בתשובה למ. השור, 09/04/02 23:02
והארמנים מה? 65320
המושמדים ברואנדה היו הטוטסי. ההוטו היו המשמידים.
והארמנים מה? 65350
אני סבור שאתה טועה. למיטב זכרוני, ההוטו היו המיעוט השליט האכזר והטוטסי, כאשר מרדו והשתלטו על המדינה, טבחו בהם קשות. יש לך אולי לינק לאימות? כל מה שמצאתי זה את הלינק הבא:

לב המאפליה 65477
אני מתבסס על אי-אלו כתבות של אביבה אבירם, בהזדמנויות שונות, במוספים מיוחדים שונים של "הארץ". האחרון שבהם היה בערב פסח, ועדין יש לי את הגליון המודפס. מה שכתוב בלינק שלך מתיישב עם דבריה, אולם אם מקבלים את דבריה אז הלינק הזה "צמחוני" והולך על קצות האצבעות כדי לא לומר את מה שיש לומר: ההוטו הם הרשעים הגדולים בסיפור.

ההוטו היו רוב (קטן) ששלט, ובמשך שנים רבות טיפח אידאולוגיה המעודדת השמדה כלפי הטוטסי. במקביל פעל ארגון לוחם של טוטסי. ב- 1996 החל שלטון ההוטו להשמיד את הטוטסי, בהשתתפות חלק נכבד מאזרחי המדינה בני ההוטו. זה נמשך כמה חודשים, אלא שבמקביל זכו מורדי הטוטסי להצלחות, ולבסוף התשלטו על המדינה והפסיקו את ההשמדה.

לאחר ההשתלטות נמלטו הוטו רבים, אך לא כל כך רבים. הטוטסי ביצעו פה ושם מעשי נקמה, אך באופן ספורדי בלבד ולא במידה שניתן להשוותה להשמדה. כיום שלטון הטוטסי עסוק בנסיונות להביא איכשהו לפיוס, נגד כל הסיכויים, לשקם את המדינה, נגד כל הסיכויים, וגם עסוק בלהעשות בעצמו מושחת כמו כל משטר טוב באפריקה.

כל זאת, כאמור, רק עפ"י אביבה אבירם.
לב המאפליה 106473
דוגמה מצמררת אחת:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים