בתשובה להפונז, 18/12/13 13:48
שאלות טובות 625804
מים לא עברו לחברות פרטיות - אלו חברות בבעלות הרשויות המקומיות. ההבדל הוא שעכשיו, התקציב שלהן סגור והרשות המקומית לא יכולה לעשות שימוש בהכנסות ממכירת מים שאינו טיפול במים.

בנוסף, אין קשר בין תאגידי המים לעליית מחירי המים. מחירי המים עלו בגלל החלטת הממשלה (?) שמחירי המים צריכים לשקף את עלות הפקת המים.

לא הפרטה כושלת ולא הפרטה מוצלחת, כיוון שזו בכלל לא הפרטה ועליית המחירים לא קשורה ללא הפרטה הזו.
שאלות טובות 625806
אני מבין, תודה על התיקון. חשבתי שגם קודם עיריית תל אביב היתה אחראית על המים של התושבים שלה, לא?
שאלות טובות 625808
מחירי המים עלו ועוד איך. התרגיל של העלאת מחיר המים הוא קביעת מחיר ריאלי, נאמר, על מכסת צריכה מינימלית וכל מי שעובר את המכסה משלם מחיר כפול או משולש ממחיר המים. מאחר ומכסת הצריכה קטנה מאוד, לא ריאלית לרוב הצרכנית הם משלמים מחירים כפולים ומשולשים על מים ביחס לעלות הריאלית של המים. כמו כן, לעניים שרוצים לצרוך פחות ממיכסת המים המינימלית — המחיר של המים *הוכפל* כי יש מחיר מינימום כפול ממה שהיה קודם. אם קודם הם שילמו 12 שקל לחודש על צריכה אפסית, היום הם משלמים 26 שקל לחודש על צריכה אפסית. (מספרים מקורבים)

אגב, ב"מי אביבים" התגלתה שערוריה פלילית כספית לפני מספר ימים, תוך הסתמכות על נוהלים חדשים שמבוססים על הפרטה בפועל. לפני כן, היה קשה יותר לגנוב דרך הספקת מים, עובדה שלא היו תרגילים שחיתות כאילו. זה שקוראים להפרטה בשמות אחרים לא משנה את העובדה שזו הפרטה בפועל.

נוסף על כך, "מי אביבים" עשו עבודה זבל בהחלפת מונים בבניין בו אני גר , זה לא רק אצלי זה בכל הבנין. אינסטלטור אמר לי שההברגות שלהם הן לא תיקניות ולכן יש נזילות בלתי נימנעות בחיבורים המוברגים שלהם. אני אשלם ביוקר על הרשלנות שלהם. לפני כן עיריית תל אביב השתמשה בקבלני אינסטלציה, לצורך תחזוקת צנרת בניינים, שעשו עבודה טובה. יש לי עוד דוגמא אישית כיצד מי אביבים הורידה את רמת השירות והעלתה את הוצאות המדינה, אבל לא כאן המקום,לפרט.

לא ראיתי שום פרוייקט משמעותי שתאגיד מי אביבים עשה בהבדל מהעבר, לכן להערכתי כל הסיפור שהם משתמשים בעלויות מים גדולות יותר כדי לשפר את השירות נראה לי קשקוש. לי נראה שהגידול במחיר המים מושקע בחשבונות הבנק השמנים והמתנפחים של השולטים בתאגידי המים.
שאלות טובות 625811
אז איך תקרא לזה? מיקור חוץ אוטונומי?
שאלות טובות 625812
קוראים לזה תיאגוד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים