בתשובה למאיה, 15/12/15 12:10
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669727
את מגזימה בכך שאת מיחסת את הקשיים האלה של חלק (די קטן) מהפלשתינאים ל"מליוני אנשים" וגם בשאלה אם אנחנו באמת אלה ש"הפכנו" את חיהן למה שהם (ציטוט: "כאשר אתה מדכא והופך את חיי היומיום של מיליוני אנשים לגיהינום") - העובדה שאין להם דרך להתפרנס בשטחים היא לא רק אשמתנו שלנו, וגם בעניין המחסומים הטיעון שלך פגום: אם בודקים את השתלשלות העניינים מבחינת סיבה ותוצאה. "שכניך, חבריך ומשפחתך נהרגים כמעט מדי יום" הוא תאור מוגזם מאד של המצב לאשורו.

כל זה לא אומר שום דבר לגבי הצורך לסיים את הכיבוש, כמובן. העובדה שעדיף להיות פלשתינאי בשכם ולא סורי בחאלב לא נותנת למדינת ישראל שום צל"ש מוסרי.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669737
אני? מגזימה? לא יעלה על הדעת. (ביטוי שכמעט תמיד פירושו ועוד איך יעלה על הדעת).
יכולתי להתמקד בשאלות הגדולות יותר של חוסר יכולת לממש שאיפות לאומיות אבל אני מסכימה עם הטיעון שהאחריות לחיי היומיום העלובים אינה רק שלנו.
התאור אינו מוגזם מאד. כמה פעמים מדווח בחדשות בחצי משפט לקוני: "3-5-7 פלסטינים נהרגו בהפגנה x?" כמו גם: "בהתקלות עם כוחות צה"ל נהרג פלסטיני?" הרבה מאד פעמים אבל הדיווח חולף ליד אוזננו כי התרגלנו, כי הסיקור נמשך כמשך מצמוץ העין וכי מדובר בלא-חדשות, מ.ש.ל. סביר שהפלסטינים חווים זאת אחרת.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669744
הם במאבק לאומי? היו צריכים להיות להם מאה הרוגים ב"הפגנה",כי זאת לא הפגנה זה קרב.כל עוד יש להם "3-5-7" הם ימשיכו לההרג כי הם מטורפים והשמאל העולמי והישראלי מעודד אותם.

"בהתקלות עם כוחות צה"ל נהרג פלסטיני?"-את זה תשמעי רק בתקשרות האנטישמית בארץ,מצד האמת זה "בהתקלות עם כוחותינו נהרג מחבל".ברוב המקרים,אדם נורמלי לא "נתקל בכוחותינו".
וזה שאת רואה את זה כדבר שלילי שכוחותינו (!) מחסלים מחבל,זה ממשיך בדיוק את הקו ש"היא רצחה יהודי,נכון,אבל...".

טגליין.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669753
הבעיה היא שכשאני מנסה לשוחח איתך בפתיל הזה אני מוצא את עצמי בחברת אישקשתות למיניהן, כך שאני משאיר את הבמה לאנשים עם קיבה חזקה יותר.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669758
כמה חבל. גם משום שיש לי תוספת לעניין המחסומים (בין כפרים פלסטינים לשם התעמרות בלבד).

לרוב אני מצדדת בגישה שלך ושל תשע על פני גישתו של אריק אבל לפעמים הם מדברים בלשון בני אדם ולא בלשון המון מוסת וקשה שלא להתפתות. (לפעמים אפילו הנימוס מכריע אותי. צריך לעבוד על זה).

אתה תמיד מוזמן לארוחה.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669797
(שכחתי לציין בהזמנה שיתכן וגם במקרה זה תזדקק לקיבה חזקה).
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669755
לא נהרג אלא ''מצא את מותו'' כי כידוע הפלסטינים אינם אנשים חפצי חיים אלא סטטיסטים בדרמת הכיבוש ''המחפשים את מותם''.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 669807
אנחנו נכנסים למחוז המילים היוצרות מציאות אם כי בגרסה מעודנת. בפועל, שמעתי את שני הסוגים.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים