בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 23/12/15 16:39
כבוד לאזרח 670263
ב 'שלילה לשם שמיים' הכוונה היא לפרקטיקה של הקשיה והטלת ספק מתוך נכונות להתחזק באמונה בסופו של תהליך, ניסוח מגושם - זה כבר לא ישתפר הרבה כנראה. הפרקטיקה הזו, כאן בתיאור מודרני פוסט-רבינחמן, היא תלמודית במקור, הלא-כן? מעניין אם יש מונח ופרקטיקה מקבילים בפרסית‏1.

כפי שהראנו באופן בלתי סתיר, הנמר ואנוכי, עדיפה אמת ניצחית גם אם היא שקר על פני התוהו (והבוהו) הנאור השיטחי. ראה איך כולכם מתחרים בינכם לבין עצמכם מי נאור ומוסרי יותר, ומבין טוב יותר את הצד האחר (ומזדהה בהכרח), עד הטמעות מוחלטת ואובדן קדושת החיים עצמה או עצמם.

ולגבי הניגון, גם אני חושב שהוא הולך בכיוון האייטולאי-יהודי-עילאי, ולא כפי שטוענים כמה מחבריי - בכיוון מלחמת האחים.
אחרי הכל יש לאנשים יותר מדי מה להפסיד ותיאוקרטיה יהודית יכולה ללכת טוב עם הטכנולוגיה והשלכותיה.

---
1 שופילולימשית? איגרות שו"ת זרטוסטראיות? או שבשל היותנו עם הספר - אוריינות חוצת מעמדות, נדרשה הרבנות הבבלית, במקביל לאיסורי הפלגנות המחודשים, להמציא שיטה מזרחית חדשה לגמרי של משחק הטלת ספקות במסגרת הכללים עם פסילות מצתברות ומנצחים בנקודות.(?)
כבוד לאזרח 670284
אולי באמת "עדיפה אמת ניצחית גם אם היא שקר" עבור אנשים מסויימים‏1, אבל אם אתה חושב שאתה או הנמר "הראתם" את זה, או שאותה "אמת" שומרת מפני "הטמעות מוחלטת ואובדן קדושת החיים עצמה או עצמם", חושבני שיש בידך עוד "אמת נצחית" אחת שהיא שקר, כך שמצבך עדיף פעמיים!

(ובמאמר מוסגר אזכיר שוב שגם אותה "אמת ניצחית" שאתה מנופף בה אולי היא אמת, אבל ודאי שאינה ניצחית, שכן גם היא הולכת ומשתנה במהלך ההיסטוריה, גם אם בקצב שמתחרה בנדידת היבשות. או שמא אתה בעד סקילה של מקוששי עצים בשבת ומקפיד לשחרר את עבדיך היהודים מדי שבע שנים?)
_____________
1- ולראיה: מיליארדים אכן חיים בהרגשה שאותה "אמת ניצחית" ידועה להם ושואבים סיפוק ומשמעות לחייהם מאותה הרגשה. מאחר ולא כולם מאמינים באותה אמת ממש ברור שלפחות חלק מהם טועים, אבל זה לא משפיע על הבונוס הפסיכולוגי, שכן הדת היא הפלסאבו האולטימטיבי. ועם התובנה הזאת (שאני בהחלט גאה בה עד שאגלה שקראתי אותה איפשהו) אני פונה לחפש אמיתות קצת פחות נצחיות, ובשאיפה גם קצת פחות שקריות, במחוזות אחרים. אני מאחל לך שתחיה באושר עם השקרים הנצחיים שלך, כל עוד אתה מניח לי לטעות בדרכי שלי.
כבוד לאזרח 670289
גם הדת האתיאיסטית מציעה פלאסבו.
הרי אתאיסטים לא יכולים לטעות כמו המאמינים של הקבוצה ההיא.
הם מאמינים שלא, ואנחנו מאמינים שכן וזה הפוך ב-‏360 מעלות.

אולי ננסה אמת נצחית מכיוון שונה? כדאי לשרוד אם רוצים להאמין.
כבוד לאזרח 670325
אני חושב שכבר הראיתי בפתיל שהשתרשר מתגובה 661708 שהאמת הנצחית היא בקושי בת 48
כבוד לאזרח 670329
אני חושב שהאמת הנצחית אליה כיוון ק היא קצת שונה.
כבוד לאזרח 670343
האמת הנצחית (השיקרית) עצמה ממשיכה להיות בלתי מושגת כל הזמן, זה הקונץ, והיא יכולה להיות טריפ לא נורמאלי אבל כפלסאבו‏1 להמונים היא תעבוד רק בזמנים אידיאלים, כלומר בכפרים שלווים דימיוניים ובחדרי לימוד רוחניים. את הפלסאבו לוקחים ממקומות אחרים, מפרשנות. כמו עתונות פוליטית או ספורט. העם דורש פלסאבו.
השאלה מי מספק את הפלסאבו שורת המנהיגים הלא ראויים של המערב? (אנטישמיים שכמותם), מערכות היד הנעלמה? דרושה הנחיה יותר אמינה בארצנו הקטנטונת מוקפת האויבים. צריך למסד את הדברים, ומי יותר מתאים לתפקיד מאשר אלו שאנחנו יכולים לבטוח ביהדותם?
איזה יהודי בן יהודי על פי האמת הניצחית (השיקרית) וחבר שופטים חשמונאים לצדו, שיספקו לעם את הפלסאבו הנכון לעזזל! ויובילו לנצחון מפואר!

1 סוג של סושי
כבוד לאזרח 670345
לכן בודאי שאני בעד סקילת מקוששים בשבת (אחרי השבת) כעיקרון, הם פועלים לטובתם האישית ולא לטובת העם, מי שאין לו ענפים צריכים להיות לו ענפים, לא יהיו חסרי ענפים אצלנו.
כבוד לאזרח 670359
(אחד מאחייני הדתיים התעקש שבתוכי תוכי אני מאמינה שכן לא יתכן שאדם יהודי יהיה חסר אמונה (באל). ספרתי לו שלפני כמה שנים, בתקופה לא טובה, ניסיתי לפנות לאל בהכי פשוט: "אלוהים, עזור לי". מיד פרצתי בצחוק. מבחינתי כאילו אמרתי: "שולחן, בבקשה, עזור לי" והאבסורד שעשע מאד. כך שחוסר אמונה שנצרף בסבל, קיים גם קיים).

האבולוציה של האופיום להמונים לפלסבו אולטימטיבי, נאה מאד ומסביר. אנו אולי מתקדמים לשיעורי ההצלחה המקובלים ככל שהחילוניות מתרחבת.
כבוד לאזרח 670385
(טוב, לפחות לגבי השולחן ברור שהוא קיים.)
כבוד לאזרח 670387
ונוצר על ידי נגר.
כבוד לאזרח 670414
(טוב, נגר גם יצר אלוהים).
כבוד לאזרח 670434
אויש, זה מזכיר לי בדיחה נהדרת.
כבוד לאזרח 670499
אנא, ספר.

(ביום השיפוטי הזה תועיל לנו בדיחה ובמיוחד נהדרת)
כבוד לאזרח 670502
זה הרבה יותר מוצלח בלייב, אבל שיהיה:

המלאך גבריאל שעומד בשערי גן עדן ומחליט האם הנשמות שמגיעות אליו ראויות להיכנס, ממש צריך להשתין. בצר לו, הוא מאתר את ישו, קורא לו ואומר - אחי (נו, שיהיה), אם לא אכפת לך להחליף אותי לכמה דקות, אני אלך לענייני ואחזור בקרוב.
- מה צריך לעשות? שואל ישו.
- לא בעיה, עונה גברי, מי שמגיע אתה רק שואל כמה שאלות קצרות מעבר לשער כדי לברר למה מגיע דוקא לו להיות כאן ולא במחלקות האחרות שלנו. אם זה נראה לך, אתה פותח את השער ומכניס אותו, אם לא, אתה אומר לו שלום יפה ושולח אותו לדרכו.

אחלה, אז ישו עומד ושואל כל מי שמתקרב למה מגיע לו להיכנס, מה מייחד אותו וכו'.
אחרי כמה זמן מתקרב איש זקן וכפוף, בבגדים פשוטים והילוך איטי.
- איש יקר, אמור לי, למה אתה כאן?
אומר האיש:
- האמת, אין לי סיבה טובה. אני איש פשוט, בן למשפחה פשוטה, נגר הייתי כל חיי, וגם אבי היה נגר ואבי-אביו. לא עשינו בחיינו שום דבר שיבדיל אותנו מכל אחד אחר. אבל הבן שלי, עלה לגדולה, ואני רוצה לבקר אותו כאן. הוא נעשה כל כך מפורסם, שאין איש בעולם שלא שמע את שמעו ומכיר את עלילותיו.

- אבא?! שואל ישו בהפתעה מהולה בציפיה מתרגשת.
.
.
.
- פינוקיו?
כבוד לאזרח 670511
:-) אחלה טוויסט!
כבוד לאזרח 670527
גם ישו נוצר ע''י נגר
פעם שלישית גלידה 670535
אתה השלישי שמציין זאת בפתילון הזה.
פעם שלישית גלידה 670549
כן, ראיתי את הבדיחות האחרות אחרי ששלחתי.
פעם שלישית גלידה 670552
השילוש הקדוש
כבוד לאזרח 670413
(נכון והוא לפעמים עוזר).
כבוד לאזרח 670394
נתקלתי בטענה רצינית לגמרי של איזה אדמו''ר לפיה הנוצרים יודעים, עמוק בלב, שהם טועים, אבל מעמידים פנים שלא. הוא הסביר שהם עושים זאת כי קל יותר להיות נוצרי מאשר יהודי (ולפחות בזה אני חושב שהוא צודק, אם אתה באמת רק נוצרי מתחזה כך שאין לך בעיה עם מחשבות חטא שנשארות בגדר מחשבות, שעבור נוצרי אמיתי הן אתגר גדול). אמנם ''לא תחמוד'' יכול להתפרש כפשוטו כאיסור על מחשבות, אבל העמדה הכללית של היהדות מדגישה את המעשים יותר מאשר את הכוונות. בגלל זה, אגב, לא זכינו באף מדליה בקליעה למטרה.
כבוד לאזרח 670402
המממ... לא בטוח.
" ברשימת הישגי הענף בולטים שני אלופי עולם, אשר צמחו בישראל: בוריס פולק, אלוף העולם ברובה אויר אולימפי, חבר מועדון המטווח האולימפי. יואב זאבי, אלוף העולם ברובה זעיר שלושה מצבים, חבר אגודת הפועל הרצליה. ואנטון כץ, אלוף עולם לנוער ברצלונה 1998.

תארים מכובדים נוספים: שחר ינסוביץ, אלוף אירופה ברובה אויר בשנים 1996-1995. חני אוקונסקי, קלעית הפועל רחובות, אלופת אירופה לשנת 1995 ברובה שכיבה וסגנית האלופה במקצוע זה לשנת 1997. גיא סטריק, מקבוצת קלעי ירושלים, זוכה גביע העולם לשנת 1997 שנערכה במילנו, מקום רביעי באליפות העולם בברצלונה 1998. נבחרת הבנות של ישראל הגיעה למקום הראשון באליפות אירופה לשנת 1996. אדי אלייב, זוכה גביע העולם בירי למטרות נעות. אלכס דנילוב, קלע המטווח האולימפי, אלוף אירופה לשנת 2000. שלומית טחנאי, מקום שביעי באירופה ואלכס טריפולסקי מקום שני בגביע העולם באקדח חופשי."
כבוד לאזרח 670417
דומני שהודעתך זאת שברה את שיא הניטפוק האיילי. ברכותי! (נשבע לכם שהגערות של עורך הטקסט אפקטיביות: אני נמנע מלהוסיף כאן את כל סימני הקריאה הנחוצים רק כדי לא לראות אותו מזעיף פנים מולי). אם כך, תיקון: במשפט האחרון בתגובתי נשמטה המילה "אולימפית". עכשיו בסדר?
כבוד לאזרח 670480
תודה, תודה. אנחנו פה כדי לשרת.

אם כי לדעתי לא כדאי לך למהר ולהכתיר אותי לגיא סטריק של הניטפיקינג האיילי. באתר שיש בו דיון של יותר מ-‏7,000 תגובות על "טרחנים כפייתיים במתמטיקה" אני עדיין חובבן מול המקצוענים (רציתי לומר "עדיין בליגה למקומות עבודה" אבל עלה בדעתי שכל ליגה מקצוענית היא בהגדרתה ליגה למקומות עבודה). תיכף בטח יגיע ידידיה, שהזכרון שלו מביס בקלות את מנוע החיפוש של האתר, ויראה לך שבתגובה 57243 כתב דנידין שעוזי וישנה טועה לגמרי כשהוא אומר לערן בילינסקי שישראל ישעיהו היה פוליטיקאי משתלב ולא בדלן. זאת משום שהוא מסתמך על מובאה מנאומו של ישעיהו מ-‏23/9/57, אבל האמת היא שישעיהו נאם דווקא ב-‏23/7/59 והנאום גם נדפס בכרך כ"ז של "דברי הכנסת" ולא כ"ו כפי שטען עוזי.
כבוד לאזרח 670487
השוטה מבין בדנידין כמו חמור במרק פירות.
כבוד לאזרח 670421
בהקשר כללי יותר, אם אדם באמת ובתמים חושב שהוא יודע מהי האמת היחידה והנצחית, יהיה לו קל לקבוע מהי עמדתם/מחשבתם/הרגש שלהם של אדם אחר (נוצרי, יהודי, חילוני, שמאלני) שכן הוא משוכנע, סמוך ובטוח, שבחזקתו האמת.
אדם בעל ערכים ליברליים יהסס יותר לקבוע עבור אדם אחר את תחושתו/מחשבתו כי הוא אמון על לכבד את האחר.
כך לפחות בתאוריה, בפועל, העסק מתערב.

חזרה לעמוד הראשי

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים