בתשובה לירדן ניר-בוכבינדר, 12/12/15 21:46
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669599
הנקודה עם הדגלים התייחסה לפתיחה של התגובה שלך ("אל תשכח כשאתה מודד את קו הבסיס של "מה זו אהבה, גרסת ה-MRI" לבדוק לא רק את התגובה כשהם רואים את הילדים שלהם, אלא גם כשהם שומעים מוזיקה של מוזיקאי אהוב עליהם (או רואים תמונה שלו), אוכלים מאכל אהוב (או רואים תמונה שלו), ועוד כמה צורות של אהבה") אני טוען ש"אהבה" של מוזיקה או אוכל דומה יותר (מבחינת התוצאה של מדידה אפשרית) להנאה אסתטית מאשר לאהבה. אתה אמנם "אוהב" אוכל שטעים לך או מוזיקאי שערב לאוזניך, אבל אני לא חושב שזאת אותה אהבה (או אהבה בכלל).

פקידי המדינה, חילי המדינה, שוטרי המדינה, פקחי התנועה של המדינה, שופטי המדינה... נראה לי שהם הממשק של המדינה איתו כל אחד מאיתנו נפגש הכי הרבה במהלך חייו, לכן זה נראה לי מקביל יותר דומה לפרצופה של בת זוג מאשר לקיבתה. להבדיל, הדגל של המדינה הוא סתם סמל, אולי מקביל לחתימה של בת זוגך או לסמל האצולה של משפחתה, נראה לי שמי שאוהב את המדינה באמת צריך להדליק את המנורה כשהוא רואה תמונה של המימוש של המדינה (פקידיה) מאשר תמונה של סמל של המדינה (הדגל).

אני ממשיך לפקפק בכמה מדובר בתופעה נפוצה וכמה מדובר בהעמדת פנים. אני מרשה לעצמי לנחש שיש יותר אנשים עם פטיש לנעליים מאשר אנשים עם פטיש למדינה (לא שיש משהו פסול בזה או בזה).

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים