בלבד: המבחן הפסיכומטרי מכשיל עניים', ההשפעה על הבחינה תהיה רבה: חצי המערכת הפוליטית תמהר להגיש הצעות חוק להחלפתו במשהו אחר (שבו, מן הסתם, המרכז לא יהיה מעורב). אני לא יודע מה התוצאות, גם קשה לי לדעת איך המרכז הארצי לבחינות וכו' יכול לדעת מי עבר קורס ומי לא. עברו שנים מאז שעשיתי פסיכומטרי, אבל לא זכור לי ששאלו אותי אם עשיתי. וגם אם היו שואלים, אין להם ערובה שלא הייתי משקר מסיבות אלו ואחרות. אני בספק אם מכוני ההכנה מחוייבים להעביר נתונים אישיים למרכז הארצי, כך שבאמת אין לי מושג כיצד הם יודעים מה ההשפעה של קורסי הכנה.
להוסיף 593811
נכון לאמצע שנות התשעים, היו שואלים בבחינה הפסיכומטרית את הנבחנים האם הם עברו קורס הכנה, ואני גם כמעט בטוח שאם התשובה היתה חיובית, היו שואלים באיזה מכון. באותה תקופה המכונים לא העבירו נתונים כלשהם למרכז הארצי, ואני אתפלא מאד מאד אם הם עושים זאת כיום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים